artykuł

Historia świata 11

Drodzy Czytelnicy!

Po długiej przerwie powracamy z serią artykułów, poświęconych historii światów polskiego The Westa. W dzisiejszym wpisie postaram się wam przybliżyć historię świata 11.

Serwer wystartował dnia 22 grudnia 2009 roku i jak można się domyśleć, pierwsze miasta powstawały w okresie bożonarodzeniowym. Były to m.in: takie miasta jak np: Far Far Away, Victoria Point Silver czy też Victoria gold. Pojawiły się także pierwsze koalicje m.in: RED, -CSA- a także Victoria. Z kolei dnia 27 stycznia 2010 roku doszło do pierwszej, historycznej bitwy o fort na świecie 11. Walka odbyła się na małym forcie, a atakujące miasto -BoG- Las Vegas przegrało z Shingensumi.

W lutym 2010 roku doszło do rozłamu sojuszy Victorii i Saloonu, przy czym Salooni rozpoczęli współpracę z sojuszem CSA. Oczywiście koalicja ta była zdecydowania silniejsza od Victorii i to właśnie oni odnosili większość zwycięstw. W kolejnych miesiącach układ sił praktycznie się nie zmieniał i bitwy toczyły się między dwoma koalicjami(BoG, Saloon, CSA, Wataha i RED vs Gumiaki, Victoria, Holywell i SzPR). Dnia 12 lipca 2010 roku o godzinie 12:51 gracz o nicku Panas, jako pierwszy zawodnik wbił 99 level(wówczas maksymalny poziom postaci). Było to o tyle istotne, ponieważ już po pół roku zwiększono maksymalny level do 120. Wtedy wyścig wygrał wilku99999, a miało to miejsce 28 lutego 2011 roku o godzinie 1:01.

Po ponad 1,5 roku czasu doszło do, jak na razie największej migracji w historii polskiego The Westa. Dokładnie od dnia 26 czerwca 2012 roku można było migrować ze światów od 2 do 9 na pozostałe serwery(w tym na świat 11). Wtedy na świat 11 wyemigrowali członkowie z dwóch sojuszy, które jak się później okazało, miały odegrać ważną rolę w historii tego świata. Mowa tutaj o sojuszu -COA ze świata 7(dowódca KozaK69) i Elita ze świata 3(dowódcą był Murderer of Dreams). Wówczas na 11 funkcjonowały 3 sojusze:
– VZ – złączony sojusz Veteranów i Zbójów, kierowani przez Cauchy24
– Z – Zjednoczeni – kierowani przez Lady Wiki
– Tęcza-ZMP – sojusz Tęczy i Zjednoczonych Miast Prerii dowodzony przez ZimaPL

Migranci ze świata 3 dołączyli do sojuszu -VZ-, gdzie powstały 2 miasta. Najpierw była to Elita, a po późniejszym czasie Imperium Bezprawia. Z kolei migranci ze świata 7, po analizie sił, zdecydowali się dołączyć jako miasto Giliath do sojuszu Zjednoczonych.

Po migracji sojusz VZ ze wspomaganiem Elity z S3 zaczęło dominować na świecie, zdobywając wcześniej niepodbite forty jedenastki. Z biegiem czasu z powodu ogromnych nadkompletów na małych fortach (gdzie głównie były toczone walki), doszło do wyłomu – Elita postanowiła się oddzielić, spróbować sił samodzielnie, jednakże pozostając w sojuszu z VZ i czerpiąc profity współpracy.

Z czasem spięcia narastały, kolejni gracze, z VZ jak i Elity, porzucało grę fortową. Murderer of Dreams, przywódca ELITA, postanowił zmienić front i utworzyć samodzielny sojusz – nomen omen – Elita. Jednakże, sam świat 3 nie mógł stanowić żadnej siły – doszło do rozmów z imigrantami ze świata 7 – po burzliwych negocjacjach ustanowiono sojusz, a Elita mogła stanowić realną siłę jedenastki. Pierwsze bitwy budziły optymizm, kolejne przejęcia fortów i spięcia w obozach VZ i Zjednoczonych. W pewnym momencie imigranci zaczęli władać większością fortów – osoby wcześniej duszące się w dwóch hegemonach, wspólnie doprowadzili do niespotykanej sytuacji – wcześniejsi wrogowie, Zjednoczeni i VeteraniZbóje połączyli siły, tworząc sojusz ‘Zjednoczeni Weterani’. Bitwy odbywały się na małych fortach, rzadziej na średnich, jednakże dochodziło do efektu wypalenia – częste urazy, faworyzowanie w rangach na bitwach. Z czasem atmosfera w Elicie padła, doszło do wyłomów w sojuszu, co wykorzystali Zjednoczeni Weterani, którzy w momencie kryzysu Elity, przejmowali po kilka fortów dziennie.

Z czasem, gdy COA-Elita się pogodziła i zaczynała odbijać się od dna, przejmując powoli inicjatywę na S11, to dnia 26 maja 2014 roku została podjęta decyzja o migracji ze światów 11 i 12. Zdecydowana większość świata 11 – niemal cały sojusz Zjednoczeni Weterani oraz część COA ze świata 7 przemigrowali na Huron z myślą osobnego sojuszu, natomiast świat 3 w pełni, oraz część osób ze świata 7 i ZW przeszli na świat 1.  Warto wspomnieć, że kilka miesięcy wcześniej wprowadzono aktualizację, zwiększającą poziom postaci do 150. Jako pierwsza maksymalny level wbiła Noc Niespokojna.

Dzisiaj świat 11 w dalszym ciągu istnieje, jednakże na skutek migracji pozostało tam zaledwie 531 graczy. Bitwy fortowe odbywają się jednak bardzo rzadko i trudno przypuszczać, żeby cokolwiek w tej kwestii się zmieniło. Warto dodać, że w rankingu głównym pierwsze miejsce zajmuje Qlass, natomiast w rankingu pojedynkowym Alteir.

Dziękujemy za pomoc i udostępnienie własnych materiałów dla gracza Cherry 1991.

Olimpus

Zapraszamy do gry w The West

1 raz komentowano: “Historia świata 11Dodaj swój →

  1. Fajnie przeczytać informacje o starych światach i dowiedzieć się nieco o osiągach danych graczy, sojuszów :)

    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>