previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Arnold Boczek

Lenka:Dzień dobry, bardzo cieszę się że zgodziłeś się udzielić wywiadu do Dziennika The West. Opowiedz proszę coś o sobie.

Arnold.Boczek:Dzień dobry, to ja dziękuję za zaproszenie. To dla mnie zaszczyt udzielić wywiadu dla Dziennika The West, który przecież przeprowadza rozmowy z najbardziej znanymi graczami polskiej sceny gry The West. Nazywam się Marcin, prowadzę własną działalność gospodarczą. Uwielbiam tematykę związaną z westernami, stąd zamiłowanie do tej gry. Nie da się ukryć, że jestem wielkim miłośnikiem jedzenia, ale wbrew obiegowej plotce – nie mam nadwagi :).

L:Co skłoniło Cię do rozpoczęcia gry?

A.B:Pamiętam, że pierwotnie grę rozpocząłem już w 2009 r. Bezpośredni link do gry znalazłem na jednej ze stron z wiadomościami. Pomyślałem, że spróbuję, skoro interesuję się tematyką Dzikiego Zachodu. Aktywnie grałem na S1 a potem S2 (byłem nawet w top5 pojedynków). Z uwagi na brak czasu przestałem grać. Do gry aktywnie wróciłem na przełomie 2011/2012 roku i z małymi przerwami gram do dziś.

L: Czy masz jakiś ciekawy pomysł na rozwój gry? Możesz nam go opisać?

A.B:Od dawna śledzę uważnie zmiany związane z bitwami fortowymi, które stanowią przecież główny punkt The West.
Liczę na rozwój tego elementu – nowe mapy, bardziej dynamiczna rogrywka itp. Znacznie skróciłbym również czas
trwania rund, albowiem bitwy są zbyt długie. I oczywiście – zwiększyłbym XP, jakie można otrzymać w ramach bitwy.

L:Jaki element gry jest twoim zdaniem zbędny?

A.B:Ciężko wskazać zbędny element, ale chyba wskazałbym Przygody. Uważam, że okazały się totalnym niewypałem. Kolejnym, zbędnym pomysłem jest masowe otwieranie kolejnych światów. Przecież oczywistym jest, że w 2018 r. InnoGames uruchomi kolejny świat na polskich serwerach, tym razem na literę “N”. Zmniejsza to niestety frekwencję na dotychczasowym światach, ale cóż – biznes to biznes. Zawsze znajdą się gracze walczący o topkę.

L: Od zawsze grasz na jednym świecie czy może korzystałeś z możliwości migracji?

A.B:Nie, nigdy nie migrowałem z żadnego świata. Przyłączam się jednak do próśb graczy, którzy wnioskują o migrację z Blackfoot.

L: Skąd wziął się pomysł na Twój nick?

Oczywiście z polsatowskiego serialu “Świat według Kiepskich”, bezspornie najlepszego polskiego serialu.  Można nie zgadzać się z jego formą, fabułą czy też treścią, ale nie sądzę by był jakikolwiek inny serial tak dobrze oddający wady i zalety przeciętnego Polaka.

L:Czym zajmuje się twoja główna postać?

A.B:Główna postać to oczywiście fortowiec – zawsze full HP. Próbowałem różnych buildów postaci, ale nic nie zastąpi starego, dobrego HP. Zawsze gram poszukiwaczem przygód z uwagi na bonus uników, jakie postać ta otrzymuje w bitwie o fort. Nieskromnie mogę powiedzieć, że jestem legendą polskiej sceny The West. Uwielbiam bitwy fortowe, a zwłaszcza je wygrywać poprzez zdobycie flagi. Bitwa jest  wtedy bardzo dynamiczna i obrońcy muszą mocno się wykazać, by zablokować taki atak. Wielu graczy bezpodstawnie zarzuca mi, że wygrywając w ten sposób psuje się grę, jednak odbyłem wiele rozmów z GM-ami oraz z supportem, którzy potwierdzili, że gram zgodnie z regulaminem.

L:Czy bierzesz udział w konkursach i eventach organizowanych przez The West Team?

A.B:Tak, oczywiście. Uwielbiam eventy, to szansa dla każdego na poprawienie swojego ekwipunku i zgarnięcie wielu dolarów.

L: Jakie masz rady dla początkujących graczy?

A.B:Polecam mieć konto na kilku światach – to szansa na szybki zarobek, zwłaszcza po loteriach. Każdy z graczy przecież przyzna, że na początku gry potrzeba sporo dolarów na rozwój postaci i odpowiedni ekwipunek. Warto też uzbroić się w cierpliwość, nie od razu nasza postać będzie optymalna.

L: Masz jakieś śmieszne wspomnienia z gry, którymi chcesz się z nami podzielić?

A.B: Śmieszne wspomnienia ? Mam je w zasadzie na każdej bitwie fortowej, kiedy to atakujący starają się za wszelką cenę sprawić, by obrońcy mnie dopadli. W większości przypadków im się nie udaje, co jest śmieszną sytuacją :)

L:Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu. Jeśli chcesz to możesz kogoś pozdrowić.

A.B:Również dziękuję. Pozdrawiam wszystkich graczy, a zwłaszcza tych, którzy wspierają moją działalność dolarami na S1, Blackfoot, Jicarilla, Klondike oraz Luizjana.

Lenka

Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *