artykuł

Andrew L. “Buckshot” Roberts

O bohaterze dzisiejszego wpisu wiemy dość sporo, ale tak jak w wypadku wielu innych o jego dzieciństwie niestety nie zostało wiele śladów. Wiemy, że urodził się w 1831 roku. Nie znamy dokładnej daty jego narodzin, nie wiemy kim byli jego rodzice, dość tajemnicza postać, nieprawdaż? Ponadto nie nazywał się tak jak go zapamiętała historia, przynajmniej nie od dziecka. Tak naprawdę znany był jako Bill Williams, co niestety nie przybliża nas do odkrycia tego kim byli jego rodzice.

Pracował jako łowca bizonów, pracując ponoć ze słynnym Buffalo Billem, był również Strażnikiem Teksasu. Walczył również w wojnie secesyjnej. Zastanawiającym faktem jest jednak to, że służył po obu stronach konfliktu. Niestety nie wiemy czemu. Czyżby Buskshot był swego rodzaju kondotierem, który po prostu walczył nie patrząc kogo miał przeciwko sobie? Został schwytany i miał wybór albo śmierć albo zaciągnięcie się do armii? Niestety nie wiemy tego, pytania pozostaną otwarte. Faktem jest jednak, że osiągnął rangę sierżanta przed zakończeniem konfliktu.

Jego pseudonim “Buckshot” czyli po prostu śrut ma swoje wytłumaczenie. W pewnym momencie swojego życia został on postrzelony w prawy bark i część śrutu nie została wyjęta z rany. Uniemożliwiało to naszemu bohaterowi uniesienia ramienia powyżej linii miednicy. Nie przeszkadzało mu to jednak być świetnym strzelcem. Ogółem Buckshot był skrytym, cichym człowiekiem, którego trudno było wyprowadzić z równowagi. Ciekawym faktem jest to, że wolał podróżować na mule niż koniu. Może miało to coś wspólnego z jego kontuzją barku, co powodowało, że ciężko byłoby mu jeździć szybciej.

Pracował on dla Jamesa Dolana, przeciwników biznesowych Tunstalla, więc gdy został zabity przez ludzi tego pierwszego stał się celów dla przyjaciół Tunstalla przyszłych Regulatorów, w których prym wiódł Billy the Kid. Śmierć Tunstalla wywołała wojnę w hrabstwie Lincoln, w której nie chciał Busckhot uczestniczyć Roberts został od razu oskarżony o zabójstwo Tunstalla, o czym się dowiedział i postanowił przenieść się w inne miejsce. Roberts postanowił zwinąć swoje interesy w hrabstwie Lincoln, sprzedał swoje ranczo, a zapłata miała być dostarczona do tartaku w Blazer’s Mills. Problem polegał na tym, że tam czekali już na niego ludzie Tunstalla, którzy w niedługim czasie mieli nazwać się Regulatorami. Strzelanina która miał miejsce była niezwykła, sam Buckshot ciężko ranny w brzuch nadal strzelał w Regulatorów, ciężko ich raniąc, a jednego zabijając strzałem w oko (zatem kontuzja nie przeszkadzała mu bardzo celne strzelanie). Ostatecznie Regulatorzy odeszli, a Buckshot wyszedł po paru godzinach z domu w którym się zabarykadował. Ciężko ranny oddał się pod opiekę lekarza, który jednak nic nie mógł wskórać. Męcząc się Buckshot umarł w 36 godzin po strzelaninie.

 

Fusek

Zapraszamy do gry w The-West

0 razy komentowano: “Andrew L. “Buckshot” RobertsDodaj swój →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>