previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

10- lat Dzikiego Zachodu oczami gracza

2007

Po sukcesie firmy INNO GAMES, jakim okazały się Plemiona, twórcy gry zaczęli szukać nowych wyzwań i pomysłów. Kluczem okazały się ich wspólne zainteresowania – westerny. Każdą swoją wolną chwilę poświęcali na pogłębianiu swojej wiedzy i powielaniu informacji o dzikim zachodzie. Życie też pomogło wpłynąć na pomysł, bo dzięki pracy pojawiły się zalążki pierwszych zadań do gry.

2008

Pomysł coraz bardziej się rozwijał, aż nadszedł czas “0” – data startu pierwszego serwera. Jak pokazuje historia – szybko zasiedlonego przez graczy. Miasta się rozwijały a gracze umilali czas między zadaniami czy pracami stając na przeciwko siebie w pojedynkach.

2009

Każdy rok przynosił nowe niespodzianki i urozmaicenia w grze. W tym największą nowością było rozszerzenie rozgrywki multiplayer, jakim były FORTY. Początkowo nie były one tak rozwinięte – brak punktów doświadczenia, bonusów na wieżach czy murach to tylko jedne z wielu różnic pomiędzy tym, co obserwujemy dziś. Przyjęły się jednak one doskonale gromadząc po każdej stronie barykady wielu graczy. Tak rodziły się więzi i sojusze trwające nawet do dziś.
Jednak to nie jedyna zmiana, jaka odbyła się tego roku. Gracze po raz pierwszy mieli okazję ujrzeć “zestawy” Meksykanina, Tancerki, Pielgrzyma, Dżentelmena oraz Indianina.
Kolejne miesiące przyniosły możliwość zdobywania osiągnięć oraz bardzo przydatną regenerację energii dzięki wzrostowi poziomu postaci.
Wraz z rozwojem gry zaczęły spływać pierwsze nagrody dla The West jako gry przeglądarkowej roku 2009.

2010

Pewnie domyślacie się, że w poprzednich latach gracze mieli ekwipunki zawalone całym zdobytym skarbem dzikiego zachodu? I tu na pomoc przychodzi najważniejsza zmiana gry 2010 roku – targ. Aktualizacja ta wpłynęła na tempo gry, gdyż już nie trzeba było samemu zdobywać produktów do zadań. Wystarczyło odwiedzić targ i pożądany produkt zakupić od innego gracza.
A co jeśli jakiś przedmiot czy produkt jest po prostu zbędny, czy lubisz porządkować swój ekwipunek zyskując tym samym garść dolarów? Z pomocą przyszedł wam Wędrowny Handlarz dzielący z wami każdą przygodę i nie opuszczający was. Dostępny dzień i noc.
Lubisz snuć intrygi z zaufanymi graczami? Nie chcesz, by Twój sekretny plan trafił do szerszej publiczności? Chcesz pozostawać z wybranymi graczami w kontakcie cały czas? Prywatny czat jest wprost dla Ciebie! Dzięki niemu swobodne rozmowy z drugą osobą stały się możliwe.
Do gustu przypadł pewnie wam też “dzienny bonus logowania” jaki pojawił się w świecie dzikiego zachodu właśnie w tym roku.

2011

Rok 2011 przyniósł ze sobą dwie duże nowości.
Kowboje i kowbojki przestali biegać pół nago za sprawą wprowadzenia do gry pasków oraz spodni.
A wolny czas zaczęli pożytkować na rozwój w wybranej przez siebie i rozwijanej dziedzinie rzemiosła. Narodzili się kucharze serwujący swe dania, znachorzy leczący rany i wspomagający regenerację utraconej energii, rymarze – mistrzowie od sztuki szybszego poruszania się po mapie, czy kowale swymi wyrobami wpierający pojedynki czy bitwy fortowe.

2012

Ten rok zapamiętany został dzięki wprowadzeniu do obiegu nowej waluty – Obligacji Union Pacyfik, oraz SHOP-u, gdzie można było wydać je na różnego rodzaju wspomagacze.
Pod koniec roku graczy zaskoczyła nowa, wielka aktualizacja – 2.0. Odświeżony, większy interfejs; nowa mapa; unowocześniony wygląd miast, fortów; poprawiony system prac czy animacja postaci na mapie to jedne z wielu wtedy wprowadzonych nowości.

2013

Rok 2013 dzięki swym zmianom w systemie prac i regeneracji motywacji pozwolił na wyłonienie się grupy wiodących graczy, których największą rozrywką było “expienie” oraz pozostawianie reszty tabeli daleko w tyle. Przyczyniło się do tego wprowadzenie do gry prac 15-sto sekundowych oraz regeneracja 100% motywacji podczas pewnego momentu w czasie doby.

2014

W tym czasie INNO GAMES w swej grze ponownie postawiło na rozwój systemu multiplayer, wprowadzając istniejące po dziś dzień i skupiające wokół siebie wielu graczy przygody. W następnych latach były one coraz bardziej urozmaicane i ulepszane.

2015

Uwielbiasz zyskiwać nad innymi przewagę dzięki większym statystykom postaci? Zmiany, które przyniósł ten rok idealnie trafiłyby do Twojego gustu. Wprowadzenie możliwości ulepszania przedmiotów pozwoliło na gospodarowanie zarobionymi dolarami oraz zyskiwanie przewagi na fortach, pojedynkach czy w pracach. Ile razy zdarzyło się Tobie chwalić się wysokim poziomem przedmiotu?

2016

Ten rok przyniósł ze sobą wielkie emocje wiążące się z I edycją Międzynarodowych Bitew Fortowych. Na przeciwko siebie stanęli gracze z wielu regionów świata. Dowódcy wszystkich reprezentacji dwoili się i troili by zaskoczyć przeciwnika na polu walki i wyjść z tarczą. Zaangażowanie oraz świetne dowodzenie pozwoliło zdobyć główną nagrodę reprezentacji Polski. Gratulujemy!

2017

2017 rok jest rokiem nowości oraz świeżości. Pojawiło się w nim wiele nowych, unikalnych serii zadań czy wydarzeń jak chociażby Halloweenowe Dynie czy międzynarodowy serwer classic upamiętniający 9-lecie gry.

Innymi, również ważnymi zmianami było odświeżenie sklepu Weterana, w którym pojawiły się nowe przedmioty dostępne za Punkty Weterana, udoskonalenie systemu przygód i wprowadzenie w nich kobiecej postaci, czy dodanie wielu nowych przedmiotów do SHOP-u dostępnych za obligację czy bryłki.

Lubisz chwalić się swymi osiągnięciami w każdej dziedzinie? Wprowadzenie rankingu fortowego, rzemiosła, budowy czy przygód jest idealnie dla Ciebie.

Ostatnią dużą zmianą jest udoskonalenie wędrownego cyrku oraz dodanie wielu nowych nagród do puli.

2018

Pierwsze kilka miesięcy 2018 roku wiąże się z kilkoma ważnymi zmianami i nowościami.
Nowe wydarzenie, podczas którego mogliśmy znajdować, kryjące w swym wnętrzu nagrody, śnieżki, oraz długo oczekiwana przez wielu zwolenników i miłośników gry zmiana złotego zestawu.

Kto wie co czeka nas w przyszłości? Jakie nowe wydarzenia, zadania czy też aktualizacje przyniesie nam dalszy 2018 oraz następne lata? Jak widać The West to gra wciąż rozwijana i potrafiąca zaskoczyć graczy nowościami. Miejmy nadzieję, że nadchodzące aktualizacje przypadną nam – graczom do gustu.

dla Dziennika The West
qoqoq03

Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *