artykuł

Warren Earp

Urodził się w 1855 roku w stanie Iowa jako najmłodszy z sześciu braci. Jego bracia mieli na imię: Newton, James, Virgil, Wyatt i Morgan (paru może Wam się wydać znajomych, głównie z przedmiotów w grze 😉 ). Nasz dzisiejszy bohater obserwował swoich braci jak oni dorastali i po kolei odchodzili z rodzinnego domu zaczynając swoje samodzielne życie. Co w tych chwilach robił Warren?

Pracował a saloonie swojego ojca. Wysłuchiwał opowiadań o swoich braciach, którzy przeżywali wiele przygód. Kiku z nich przeniosło się do słynnego miasto Tombstone w Arizonie gdzie jego brat Virgil byl marshalem federalnym. Warren postanowił wyruszyć na spotkanie swoich braci do Tombstone. Wspomniany Virgil dał naszemu bohaterowi nie tylko dach nad głową, ale również i pracę. Miał pilnować więzienia, a czasami brat zabierał go na pościgi za przestępcami.

Bracia Earpowie i ich przyjaciele stali się wrogami tzw. “kowbojów” m. in. rodziny Clanton. Podczas jednej ze strzelanin Warren został ranny w nogę, przez co wrócił do rodzinnego domu w Kalifornii. Z tego powodu ominęła go jedna z najsłynniejszych strzelanin na Dzikim Zahcodzie, pod O.K. Corall. Podczas innego incydentu jego brat i de facto protektor Virgil został poważnie ranny. Z tego powodu młodszy brat zawdzięczający starszemu dość udany początek życia postanowil zaopiekować się nim wraz z jego żoną Allie.

W 1882 roku gdy bracia w spokoju grali w bilard zaczęto do nich strzelać i jeden z braci – Morgan – został ciężko ranny. Nasz bohater nie mógł mu pomóc i tylko pożegnał umierającego brata. W tym momencie rozpoczęła się zemsta Warrena i reszty braci Earp wraz z ich przyjaciółmi w tym słynnego Doca Holidaya. Ścigali oni kolejnych obwinianych za śmierć brata rewolwerowców, którzy postanowili zaatakować nawet pociąg w którym wiezione były zwłoki Morgana. Ich vendetta była tak zawzięta, że ludzie którzy im początkowo sprzyjali postanowili ich pojmać. Przezorni bracia wrócili do swojego domu rodzinnego w Kalifornii.

Przez jakiś czas był barmanem, ale nie potrafił usiedzieć na miejscu i wrócił do Arizony, gdzie od samego początku popadł w kłopoty wymuszając haracz od innego mężczyzny. Otatecznie Warren osiadł w mieście Willcox, gdzie najął się jako osoba pilnująca rancza przed złodziejami bydła. Pewnego dnia podczas kłótni wyzwał niejakiego Boyetta na pojedynek. Ten początkowo odmawiał, lecz w końcu się zgodził i poszedł po rewolwer. Wrócił z dwoma i zaczął strzelać do naszego bohatera. Początkowo nie trafiał, a nasz bohater powoli idąc bez żadnej broni palnej postanowił zabrać mu jeden z rewolwerów. Jednak Boyett w końcu trafił Warrena prosto w serce. Zabójca Earpa uciekł, choć krążyły pogłoski, że Virgil i Wyatt zabili go, jednak te plotki są bezpodstawne, gdyż obaj byli zbyt daleko od zdarzenia by mogli ukryć tak daleką podróż.

 

Fusek

0 razy komentowano: “Warren EarpDodaj swój →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>