380elastynka

Elastynka

Dziś prezentujemy Wam wywiad z Elastynką, zwyciężczynią konkursu filmowego. Przedstawiła Nam swój (Nie)Typowy Dzień na Dzikim Zachodzie, który zapewnił jej pierwsze miejsce w głosowaniu Teamu The West oraz graczy na facebooku. Zapraszamy do lektury rozmowy.

Dawodi: Witaj Elastynko. Dziękuję, że znalazłaś czas, by odpowiedzieć na nasze pytania. Opowiedz coś o sobie.

Elastynka: Cześć i czołem! Nie ma najmniejszego problemu, to dla mnie czysta przyjemność. Cóż mogę o sobie napisać? Żyję na pełnych obrotach, jestem na finiszu ukończenia studiów, aktualnie piszę pracę dyplomową, hmm.. Chociaż nie, mam do napisania, ale jakoś trudno mi się za nią zabrać. Czekam na wenę i wewnętrzny impuls  Do tego pracuję i robię setki innych rzeczy. Jestem zagorzałą fanką seriali, tu sprawdza się powiedzenie: “Nie obejrzę filmu, bo jest za długi, obejrzę serial, to tylko 40 minut! Po obejrzanym odcinku, włącza się kolejny, później kolejny…” Strasznie to wciąga, ale to nie żadna nowość. Lubię podejmować nowe wyzwania, uczyć się nowych rzeczy.

D: Jak zaczęła się twoja przygoda z The Westem?

E: Przygoda zaczęła się w sierpniu, kiedy to poznałam wspaniały Team The West. Nie będę ukrywała, że najbardziej przyciągnęła mnie fascynacja, z jaką opisywał Westa Harlion, to dzięki niemu zaczęłam grać, ucząc się krok po kroku, mając przy sobie tak cierpliwego i fantastycznego mentora. Ponoć jestem dobrym komentatorem, więc było śmiechu, co nie miara, ale o to, to już musicie zapytać Harliona.

D: Wszystkich członków Teamu The West całkowicie pochłonął Twój film, doceniony został również przez graczy na facebooku. Jak dużo czasu i pracy włożyłaś w jego stworzenie, masz jakieś doświadczenia związane z produkcją filmów?

E: Kiedy dowiedziałam się o konkursie, zastanawiałam się, w jaki sposób przedstawić “Mój dzień Szeryfa”, no i wpadłam na ten pomysł. Z tego co zauważyłam w filmikach kolegów i koleżanek, mój pomysł okazał się innowacyjny. Przedstawiał historię, z nutką dobrego humoru. Sama oglądałam go setki razy i za każdym z nich miałam “banana” na twarzy (może powinnam zastanowić się nad dubbingowaniem?). Od razu chciałabym podziękować osobom, bez których “(Nie) Typowy Dzień na Dzikim Zachodzie”, by nie powstał:
Martin Mróz, za poświęcenie się dla idei i godną walkę z poduszką w łapce (pojedynek może i był ustawiany, ale tylko i wyłącznie na potrzeby stworzenia filmu).
Przyjaciołom – Hesterowi, za delikatną pomoc w montażu oraz Rafmix’owi z Radia Konin, za fantastyczny dubbing!
Podziękowania należą się także Rykosowi za cierpliwość jaką wykazał podczas tworzenia filmu, był on moją jednoosobową komisją, i to dzięki niemu poprawiłam wiele błędów, a film stał się niemal doskonały! Straszna gaduła ze mnie, wybacz.
W stworzenie filmiku włożyłam mnóstwo czasu, nagranie dubbingu, dobranie muzyki, stworzenie zrzutów ekranu. Nie wiem czy jestem w stanie określić dokładną liczbę godzin, którą poświęciłam na stworzenie go, ale na pewno powyżej pięciu.
Paradoksem jest fakt, iż to moja pierwsza “produkcja filmowa”, ale jak już wspomniałam na początku, lubię wyzwania, mam nadzieję, że to zdałam śpiewająco, jak uważasz?

D: Podobnie jak ty, oglądając ten film, uśmiech nie schodził z mojej twarzy, a to przełożyło się na jego ocenę.
Czy coś zmieniło się w Twojej rozgrywce po opublikowaniu wyników?

E: Nie ma jakichś radykalnych zmian, oprócz docinek kolegów. Najbardziej rozśmieszył mnie tekst “Ustawiony pojedynek i spać”. Nie wiem czy to z zazdrości czy też z braku zrozumienia idei filmu, w każdym razie – nic się nie zmieniło, cały czas jestem szarym pojedynkowiczem z Jicarilli.

D: Jak oceniasz konkursy, które organizowane są na forum i Dzienniku? Warto brać w nich udział?

E: To mój trzeci konkurs w TW, w którym brałam udział. Złapany na lasso – pamiętam jak wracając z pracy, co chwile odświeżałam Forum, czekając na pytania, a następnie buszowałam w necie, w poszukiwaniu odpowiedzi.
Kolejnym był konkurs na opowiadanie, pewnie większość z Was pamięta moje. Na pewno się wyróżniało, gdyż pokazałam Dziki Zachód w innym wydaniu, po raz kolejny stawiając sobie wyzwanie. Co sądzisz o nim? Czytałeś?
Jeśli chodzi o fakt brania udziału w konkursach. Wszystko ewoluuje, tak samo nagrody. Pierwsze dwa konkursy, nie zachęcały swoimi nagrodami, konkurs filmowy, jak najbardziej. Szkoda tylko, że za zajęcie III miejsca, dostało się lepszą nagrodę jak za pierwsze, ale i tak jestem zadowolona i z niecierpliwością czekam na kolejne konkursy.

D: Co sądzisz o planowanych zmianach w pojedynkach, jak wpłynie to na pojedynkowiczów?

E: Moim zdaniem to świetny pomysł, w końcu osoby omdlewające się na pracach nie będą mieli ochrony 48h i będę mogła ich zaatakować.
Sama nie raz omdlewam przy pracach, co wywołuje u mnie wulkan negatywnych emocji. 

D: Wiele osób uważa, że The West bez fortów straciłby swój urok. Ty zajmujesz się pojedynkami, skąd taki wybór? Czy grasz na którymś świecie fortowo?

E: Nie, nie gram frotowo, jakoś mnie nie ciągnie do typowego fortowca. W PvP dobre jest to, że ustawiasz pojedynki na 10 minut i możesz to robić, kiedy masz czas. Poza tym jestem członkiem miasta pojedynkowego i muszę w jakimś stopniu trzymać renomę. W fortach natomiast masz określone ramy czasowe, a bitwa fortowa trwa, w zależności od rozmiaru fortu oraz aktywnych graczy, godzinę czasami dłużej. Owszem, czasami zdarza mi się brać udział w bitwie fortowej, ale to sporadyczne przypadki. Każdy z nas lubi co innego, jednak i tak prędzej czy później czas na reskilla i zmianę profesji. Sama byłam zbieraczem, a teraz jestem pojedynkowiczem. Kto wie, co przyniesie czas?

D: Całkiem niedawno mieliśmy okazję uczestniczyć w mistrzostwach klas fortowych, co sądzisz o tym wydarzeniu, co byś ulepszyła bądź zmieniła?

E: Szczerze? Pierwsza bitwa była dla mnie porażką, sama chciałam wziąć w niej udział, z czystej ciekawości. Ładowanie PŻ, założone wzmocnienia, ciuszki pod fort, a tu… Surprise! Moja klasa postaci nie może brać udziału, a to peszek! Dopiero w kolejnych, pokazała się informacja, o klasach postaci biorących udział w środkowym forcie, jednak już straciłam ochotę na walkę, zniechęcona pierwszym bugiem.

D: Prócz zmian w pojedynkach, co według ciebie należałoby zmienić, aby zachęcić starych i nowych graczy do gry?

E:  Jestem ciekawa update z ulepszeniem przedmiotów, chociaż każdy z nas trochę się tego boi, jak każdych nowości. Według mnie bitwy fortowe powinny trwać znacznie krócej, co według mnie, przyciągnęłoby do nich większą ilość graczy.
Ponadto nagrody z losowań, powinny być bardziej atrakcyjne, kiedy po raz kolejny wypada mi z nich jakieś badziewne ulepszenie, zamiast czegoś, co mogłoby mi się przydać znacznie bardziej, krew mnie zalewa.

D: Jak oceniasz przygody po prawie 5 miesiącach istnienia na polskich serwerach?

E: Na samym początku byłam zafascynowana przygodami, ze znajomymi potrafiliśmy grać kilkanaście pod rząd, jednak po jakimś czasie się to nudzi, wpada się w rutynę, ta sama mapka, ta sama taktyka, ten sam cel. Ponadto punkty weterana na nic się zdają, gdyż Napój Uroku za 150 pkt nie jest wymarzoną nagrodą, a zdobyta skrzynia, nie posiada atrakcyjnych nagród. Można by wprowadzić inne, lepsze nagrody, które można zdobyć za pkt weterana, moim zdaniem to byłby strzał w dziesiątkę!

D: Czynnie uczestniczysz w życiu innej gry IG mianowicie w Grepolis. Jesteś moderatorką forum. Jak oceniasz nasze, The Westowskie forum?

E: A no jestem, swego czasu byłam Starszym Moderatorem, jednak czas mi nie pozwolił na spełnianie w pełni tej funkcji, dlatego też zeszłam oczko niżej. Forum bardzo się zmieniło odkąd Etriel/Magda została CM. Oczywiście na lepsze! Zmiany nie trwają kilka dni, są one długofalowe, dlatego też z zapałem śledzę przeinaczanie się Forum TW, na lepsze, bardziej przejrzyste i przyjaźnie nastawione na graczy.

 D: Jeszcze raz dziękuję za poświęcenie swojego czasu. W imieniu redakcji życzę samych sukcesów w grze i tylko wygranych pojedynków.

E: Nie ma problemu. Dziękuję serdecznie, bardzo mi miło, że pomyśleliście o mnie. Może stanę się sławna! Chcesz autograf?

D: Jeśli to nie problem.
Na specjalną prośbę, Redakcja przypomina: Droga Elastynko, masz zadanie na dziś do zrobienia 😉

 

Wywiad został przeprowadzony dnia 22.III.15

Redaktor
Dawodi

 


Zapraszamy do gry w The West

4 razy komentowano: “Elastynka” ---Dodaj swój →

  1. Elastynka to pracownica supportu Grepolis, wiec dobra znajoma calego TeamuInnoGamesPolska, znajomsci, znajomosci, znajomosci….
    Wiem ze tego nie opublikujecie

  2. “kiedy to poznałam wspaniały TWT” – jest dobry, ale daleko też tym ludziom do doskonałości. Mimo to, ich praca zaczyna być widoczna.
    “Forum bardzo się zmieniło, odkąd Magda została CM” – jesteś zarejestrowana na forum od połowy sierpnia 2014 roku. Zgodzę się, że forum zmieniło się, odkąd zmienił się TWT, ale nie jestem w stanie pojąć, jak jesteś w stanie ocenić forum “przed” i “po” zmianie CM, szczególnie, kiedy dołączyłaś w momencie największego marazmu forum (czyli w czasie, kiedy Bryfft był tymczasowym CMem, a społeczność TW-PL była olana przez Inno). Tym bardziej, że udzielasz się tylko i wyłącznie w dziale konkursowym – nie zauważyłem Twojej większej aktywności w innych działach, a już szczególnie tam, gdzie toczy się prawdziwe życie forum, a więc dział “Inne” (poza dyskusjami konkursowymi), “Pytania” i “Propozycje”.
    Dodatkowo duże zastrzeżenia do pytań – do wywiadu powinno być przygotowanych kilkanaście pytań. Jeśli Elastynka jest typowym graczem typu PvP, to powinno być przygotowanych więcej pytań na temat pojedynków, a odpowiednio mniej na temat fortów, przygód i prac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>