wyróżniający

Indianiści 2016

Witajcie! Dziś dla odmiany chciałam napisać o czymś, co się jeszcze nie wydarzyło :) Otóż poniżej przedstawiam Wam terminarz jednych z ważniejszych i bardziej znanych wydarzeń indianistycznych w Polsce na rok 2016. Serdecznie zapraszam zarówno do zapoznania się z tym, jak i odwiedzenia tych wydarzeń na żywo :)

08.04-10.04 – XIV Wiosenne Pow-Wow (Uniejów)
09.04 – VII Bieg Na Rzecz Ziemi (trasa: Stary Gostków-Uniejów)
22.07-31.07 – XL Zlot Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian (Uniejów)
11.11-13.11 – XV Jesienne Pow-Wow (Pszczyna)
10/11 – VIII Bieg Na Rzecz Ziemi (Poznań)

Dodatkowo chciałam Wam jeszcze wskazać kilka przydatnych lub ciekawych linków.

Indianiści są wśród nas! – Autorka opisuje wrażenia ze swojego pierwszego zlotu PRPI.

Biuletyn Informacyjny PSPI – znajduje się tam w dużej mierze podsumowanie poprzedniego roku zarówno działalności polskich Indianistów, jak i ważniejszych wydarzeń związanych z Indianami obu Ameryk na świecie.

TIPI – Wydawnictwo, które do 2010 roku wydawało kwartalnik Tawacin, obecnie można jedynie zakupić archiwalne numery (w których znajduje się ogrom informacji na tematy związane z Indianami) lub też dowiedzieć się jakie nowe książki są w publikacji.

VII Bieg Na Rzecz Ziemi – strona wydarzenia na facebook’u, gdzie można zdobyć więcej informacji na temat najbliższego Biegu. Kolejny odbędzie się najprawdopodobniej na przełomie października i listopada, jednak konkretna data nie jest jeszcze znana.

Indianie Ameryki – lubicie historię? W sumie… Nawet jak nie lubicie, to jest ona przedstawiona tutaj w niecodzienny, ciekawy sposób – polecam :)

XL Zlot PRPI – znajdziecie tu najważniejsze informacje na temat tegorocznego zlotu Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian.

Red. Sunka Wakan


Zapraszamy do gry w The West

1 raz komentowano: “Indianiści 2016Dodaj swój →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>