380historia s1

Historia Świata 1

Świat 1 powstał pod koniec 2008 roku i był pierwszym światem na polskim The West. Zapraszamy do przeczytania jego historii.

Na początku 2009 roku powstał pierwszy sojusz o nazwie Vendetta -V-. W skład Vendetty weszły takie miasta jak: Croatoan, Rio Grande i Wall Hall, w których czołowymi pojedynkowiczami byli: Telmor, Wasai, Latias, Cubus. W odpowiedzi na Vendettę powstał Sojusz Podziemia SP, w którego skład wchodziły: Ghost Town, Heaven City, Algrave i parę mniejszych miast. Obydwie koalicje często robiły “wypady” na wrogie miasta, a oprócz tego Ghost Town i Croatoan rywalizowały o to kto pierwszy skończy rozbudowę miasta, którą po zaciętym boju wygrało Croatoan.
W międzyczasie powstało też kilka mniejszych sojuszów: Sojusz Areny Albionu SAA (początkowo AA na czele z Aivarem), Konfederaci CSA, Konfederacja Neverburgska (lider – Neverlander), Sojusz AVE (przywódcą był PENdzel oraz Długi Dżon), Bractwo handlowe (liczyło ponad 60 miast z sojusznikami, w których razem było około 2000 graczy), Miasta SAN (lider – Wild Stachol), Chore miasta ChM, które powstały nieco później – po kryzysie Bractwa Handlowego (istnieją one do dzisiaj i są obecnie najstarszym sojuszem na świecie 1), a elitarne miasto Red Light District założyło swoje kolonie White, Green, Black oraz Gold. Ważnymi sojuszami były również: koalicja Libri, Kamorry i Ojkowni, Federacja Wolnych Miast (FWM), koalicja WEST, z której potem powstało LK (Liga Konfederatów założona przez Blazersa), KJS, GP na czele z miastem Ghost Paradise, sojusz założony wokół miasta Best Of The West, a także Sojusz Zachodni, który zbierał kilka miast na zachodzie świata.

Wraz z aktualizacją 1.20 weszły forty, oba sojusze (V i SP) szybko zreorganizowały się, Sojusz Podziemia stworzył nowe miasto Project Gigant, w którym zebrali swoich najlepszych graczy, Vendetta miała mało ludzi i musiała zrobić sojusz praktycznie od nowa. W dniu 22 lipca 2009 odbyła się pierwsza bitwa na polskim The Weście między Vendettą, a Sojuszem Podziemia. Bitwa trwała 19 rund i SP obronił swój fort. Po tej przegranej w Vendettcie doszło do kilku zmian, a przywódcą sojuszu został Fromasz. Po tej bitwie codziennie było nawet po 8 bitew innych sojuszów, na których było minimum 50 osób.
Mimo pierwszego sukcesu SP zaczął się rozpadać. Brakowało przeciwników pojedynkowych, więc zerwany został sojusz z SAA. Projekt Gigant nie wypalił, jego inicjator – Spidi87 skończył grę. Gwoździem do trumny SP był nieudany atak na główny fort Vendetty, w wyniku którego -V- 3 listopada 2009 zaatakowała i przejęła flagowy fort SP – Fort Gigantów. Wielu graczy opuściło szeregi Sojuszu, który bez przywódcy się rozpadł.

Resztki graczy SP założyli miasto Konfederaci. Po wygranej Vendetta razem z sojusznikami( SAA, Konfederacją Neverburską, CSA i AVE) przejmowała fortową kontrolę nad s1. Głównymi przeciwnikami Vendetty byli LD w sojuszu z Konfederatami i miasto SAN z Chorymi.

Według wielu graczy, 2010 rok był najlepszym rokiem dla Vendetty. Dochodziło do niej dużo aktywnych miast, W tym miasta z sojuszów KN, CSA oraz AVE. SAA miało w swoich szeregach kilkanaście miast oba sojusze trzymały władzę a opozycja była rozbita jedynie Chore Miasta i miasto Juan, które na pewien czas było częścią ChM oraz innymi mniejszymi miastami, które wyrażały chęć pomocy, stawiały opór. Wraz z zasileniem Dżumy(ChM) przez ludzi z Sojuszu Zachodniego, została osłabiona Epidemia(ChM), z której po sprzeczce z Ringo odszedł Artekbradford wraz ze swymi ludźmi zakładając na początku miasto: Anioły Śmierci.

Spidi87 wrócił na chwilę do gry i chciał rozruszać świat 1, więc zwołał spotkanie na spikerii, w którym uczestniczyli m.in. Ringo, PiroCk(ChM), Artekbradford, Maczek( SP Heaven City) i jeszcze reprezentant LD. Jednak ze spotkania nic nie wyszło. Ta próba “zjednoczenia opozycji” jest nazywana rewolucją spidiego. Po tych wydarzeniach Artekbradford i Długi Dżon (który zdradził najpierw AVE, a potem Vendettę) postanowili założyć sojusz Project Revenge. Na samym początku powstały dwa miasta. Projekt Revenge i Projekt Revenge II, jednakże napływ chętnych spowodował, że Artek założył kolejne miasto Projekt Jockery. Dosyć szybko szacunek i zaufanie obu założycieli zdobył Toth Lar i został założycielem PR. Głównym wrogiem stały się koalicje SAA i V, a po pewnym czasie w wyniku kłótni między Artkiembradfordem i PiroCk z Dżumy, również Chore Miasta. Koalicja skupiła się głównie na pojedynkach i w krótkim czasie większość pojedynkowiczy z top200 była właśnie z Projektów. Artek i Długi Dżon nie zapominali, że ich głównym celem jest osłabienie Vendetty i SAA. Dlatego od czasu do czasu skupiali się na fortach, niestety ze słabymi rezultatami. Koalicja Project Revenge jako pierwsza zezwalała na pojedynki wewnątrz koalicji, dzięki czemu w bardzo szybkim czasie większość ludzi przybywała w okolice miast Projekt, by się pojedynkować.

 

W dniu 10.01.2011 szeregi Vendetty opuścił triglav77  i Eddie19  zabierając ze sobą miasto -V- CROATOAN II WAWA, które posiadało dwa duże forty i parę mniejszych. Najpierw nazwa miasta została zmieniona na Bad Company, a później na Viva La Revolution. Vendetta szybko zaczęła odbijać forty, ale wtedy dzięki graczu PiroCk udało się namówić PR do walk na fortach . Bitwy toczyły się na średnich i dużych fortach – tutaj trzeba zaznaczyć, że opozycja wcześniej ledwo zbierała komplet na malucha. Po trzech tygodniach Vendetta odbiła wszystkie forty, zapał w opozycji spadł i bitwy wróciły na małe forty.

W Wielkanoc 24 kwietnia 2011r,  SAA oficjalnie zerwało sojusz z Vendettą, SAA na początku stawiało opór ale w dwa tygodnie stracili wszystkie forty i na s1 powrócił stan stagnacji. Po zerwaniu sojuszu ChM podpisało sojusz z Vendettą (SAA było głównym przeciwnikiem Chorych miast). Bitwy stały się nudne SAA zdobywało forty jedynie przez fejki, ale gdy już jakiś zdobyli to nie umieli go obronić.
Dnia 24.04.2012 została ogłoszona migracja. SAA zaczęło zapraszać ludzi z innych światów do wstąpienia w ich szeregi, a Vendetta przespała ten moment i nie podejmowała żadnych akcji żeby zachęcić nowych graczy do dojścia do -V-. 1 czerwca, po ponad roku przerwy SAA i V zorganizowali bitwę na dużym forcie z okazji otwarcia mistrzostw euro 2012 i o dziwo na bitwie były komplety. 28.06.2012 została otwarta migracja. Na początku przychodziły pojedyncze osoby, głównie handlarze i pojedynkowicze, dopiero w lipcu na świat 1 przeszły sojusze z dwóch światów s4 i s9, stwarzając odpowiednio sojusz Gumisie i Zjednoczonych. W Vendettcie wszyscy myśleli, że -V- dalej utrzyma hegemonie na świecie 1 ale już pierwsze bitwy pokazały, że -V- nie jest przygotowane do walki z nowymi przeciwnikami, najbardziej brakowało hp, większość ludzi przereskilowała się pod pvp lub bulidy, które dawały 5k hp – to kiedyś starczało na SAA. Kolejnym problemem był brak dowódcy sojuszu, Fromasz odszedł już dawno, a sojuszem rządziła rada, która po prostu nic nie robiła. Wtedy rządy objął Skajłoker z miasta -V- Ghost Paradise, który pogonił wtedy trochę ludzi, ale bez większych efektów, a po jakimś czasie zrezygnował. Po nim rządy objął Kaznodzieja, który był jednym z założycieli Vendetty w 2009 roku. Postawił sojusz lekko na nogi. Do listopada V straciło większość fortów na rzecz Gumisiów, -Z- i SAA, najbardziej zyskali Zjednoczeni, którzy stali się najsilniejszym sojuszem na świecie 1.

 

Dnia 10.01.2013 Kaznodzieja wysłał wiadomość do całego sojuszu o treści :

Vendetta została założona w czasach, gdy powstawał polski The-West. Z założenia była sojuszem skupiającym w swoich szeregach ludzi aktywnych, początkowo najlepszych pojedynkowiczów s1, później najlepszych fortowców. Osiągnęliśmy w tej grze wszystko co było możliwe i na długo zdominowaliśmy s1. Na tyle długo, że gra znudziła wielu z tych, którzy stanowili o potędze tego sojuszu. Bez nich byliśmy jedynie cieniem dawnej potęgi. Był to idealny moment na zakończenie przygody Vendetty z TW. Zaczęło brakować aktywnych osób do zarządzania sojuszem, stara gwardia się coraz bardziej wykruszała – wszak nie było potrzeby nic robić, bo mieliśmy wszystko. Później przyszła migracja i było już niestety tylko gorzej. Ludzie, którzy zrezygnowali z gry nie wrócili i nie było kim zapełnić tej pustki.

Niestety przez okres dominacji wielu przyzwyczaiło się, że sojusz ma kilkaset osób, a do obrony fortów, wystarczy jedynie 42. Gracze nie chcieli reform, bo wymuszałyby one na nich zwiększenie aktywności , stan ten trwał wystarczająco długo, aby wszystkich chcących niegdyś działać na chwałę V zniechęcić do podejmowania kolejnych inicjatyw. Obecnie nie ma grupy dojrzałych osób, która z werwą i zapałem wzięłaby na swoje barki prowadzenie tak wielkiego molocha jakim stało się V. Nadmienić należy molocha bez perspektyw na reformy, większe zmiany. Vendetta ostatecznie stała się tym samym co kiedyś tępiliśmy, czymś z czym walczyliśmy. Wielka historia V jest zamazywana przez obecne działania, brak organizacji, chaos jaki w sojuszu panuje. Coraz więcej graczy, którzy budowali potęgę V kasuje konta, nie może dalej walczyć o coś co nie jest tym w co wierzyli, w co włożyli duży kawałek siebie.

Chcąc zachować w pamięci V jako wielki sojusz ludzi z zasadami postanowiliśmy (jego pierwotni założyciele i ludzie tworzący sukcesy V przez późniejsze lata) go definitywnie rozwiązać. Decyzja ta jest ostateczna.

Po napisaniu oficjalnego rozwiązania sojuszu, powstał nowy, o nazwie tymczasowej 4 miasta, w którego skład wchodziły 4 miasta ze starego V-Croatoan, Mexico El Parral, Rio Grande i Rise of FalleN(połączone Rise of Legends i Revenge of the Fallen) oraz jedno miasto Chorych miast – ChM Plaga

4 miasta zaczęły stawiać opór Zjednoczonym i bez problemu pokonywały SAA. Po oficjalnym głosowaniu nazwa 4 miasta została zmieniona na Wino Kobiety i Śpiew (WKŚ). Do dużych zmian doszło też w innych sojuszach – Gumisie też się zreorganizowali i w ten sposób powstał sojusz Niezależni, który współpracowało z SAA, z którym zrobili 3 front na s1. 3 koalicje biły się między sobą ale Zjednoczeni dalej trzymali hegemonie na s1. Po krótkim czasie Sojusz Areny Albionu i Niezależni połączyli się i stworzyli sojusz o nazwie Hakuna Matata, który zaczął współpracować z WKŚ po serii wygranych koalicjantów Zjednoczeni stracili połowę fortów. Jednak w WKŚ mimo sukcesów fortowych, ciągłe kłótnie i parcie na władze niszczyło sojusz od środka.

WKŚ zostało rozwiązane a wszystkie miasta starego V dołączyło do HM jedynie ChM Plaga wróciło do Chorych i od tego czasu podpisało sojusz z Zjednoczonymi.

Zjednoczeni wraz z nowym sojusznikiem stracili szybko wszystkie forty, ale w HM powoli zaczęło się sypać dużo miast. Jessy James1847-1882 postanowił odejść z sojuszu i stworzyć nowy, własny, do którego dołączyło Croatoan, Rio Grande, Rise of Fallen i jeszcze dwa mniejsze miasta. Oprócz tego powstał też drugi sojusz o nazwię Stara Kompania, w którym znajdowały się Mexico Del Parral, Clay County. HM zmieniło nazwę na Stary Sojusz i już nie liczyło się fortowo. Ten rozłam wykorzystało -Z-, które szybko odbiło wszystkie forty. W Veteranach (Sojusz Jessiego) dochodziło do coraz to nowych kłótni, Po krótkim czasie w nowym V zostało tylko Rio Grande reszta przeszła do SK. W tym okresie opozycja wobec Z była słaba, Zjednoczeni nawet raz nie ubrali specjalnie strzelb i walczyli kamieniami. Jednak SK też się szybko wypaliło i zostało rozwiązane. Część miast przeszła do Starego Sojuszu(SS), a reszta wolała pozostać bez sojuszu. Do Veteranów dołączyło miasto Rive de Ville gracza NWAOGU. W SS panowała stagnacja i nic się nie działo. Veterani trochę walczyli i zdobywali od czasu do czasu forty ale ciężej je było utrzymać niż zdobyć.

 

Aktywne miasta SS w końcu przeszły do Veteranów, w skład -V- wchodziły KOKSHATAU, Croatoan, Mexico Del Parral, Rio Grande, Clay County, Rive de Ville, SAA Jarosław oraz Hardron. Głównego lidera oficjalnie nie było, ale każdy dobrze wiedział, że rządzi XOlkaX. Na fortach dalej było różnie ale większość graczy wolała zbierać jagody. W końcu doszło do serii kłótni, po których najpierw odeszło Clay county i KOKSHATAU a później Croatoan i Rive de Ville. Po tym kolejnym rozłamie na s1 skończyły się bitwy fortowe, większość fortowców Zjednoczonych zrobiła się w pvp. Dzięki nowym setom żołnierze -Z- bez problemu wyciągali 10k hp. Taki stan rzeczy trwał aż do kwietnia 2014 kiedy do Clay county wrócił Jessy James1847-1882, który zaczął działać aby przywrócić bitwy na “jedynce”. Dzięki niemu odnoszono pierwsze sukcesy fortowe, a z emerytury ściągano dowódców m.in Balu i blaz3j.
Dzięki przywróceniu takiego stanu już w maju wróciły bitwy na średnich fortach, jednak z powodu braku czasu Jessy James1847-1882 skończył aktywnie grać. Po krótkim czasie znowu wrócono do małych fortów.

W Czerwcu 2014 Onufry ogłosił migracje ze świata 11, część graczy z ś11 przeniosła się na ś1 tworząc sojusz Elita. Bitwy na s1 się wyrównały ale po zgrzytach między stronami walczącymi od września aż do października nie było normalnych bitew tylko jedna i druga strona fejkowała, dopiero po rozmowie głównych przedstawicieli -Z- Elity i Veteranów doszło do porozumienia.

Elita i Veterani w szybkim czasie zdobyli wszystkie forty Zjednoczonych. W -Z- coraz ciężej było o komplet, a w międzyczasie z Z odeszło miasto Dystrykt DTR tworząc sojusz For Fun. W Veteranach, które były bez władzy szybko nawiązano kontakt i dwa najaktywniejsze miasta V czyli New Village gracza Lelson282 i Mexico del Parral doszło do 4F.

Te odejście nic nie zmieniło po jakimś czasie  z sojuszu odeszło Mexico del Parral, które pozostało wolnym miastem, a po kilku tygodniach Dystrykt DTR razem  z swoją kolonią Tawerną DTR przeszło do Elity w odpowiedzi Old Village(zmieniona nazwa z New na Old) stworzyło Old Guard

Zobaczymy co przyniesie przyszłość na s1

 

Podziękowania za pomoc w spisaniu historii ś1 dla Thomas Edison, Mr Mateusz oraz Jimmy Kane. Wykorzystano materiały znalezione na forum PR. Kilka informacji może różnić się od faktycznych wydarzeń, ale jest to 6-7 lat życia, podczas, których wiele rzeczy ludzie pozapominali. Jeżeli, ktoś chciałby uzupełnić lub poprawić, któryś fragment to prosimy o kontakt z naszymi redaktorami.

 

blazej3


Zapraszamy do gry w The West

7 razy komentowano: “Historia Świata 1Dodaj swój →

      1. Jakbyście chcieli, to ja mogę pomóc trochę historii św. 6, gdzie grałem praktycznie od początku i dosyć długo 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>