previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Burton Alvord

Burton Alvord urodził się w Arizonie w 1866 roku. Syn strażnika pokoju, często podróżował z ojcem. Kiedy miał zaledwie 15 lat, pracował  w OK Corral w Tombstone, gdzie był świadkiem słynnej strzelaniny. Trzy lata później był obecny, gdy strażnicy zlinczowali Johna Heatha , skazanego złodzieja i mordercę.

W 1886 r., W wieku 20 lat, Alvord został mianowany zastępcą szeryfa hrabstwa Cochise przez nowo wybranego szeryfa Johna Johna Slaughtera. W krótkim czasie Alvord zyskał reputację doskonałego tropiciela, gdy sprowadził wielu poszukiwanych uciekinierów.

Przez następne trzy lata Alvord służył z Slaughterem w wielu strzelaninach z banitami, i wszelkiego rodzaju bandytami. Jednak niezłomna reputacja Alvorda jako sprawnego zastępcy szeryfa zaczęła spadać w 1889 roku, kiedy zaczął intensywnie pić.

Odwiedzanie wielu salonów z Tombstone, sprawiło że Alvord zaczął zaprzyjaźniać się t z niektórych elementami przestępczymi. Tym postępkiem tracił Alvord zaufanie tak mieszkańców jak i swojego przełożonego

Alvord przeprowadził się do Fairbank w Arizonie na początku lat 90. XIX wieku i został konstablem miejskim. Kontynuując intensywne picie i wyskakiwanie ze znanymi banitami, wkrótce został poproszony o rezygnację i tym razem przeniósł się ponownie do Pearce w Arizonie. Tam pracował krótko jako zastępca marszałka George’a Bravina w 1896 roku, który szukał „twardego człowieka”, aby być pewnym, że rosnący obóz górniczy nie wymknie się spod kontroli. Jednak po zaledwie sześciu miesiącach Bravin zdecydował, że nie ma już potrzeby zatrudniania Alvorda, który przeniósł się do Willcox. Bravin nie wiedział, że spotkają się ponownie w zupełnie innych okolicznościach.

W Willcox Alvord najpierw pracował jako policjant, a później został zastępcą szeryfa.  Na przełomie wieków Alvord zrezygnował z bycia strażnikiem prawa i dołączył do banitów, z którymi zaprzyjaźnił się przez lata. Utworzył gang z Billy Stiles i zaczął popełniać zbrojne napady. Po nieudanej próbie obrabowania pociągu Fairbank, Alvord został aresztowany i przewieziony do więzienia hrabstwa Cochise. W tym czasie jego były szef, George Bravin, pracował jako prawnik w Tombstone i obaj ponownie stanęli twarzą w twarz.

7 kwietnia 1900 r., Gdy Bravin miał około 25 więźniów przebywających w więzieniu, Billy Stiles udał się do Alvorda i innych członków gangu, którzy byli w więzieniu. Następnie trzymał broń wycelowaną w  Bravina, żądając uwolnienia wszystkich więźniów, i skończył strzelając do niego w stopę, odstrzeliwując palce. Więźniowie, w tym Alvord, uciekli.

Gang kontynuował swoje zbrodnicze kroki, dopóki Alvord i Stiles nie zostali aresztowani w grudniu 1903 roku. Ponownie zostali uwięzieni w więzieniu Tombstone i ponownie uciekli. Niedługo później Alvord wpadł na pomysł, że zafałszują swoją śmierć, aby uniknąć wyroku. Para zabiła dwóch Meksykanów lub odkopała ich z grobów i wysłała w zapieczętowanych trumnach na Tombstone. Rozpowszechniając, że trumny zawierały własne ciała wyjęte spod prawa, prawnicy byli podejrzliwi i otworzyli trumny. Odnajdując pleśniejące szczątki Meksykanów, a nie banitów, poszli za nimi ponownie.

Rangersowie odnaleźli gang Alvorda zwrócili ogień trafiając go dwukrotnie w nogę i Stilesa w ramię. Chociaż Stilesowi udało się jakoś uciec, Alvord został schwytany i wysłany do więzienia terytorialnego w Arizonie w Yuma, gdzie spędził dwa lata za kradzież. Wydany w 1906 r. Pojechał do Ameryki Środkowej. Ostatnio był widziany w 1910 r. Jako pracownik kanału w Panamie.

 

Fusek

Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *