bajka

Krąg kamiennych zwierząt cz. 2

O wyczynach młodego chłopaka słyszało po niedługim czasie wiele sąsiadujących wiosek.
Zaczęły tworzyć własne kształty ochronne – ptaki drzewa, wydeptane okręgi.
Ich posągi z wapienia były jednak gładkie, a stworzenia ustawione w środku danego kształtu jedno na drugim. Kolumny były wysokie niekiedy na pięć do dziesięciu metrów.
Każda wioska radziła sobie na swój sposób.
Z upływem lat kamienne totemy erodowały tylko w tych częściach lasu gdzie znikały wioski.
Mawiano, że stwórcę tworzenia kamiennych kolumn z wapienia w niedługim czasie dopadł piorun gdy wspinał się na swoją piramidę. Innego wynalazcę pochłonęła od udeptywania ziemia. Zwolenniczkę rysowania figur i zwierząt coś porwało. Znaleziono tylko kawałek ubrania.
Postanowiono, że zwykli ludzie tworzyć nie będą totemów.
Ludziom nie dawało spokoju że żadnego zagrożenia nie mogą zkategoryzować. Wszystko było i miało kształty jednak z kruchego kamienia. Po czasie wszystko zamieniało się na kolumny i głazy i nie przypominało niczego.
Grupa zdeterminowanych brała takie kamienie i wbudowywała w świątynie lub inne budynki. Legendy głoszą, że skrzynię podarowaną Kortezowi też wykonano z podobnego materiału i skarb jaki tam był sprowadził pecha na wszystkich którzy chcieli więcej.
W ostateczności zaniechano tych zwyczajów. Tak samo nagle się pojawiały jak o nich zapomniano. Chciano zapomnieć. Zbyt szybko ginęli Ci którzy posiadali tę wiedzę i potrafili ja stosować. Ludzie nauczyli się szanować znów naturę świata i wszystko byłoby w porządku gdyby czas plemion i piramid nie przeminął bezpowrotnie. Kamienne budowle z czasem znów zagarnęła natura. Przetrwały tylko te plemiona które skutecznie polowały na zwierzęta i ludzi. Do dziś mogą dzięki wytrwałości chronić siebie, dziką krainę i ich mieszkańców łącznie ze skarbami i zapomnianymi legendami miejsc gdzie zwykły poszukiwacz skarbów stojąc na kamieniach nie będzie wiedział na czym stoi. Z ironia i ulgą przyznać trzeba, że człowiek nie ma dostępu do miejsc gdzie dzikie plemiona pilnują by natura została w równowadze.

0 razy komentowano: “Krąg kamiennych zwierząt cz. 2Dodaj swój →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>