previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Cullen Montgomery Baker

Dzisiaj przedstawimy Wam krótką biografię kolejnej postaci pochodzącej z Dzikiego Zachodu, której zestaw znajduje się w naszej grze. Chodzi rzecz jasna o tytułowego Cullena Bakera. Baker urodził się 23 czerwca 1835 roku w hrabstwie Weakly w stanie Tennessee.

Jego ojciec john był rolnikiem i hodowcą bydła. Wśród społeczeństwa uchodził za uczciwego człowieka, co niekoniecznie przeszło na jego syna. Bohater naszego artykułu miał dość gorący temperament, ujawniający się wraz z wiekiem, dodatkowo miał pociąg do alkoholu. Pomimo tego w wieku 19 wziął za żonę Martę Jane Petty. Nie było to udane małżeństwo. Podczas jenego z pobytów w barze Baker wdał się w awanturę. Pobił jednego z chłopaków za pomocą bata prawie na śmierć. Jeden ze świadków tego wydarzenia Wasley Bailey spotkał się w swoim domu z Cullenem. Ten ponownie wpadł we wściekłość i postrzelił dwukrotnie Bailey’a, który zmarł kilka dni później. Bohater naszego artykułu uciekł do Arkansas do swojego wuja. Natomiast jego żona w kilka miesięcy później urodziła córeczkę. Niestety z nieznanych nam okoliczności żona Bakera zmarła w 1862 roku. Cullen wrócił do Teksasu i zostawił swoją córkę na wychowanie u teściów.

Znowu powrócił do Arkansas, ale wdał sie w kolejną awanturę, tym razem w domu Davida Warthoma, którego ostatecznie kilka razy dźgnął nożem, co skutkowało śmiercią Warthoma w kilka dni później. Uciekł przed wymiarem ścigania do Teksasu, gdzie ponownie wziął ślub. Tym razem jego wybranką była Marta Foster, gdzie ona i jej rodzina nie wiedziała na temat jego morderczej przeszłości.

Niedługo po drugim ożenku wstąpił do wojska konfederatówi wziął udział w wojnie secesyjnej. Tak jak w czasach pokoju jak i na wojnie wsławił się wieloma zabójstwami, tak wśród ludności Afroamerykańskiej jak i nawet wśród białej ludności. Podczas trwania wojny został członkiem kilku grup bandyckich, których celem była grabież wśród ludności. Unia wygrywała wojnę, a Baker nie mógł tego znieść, gdyż był przeciwnikiem uwalnniania Afroamerykanów z niewoli. Podczas wojego pobytu w Arkansas, które było zajęte przez wojska Unii, w większości czarnoskórych oddziałów, poproszono Bakera o to by się przedstawił, by go zidentyfikować. Wściekły, że to były niewolnik mu rozkazuje odwrócił się i zabił pytającego wraz z trzema kompanami. Kolejne mordy i gwałty sprawiły, że ścigano Bakera listem gończym. Za zabicie go lub schwytanie dawano nagrodę w wysokości 100$, sumy wtedy dość wysokiej.

Niestety nie jesteśmy pewni jak zmarł Baker. Są dwie możliwości. Jedna z nich mówi, że druga żona i nieznany z nazwiska mężczyzna postanowili zabić Bakera i jego przyjaciela zatruwając strychniną jedzenie i whisky.

Druga wersja ma wątek romantyczny. Ponoć jeden z lokalnych nauczycieli Thomas Orr zakochał się ze wzajemnością z drugą żoną Bakera. Orr chciał związać się z Martą związakiem małżeńskim, wiedział natomiast o tym jakiego pokroju człowiekiem jest Baker. Skrzyknął klkunastu mężczyzn i dopadł bohatera artykułu i zamordowali go.

Jaka wersja jest poprawna niestety nie jesteśmy w stanie ustalić. Być może w przyszłości odnajdą się jakieś informacje, które potwierdzą jedną z możliwości lub pojawi się kolejna.

 

Fusek

Zapraszamy do gry w The West

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *