previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Bogate Ciche Doły

Ciche Doły słynęły z obfitości roślinności. Niekiedy bywały lata zbyt bujnych łąk, a i dzieci rosły jak po deszczu lub raczej porządnej ulewie.
Któregoś roku jednak natura przesadziła w swym rozkwicie tak, że większość roślin uprawnych zaginęła w bujności pozostałych. Drogi były obsadzone kamieniami by natura za szybko ich nie przejęła. Drugim problemem wioski były krecie nory, od których robiły się doły i wąwozy. Zwierzęta były tak pracowite, że nie ulegało wątpliwości że to ich zasługa, że okolicy tak dobrze się wiodło.
Jednak natura nie znała granic, a to oznaczało jeszcze większą pracę włożona w uprawę i wykaszanie zieleni.
Gdy jednak bawiące się rodzeństwo zapomniało o ostrożności młodsza siostra wpadła w kreci dół i skręciła nogę. Brat nachmurzył się stwierdzając, że krety są niepotrzebne tej okolicy. Zrobił wiec pułapki i gdy siostra siedziała w domu wyłapywał krety.
Gdy nastała pora letnia ziemia zaczęła twardnieć na tyle, że nawet trawie ciężko było się przebić. Z miesiąca na miesiąc zieleni ubywało. Pojawiły się nowe zagrożenia. Przemarsz bizonów doszczętnie zniszczył uprawy, które teraz były potrzebne. Pewnego dnia do domu wbiegła wypłoszona puma. Zaatakowała brata, a ten tylko zdzielił ja kijem. Masywny kot połamał kij. Z pomocą nadbiegła siostra, ale widząc zamieszanie zapomniała odłożyć zwierzątko którym się opiekowała.
Kret zaczął piszczeć, a puma widząc zupełnie nowe stworzenie wycofała się wybiegając przez okno.
Tego wieczoru siostra porozmawiała z bratem i zgodzili się, że krety którymi się zajęła trzeba wypuścić.
W niedługim czasie skamieniała ziemia zaczęła puszczać trawę choć tym razem dobrze ją pilnowano. Ponowne zasiewy znów rosły jak dawniej. Gdy gąszcz się rozrósł omijały ich stada bizonów. Nie odwiedzały wioski pumy i niedźwiedzie.
Brat z siostrą znów powrócili na łąki bawić się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *