previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Curly Bill

William „Curly Bill” Brocius, urodził się w hrabstwie Indiana w 1845 roku. Opisywano go jako wysokiego, dobrze zbudowanego mężczyznę o kędzierzawych włosach i piegowatej cerze. Wyróżniał się dzięki nadzwyczajnych umiejętnościach strzeleckich. Był rewolwerowcem, złodziejem bydła oraz członkiem przestępczej grupy zwanej „Kowbojami”.

Brocius przybył do Arizony najprawdopodobniej w 1878 roku, gdzie początkowo zajmował się wypasaniem bydła.

Curly Bill znany był z tego, że lubił wypić, a pod wpływem alkoholu jego poczucie humoru stawało się niebezpieczne dla otoczenia.

Do historii przeszło co najmniej kilka jego pijackich wybryków, a jednym z najbardziej znanych dowcipów było zmuszenie kaznodziei, aby ten tańczył podczas odprawiania nabożeństwa, podczas gdy nasz bohater strzelał mu pod nogi.

Podczas jednej z pijackich burd postrzelił Freda White, marshalla Tombstone, który kilka dni po tym zdarzeniu zmarł. Jednak sam White uważał strzał Billa za przypadkowy.

Wydał nawet specjalne oświadczenie, w którym potwierdził to, że był przekonany o tym, że rewolwer Billa został rozładowany.

Dzięki tym zeznaniom, Curly Bill uniknął kary i został uniewinniony przez sąd, a śmierć Freda White uznano za nieszczęśliwy przypadek.

W swoim życiu miał wiele konfliktów, brał udział między innymi w Masakrze w Skeleton Canyon, strzelaninie w Kanionie Guadalupe oraz był posądzany o rozstrzelanie braci Haslettów, którzy zostali zabici w niewyjaśnionych okolicznościach.

Brociusa uważano również za odpowiedzialnego za śmierć Morgana Earpa, którego zabójstwo wiązano z zemstą za porażkę Kowbojów w słynnej strzelaninie w O.K. Corral.

Curly Bill został zastrzelony przez Wyatta Earpa 24-go marca 1882 w Iron Springs w Arizonie, a jego śmierć była częścią osobistej vendetty Wyatta, który stwierdził, że nie może polegać na sądowym systemie sprawiedliwości i na własną rękę postanowił rozprawić się z mordercami swojego brata Morgana.

Jeszcze za życia, William „Curly Bill” Brocius został nazwany przez George Parsonsa; prawnika prowadzącego szczegółowy dziennik ze swojego życia w Tombstone, „najsłynniejszym bandytą Arizony”.

Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *