Dziennik The West
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

10 lat The West- historia gracza

-Jeżeli to czytasz, mogę szczerze powiedzieć że masz mało czasu. Kolejny jubileusz coraz bliżej, a ty jeszcze nie gotowy. Cóż za wstyd. – zająknął Henry i pogonił mnie do Marii, Szeryfa i Waupee, abym pomógł im w przygotowaniach.
Cały salon wrzał. Nikt nie wiedział od czego zacząć. Czasu było niewiele, a pracy multum. Maria zaczepiła mnie jako pierwsza:
– Widzę, że nikt cię jeszcze nie poprosił o pomoc. Ha! Głupcy! Będę pierwsza! Ugh… Chodziło mi o zakończenie pracy rzecz jasna.. Do rzeczy. Potrzebuje kilku szynek, wody, garnka bo Henry znowu przypalił swoją potrawkę i nie domył go do końca, bawełnę i srebra.
Słysząc to, w głowie ułożyła mi się lista.Wszystko niby pasowało, szynka, woda i garnek do przyrządzenia posiłku, bawełna do ubrań i srebro do biżuterii. Przed wyjściem zaczepił mnie Szeryf.
– Gdzie ci tak śpieszno? Mamy tu tyle pracy, a ty uciekasz?
Tłumacząc mu, że dostałem polecenie od Marii, nagle do salonu wbiegł jakiś mały dzieciak. Zaczął krzyczeć aby mu pomóc. Nikt oprócz mnie nie ruszył aby zapytać o co chodzi. Młody widząc moją chęć pomocy wybiegł z salonu jakby nie było czasu na wyjaśnienia. Gdybym tylko wiedział, że chodzi o zepsutą procę…
Postanowiłem pójść od razu po przedmioty dla naszej tancerki. Handlarz znowu za srebro chciał policzyć sobie nie wiadomo ile, ale na szczęści przypomniałem sobie o jego incydencie z przebywającą tu wcześniej pielgrzymką, co skłoniło go do obniżenia ceny.
W trakcie drogi powrotnej nic się nie działo. Było to dość dziwne, ze względu na to gdzie się znajdujemy. Ale może i lepiej, trochę spokoju jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
Po przekazaniu Marii produktów udałem się wraz z Waupee na polowanie. W końcu nie będziemy jeść samej trawy jak jakieś króliki. Po drodze weszliśmy do piekarza odebrać zapakowane ciasto. Za każdym razem gdy chciałem na nie spojrzeć Waupee bił mnie po ręce otwierającej pudełko, jakby miał to być nie wiadomo jaki sekret. W salonie praca dawno nie szła do przodu tak szybko. Ozdoby były tak idealnie dopasowane, że każdy najmniejszy ruch mógłby zniszczyć kilka godzin perfekcjonistycznego układania ich przez szeryfa. Kto by się spodziewał, Jeden z najbardziej niebezpiecznych w mieście, mówiąc o tych niekaralnych oczywiście, pasjonował się ozdobami. Cóż za ironia. Pomoc w kuchni Henremu nie mogła obyć się bez zmywaka. Cóż za przygoda, wielki poszukiwacz przygód zmywa naczynia na imprezę… Mam nadzieję, że do następnych urodzin to się nie powtórzy… Po kilku godzinach ostatnich przygotowań zaczęli pojawiać się goście. Nie wiedziałem, że w naszym hrabstwie jest tyle znanych osobistości: Billy Kid, Buffalo Bill, Wyatt Earp i kilku innych, lokalnych znajomych. Wszyscy najwyraźniej zapomnieli o swoich sporach. Przed wejściem wymieniali ze sobą cygara i polecali whisky od naszego miejscowego, Bena, który przed laty odkrył sposób na idealnie wyważony smak. Mnie oczywiście na początku imprezy wysłano po ostatnie drobiazgi do miasta obok. Uwielbiam być wykorzystywany… Wziąłem kilka szpulek drutu, pióra orła i oczywiście dla siebie – na pokrzepienie – ostatnią butelkę rumu. Rumak był prze szczęśliwy gdy ujrzał nasz salon. Wchodząc oberwało mi się z konfetti. Kto by się spodziewał, 10 rocznica pokryła się z rocznicą mojego przybycia na prerie kilka lat temu. Impreza więc de facto była dla mnie. Byłem zachwycony i rozczarowany jednocześnie. Pracować przy zabawie na twoją cześć. Mimo wszystko, wszystkie słowa podziękowania które otrzymałem za pomoc całemu miastu i okolicy były wspaniałe. Nie czułem się tak dobrze od dawna. Miejmy nadzieje – odpukać w niemalowane – że na moim pogrzebie – oby jak najpóźniej – pojawi się chociaż połowa obecnych tu osób. A póki co mój notatniku, zostawiam cię i idę świętować dalej, bo od kilku minut ewidentnie ktoś domaga się abym zszedł na dół. Życz mi żebym coś pamiętał i dobrze się bawił!

Cyter888

Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *