IFBC

Druga runda mistrzostw od nowa! Pierwsza bitwa Polaków!

Podczas rozgrywania drugiej rundy mistrzostw postanowiono anulować jej wyniki i zacząć ją od nowa. Miało to na celu wyrównanie szans wszystkich reprezentacji, które obkupiły się skupując rzeczy od drużyn, które już odpadły. W poniedziałek miała miejsce pierwsza bitwa wznowionej drugiej rundy. Polacy bronili się przeciwko reprezentacji Czech. Nasi gracze wiedzieli, że będzie to trudna bitwa. I taka się okazała.

Obie drużyny w pełni przygotowane przyszły na bitwę. Naszych reprezentantów zapisało się ponad 140, więc dowodzący miał w czym wybierać. Czesi również zameldowali się kompletem na bitwie, zatem starcie musiało być trudne dla obydwu stron.

Nasz dowodzący postanowił bronić się w środku fortu blokując większość umocnień początkowo za pomocą poszukiwaczy przygód.Tym sposobem minimalizowano straty w ludziach i hp, ale z drugiej strony nie mogliśmy strzelać skutecznie do przeciwnika.

Początek bitwy nie był obiecujący. Starano się strzelać do przeciwnika, lecz niewiele mu robiliśmy. Z drugiej jednak strony Czesi również nie mogli skutecznie strzelać, a nasi poszukiwacze skutecznie blokowali baszty. Pierwszy gracz który został omdlony pochodził z drużyny naszych przeciwników, co dodało trochę pewności siebie Polakom. Niestety na kolejne omdlenia wśród Czechów musieliśmy długo czekać, za to naszym przeciwnikom kilkukrotnie udało się ustrzelić naszego reprezentanta. Pomimo tego nie udało się Czechom zająć strategicznego punktu jakim są baszty czy mur. Pomimo naszej solidnej obrony nawet i ona musiała w końcu wykazywać braki. Pierwszy ważny sektor zajęty przez Czechów była prawa część dolnego muru, którą straciliśmy z powodu pecha, gdyż Czesi omdlili poszukiwacza z ponad 7k hp. Na szczęście nie było kontynuacji jeśli chodzi o zdobywanie sektorów przez naszych południowych sąsiadów. Wiedzieliśmy jednak, że to tylko kwestia czasu, nie jest możliwa obrona na umocnieniach przez całą bitwę, ale chcieliśmy jak najbardziej opóźnić ten fakt. Trochę deprymującym dla nas faktem było to, że Czesi po utracie pierwszego gracza długo nie tracili kolejnych.

Bitwa ciągnęła się dalej, a my z coraz większą nadzieją spoglądaliśmy na końcowy wynik.Niestety traciliśmy kolejne sektory, sytuacja stawała się coraz bardziej gorąca, nasi gracze padali jak mucha, ale staraliśmy się zablokować im dostęp do flagi przed 55 rundą. Udało nam się Czechów zblokować przed flagą, ale kosztowało nas to wiele sił, punktów życia i reprezentantów. Teraz mogliśmy jedynie liczyć na to, że nie uda im się nas wybić. Od około 40 rundy zaczęliśmy spoglądać na kilku graczy offline, wśród których było 2 lub 3 poszukiwaczy przygód, których premka nieraz ratowała bitwę.

Ostatecznie Czechom nie udało się nas pokonać, ani zdobyć flagi! Koszt był jednak znaczący: żaden z graczy online nie przeżył bitwy, jedynie dwóch poszukiwaczy będących online nie udało się Czechom zabić. Sami Czesi stracili jedynie kilkunastu graczy. Pomimo tego jest to sukces naszej reprezentacji.

Trzymajmy kciuki za naszych w kolejnych starciach!

Fusek

Zapraszamy do gry w The-West

 

0 razy komentowano: “Druga runda mistrzostw od nowa! Pierwsza bitwa Polaków!Dodaj swój →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *