Totemy

Znaczenie poszczególnych totemów #1

Witajcie drodzy Czytelnicy! Tym razem chciałam Wam opowiedzieć o różnych totemach – który co mówił o człowieku, co oznaczał i jakie miał moce oraz na czym polegała praca z nimi. Zawrę to w kilku artykułach, które… niekoniecznie będą się pojawiać jeden po drugim – wypatrujcie kolejnych części, a tymczasem… życzę Wam przyjemnej lektury!

 

LIS

lisTotem Lisa ma przypominać wszystkim ludziom, by pamiętali o swej kobiecej stronie. Osoby, do których jest przypisany ten totem, mają jakieś pokrewieństwo z magicznymi istotami. Charakteryzują się niesamowitym zmysłem powonienia oraz smaku. Lis jest również mistrzem kamuflażu – osoby pracujące z totemem Lisa potrafią się bezgłośnie czy też niezauważenie wślizgnąć niemal w każde miejsce. Pozwala to na obserwację otoczenia, uzyskuje się wówczas czas na przemyślenie i wyciągnięcie odpowiednich wniosków, co daje przewagę. Lis charakteryzuje się sprytem, przebiegłością (bardzo często niezauważalnie wprowadza w błąd swoich wrogów, przy czym własną rodzinę obdarza ogromnym szacunkiem i troską), szybkością oraz błyskawicznym czasem reakcji, a także znakomitym węchem i smakiem. Praca z totemem Lisa jest szczególnie polecana osobom często podróżującym.

 

LEW

lewTen totem zwraca uwagę na kobiecą siłę i moc. Lew-samiec siedzi bowiem i chlubi się swoją piękną i bujną grzywą, podczas gdy lwica poluje, karmi i wychowuje młode. Samiec jest bardzo dobrym obrońcą potomstwa, aczkolwiek nie staje do walki, jeżeli może jej uniknąć. Uwielbia lenistwo i wylegiwanie się w cieple. Osoby spod totemu Lwa wiedzą, że nie każdy jednak rozumie moc pokoju i próbuje wszystko załatwiać polubownie tłumacząc innym, żeby uwolnili się od stresu i „złych fluidów” oraz nie popełniali pochopnych decyzji. Lwy są w pewnym sensie nauczycielami. Uczą innych, aby badali samych siebie w poszukiwaniu własnych słabości, niedoskonałości, ale także… siły. Uczy kontrolować siebie. Uczy potęgi cichej i zakamuflowanej obserwacji otoczenia (jak Lis). Jednak najważniejsze – uczy mocy rodziny oraz pracy zespołowej.

 

ZAJĄC

zającSymbolizuje pokorę oraz obawę. Osoby spod totemu Zająca są bardzo bojaźliwe. Ludzie-Zające bojąc się, przyciągają do siebie ogrom nieszczęść. Praca z tym totemem uczy, aby nie dać się obezwładnić lękom, ponieważ jeżeli temu nie zapobiegniemy – na pewno się to zdarzy i będzie trzeba się z tym zmierzyć twarzą w twarz. Uczy również na spokojnie oceniać różne sytuacje, aby wyeliminować wszelkie obawy czy też przeszkody. Jeżeli tego nie zrobimy – nasze obawy się ziszczą, ponieważ… sami jesteśmy tego przyczyną.

 

 

c.d.n.

Red. Sunka Wakan


Zapraszamy do gry w The West

3 razy komentowano: “Znaczenie poszczególnych totemów #1” ---Dodaj swój →

  1. O tym akurat nie wiedzieliśmy. Pięknie to wszystko opisane. Akurat, tutaj, w czym pracujemy, to przydałby się “szybki jak zając” W bieganiu i sporcie, to na pewno odnalazłby się świetnie. Pozdrawiam, Kamil :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>