artykuł

Francis Boardman “Pistol Pete” Eaton

Frank Eaton urodził się 26 października 1860 roku w Hartford w stanie Connecticut. W wieku 8 lat przeprowadził się z rodziną do Kansas. W tym samym roku jego ojciec został zastrzelony przez byłych  Konfederatów, którzy siebie nazywali regulatorami (nie mylić, ze słynnymi Regulatorami, w szeregach których znajdował się Billy Kid). Jeden z przyjaciół ojca naszego bohatera powiedział do młodego Franka, że musi pomścić śmierć ojca, inaczej będzie przeklęty. Tego samego roku młody Eaton nauczył się strzelać z rewolweru. Jak można zauważyć był to bardzo młody wiek, miał w końcu 8 lat. Czy to tylko opowieść którą rozpowszechniał Eaton w późniejszym życiu by nadać swojemu życiorysowi więcej dramaturgii? W końcu broń strzelecka ma dość duży odrzut i czy 8-latek mógłby strzelać celnie z takiej broni? Mało możliwe, ale nie można przekreślać tego faktu. Dzieci w tamtych czasach szybciej dorastały. Niestety najprawdopodobniej nigdy się nie dowiemy czy Frank Eaton rzeczywiście potrafił celnie strzelać ze współczesnej mu broni palnej już w wieku ośmiu lat.

W wieku 15 lat nasz bohater postanowił rozpocząć swoją vendettę. Jednak zanim to nastąpiło wstąpił Fort Gibson w Oklahomie. Pomimo tak młodego wieku, braku doświadczenia w wojsku, i drwin ze strony wojskowych pokonał ich wszystkich w konkurencjach strzeleckich, a miał dopiero 15 lat. Po pokazie swoich umiejętności dowódca fortu, pułkownik Copinger dał młodemu Frankowi znaczek strzelca i nadał przydomek Pistol Pete. Dostał również Colta 45 oraz dwa pudełka fabrycznych pocisków, gdyż wcześniej Frank korzystał z samodzielnie robionych naboi.

Jego pogoń za zabójcami ojca zaprowadziła go do Kanady, gdzie zabił dwóch z nich, następnie zabił kolejnych trzech, a na pogrzeb jednego specjalnie przyszedł tylko po to by sprawdzić czy rzeczywiście nie żyje. Innych dwóch zabił w pojedynku. Był już tak biegły w posługiwaniu się bronią palną, że nie bał się żadnego człowieka.

W późniejszym okresie życia Eaton dwukrotnie się ożenił i doczekał się dziesięciorga dzieci. Prowadził też warsztat kowalski. Wprawiał w osłupienie ludzi, gdy chodził po rozgrzanym bojlerze czy łapał rozgrzane kawałki metalu za pomocą palców u stóp. Przyczyną tych wyjątkowych umiejętności były odmrożenia na nogach, przez które nie miał w nich czucia.

Eaton nie zmienił swoich nawyków do śmierci. Zawsze ubrany jakby miał wyjeżdżać na szlak, broń pod ręką (mówił, że wolałby mieć kieszenie pełne skał niż pustą broń), do tego długie wąsy i włosy, które stały się jego symbolem.

Jeszcze za życia Uniwersytet w Oklahomie przyjął jego imię i stał się patronem placówki. Napisał dwie książki opisujące jego ciężkie życie na prerii. Zmarł w wieku 97 lat we śnie 8 kwietnia 1968 roku.

Fusek

Zapraszamy do gry w The-West

0 razy komentowano: “Francis Boardman “Pistol Pete” EatonDodaj swój →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>