previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Bracia Skinner

Urodzeni w Ohio Cyrus i George Skinnerowie w latach młodości udali się do Teksasu, gdzie dorastali (niestety nie znamy daty urodzenia naszego bohatera). Następnie pojawili się w Kalifornii w 1850 r. Para natychmiast ponownie wpadła w tarapaty i została aresztowana w hrabstwie El Dorado w sierpniu 1851 roku. pod zarzutem włamania i kradzieży. George był w stanie uciec, ale Cyrus został wysłany do San Quentin. Brat George został złapany w listopadzie 1852 i także wysłany do więzienia. W sierpniu 1853. Cyrus został zwolniony, ale w ciągu sześciu miesięcy został ponownie aresztowany za kradzież w hrabstwie Yuba w Kalifornii i rozpoczął trzyletni wyrok w czerwcu 1854. Jednak 24 października uciekł i udał się do Nevada County, California.

Wkrótce jego brat został zwolniony i wkrótce związali się z Richardem „Rattlesnake Dick” Barterem , który utworzył gang, który „pracował” u podnóża Sierra. W 1856 r., Kiedy Barter dowiedział się od pijanego inżyniera górniczego, że duży transport złota ma zostać wysłany z góry Trinity, wysłał George’a Skinnera i trzech innych, aby przechwycili przesyłkę. Czterej bandyci odnieśli wielki sukces.

George i reszta bandytów zaczęli iść do Folsom, gdzie mieli spotkać Skinnerów. Szybko jednak odkryli, że dostawa złota w dół górskich przełęczy jest niemożliwa bez świeżych mułów. Wkrótce rozdzielili złoty transport, grzebiąc połowę w górach i zabierając ze sobą resztę. W drodze do Auburn złodzieje zostali przechwyceni przez oddział Wells Fargo i wybuchła strzelanina. W walce wręcz zginął George Skinner, a jego konfederaci uciekli. Wells Fargo odzyskało 40 600 dolarów skradzionego łupu i choć pilnie szukali, nie znaleźli pozostałych 40 000 dolarów.

W międzyczasie Rattlesnake Dick i Cyrus Skinner nie byli w punkcie spotkania w Folsom, ponieważ właśnie zostali uwięzieni za kradzież mułów. Kiedy zostali zwolnieni, Barter natychmiast zaczął poszuiwania George’a Skinnera, aby uzyskać jego udział w złotej przesyłce, ale okazało się, że Skinner został zabity. Cy( częto znajomi Cyrusa skracali jego imię do jego dwóch pierwszych liter, zatem poszliśmy ich śladem) Skinner i Dick Barter następnie spędzili kilka następnych tygodni, próbując znaleźć zakopane złoto,  w końcu się poddali. Do dziś nigdy nie znaleziono utraconego złota.

Obaj mężczyźni szybko wrócili do rabowania dyliżansów, ale ich szczęście skończyło się 11 lipca 1859 roku, kiedy para została uwięziona w przełęczy przez szeryfa J. Boggsa. Kiedy banici stawili opór, Boggs zastrzelił Grzechotnika Dicka, zabijając go natychmiast, a Skinner został ranny. Jednak przeżył i został wysłany do San Quentin. Tam poznał Henry’ego Plummera. Obaj zostali przyjaciółmi.

Wielu, którzy wierzyli, że Plummer działał w obronie własnej, zwróciło się do gubernatora, a on został zwolniony w sierpniu 1859 roku. Chociaż Skinner miał spędzić 15 lat w więzieniu, po raz kolejny udało mu się uciec w maju 1860.  Uciekł na północ do kopalni złota w Idaho. W styczniu 1862 roku natknął się na Henry’ego Plummera w Lewiston i utworzyli gang, w skład którego wchodzili tacy ludzie jak „Clubfoot” George Lane i Bill Bunton, okradający podróżnych z ich osobistych rzeczy. Wkrótce obywatele Idaho stali się podejrzliwi wobec mężczyzn, którzy następnie udali się na złote pola Montany . Tam Skinner założył salon w Bannack, a drugi w Virginia City.

W międzyczasie Henry Plummer został szeryfem w Bannack. Do grudnia 1863 r. Mieszkańcy Bannack i Virginia City mieli dość, a ludzie z obu miast wkrótce spotkali się potajemnie i zorganizowali Montana Vigilantes. Zamaskowani mężczyźni zaczęli odwiedzać podejrzanych banitów w środku nocy, wydając ostrzeżenia i naklejając plakaty z czaszką i piszczelami lub „mistycznymi” liczbami „3-7-77”. Następnie strażnicy zaczęli rozprawiać się z brutalną sprawiedliwością, wieszając tych, których uznano za winnych, około 24 mężczyzn przed ich zakończeniem.

Pomimo udanych przedsięwzięć w Bannack, nerwowy Skinner wkrótce sprzedał swoje interesy, spakował swoje rzeczy, a on i Nellie wyjechali z okolicy. Następnie osiedlili się w małym miasteczku Hellgate w Montanie, gdzie Skinner ponownie założył salon. Ukrywając się w Piekielnej Bramie, Skinner też nie był bezpieczny. Po południu 24 stycznia 1864 r. Montana Vigilantes wytropili go. Nocą powieszono Skinnera, a także mężczyznę o imieniu Alex Carter.

Fusek

Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *