previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Dowodzenie atakiem

 

fortkoloroprawka

 

Ostatnim razem udzieliłem Wam kilka wskazówek dotyczących obrony fortu. Tym razem zajmiemy się atakiem – jest to zdecydowanie łatwiejsza forma dowodzenia, ale wszystko trzeba opanować.

Ważne, abyście odpowiednio wcześniej (najlepiej od razu po wywołaniu bitwy) zadbali o taktykę dla offów, mogą być one kluczowe w decydującej fazie bitwy. Najlepiej by było dać im rozkaz ataku baszt. W przypadku ataku na stronę fortu z której startujesz – po skosie, tak by offy nie wychodziły poza “czarne pola” widoczności baszt z drugiej strony.

 

Pominę przygotowanie do bitwy z racji, że opisałem to w poradniku obrony fortu.

Przenieśmy się do pierwszej rundy.

Zacznijcie od przeniesienia poszukiwaczy w sektory, które chcecie zablokować i tym samym zmniejszyć pole manewru obrońców.

Jeśli sytuacja w graczach będących online nie wygląda najlepiej – zadecydujcie o wypuszczeniu offów jako pierwszych, a online zgrupujcie tak, aby nie obrywali – to ich HP pomoże Wam w późniejszej fazie rozgrywki.

Nawet gdy bitwa jest nie do wygrania, starajcie się odnieść taktyczne zwycięstwo, niech Wasi żołnierze zostaną wynagrodzeni w doświadczeniu i obligacjach.

Od razu po rozpoczęciu każdej z rund rotujcie graczy w taki sposób, aby nikt nie omdlał zbyt szybko, a obok pozycji największego ostrzału ustawiajcie żołnierzy, żeby zwiększać szansę uniku z bonusu dowodzenia.

Starajcie się scentrować ostrzał na jeden róg, bądź basztę (byle nie żołnierską), a gdy stoicie pod murami – na mury.

W przypadku dużej przewagi możecie obiegać fort i “czyścić” umocnienia z HP przeciwników. Jeśli decydujecie się wycofać – pamiętajcie, że zawsze ktoś “zaśnie” i warto zostawić kogoś z większym życiem, aby nikt nie omdlał.

Starajcie się nie zmieniać swoich rozkazów zbyt często, niektórych decyzji w życiu nie da się cofnąć 😉

Uciekając, tracisz dwukrotnie ~Kruszynix

 

Flagowanie tylko w ostateczności, przy tym trzeba pamiętać, że nieopłacalny jest “CEL FLAGA”, ale warto rozstawić ludzi w forcie i jedynie przyjmować strzały, które potencjalnie miały być wycelowane we flagę.

Jest to krótki poradnik z racji, że dużo rzeczy zostało przedstawionych w >>>Obrona fortu – rozszerzenie<<<.

Odsyłam Was również do >>>poradnika<<< błaż3ja, gdzie zostało przedstawionych kilka taktyk do rozpisek.


Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *