previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Dynie, wszędzie dynie

Jak co dzień wstałam wcześnie rano, aby wykonać wszystkie niezbędna prace. Nakarmić krowy, naprawić zepsuty płot, posprzątać w stajni, przydadzą się też nowe podkowy dla konia. Zawsze jakaś robota się znajdzie, plan był prosty. Zrobić co trzeba i można iść dla rozrywki połowić trochę rybek. Jednak ktoś miał dla mnie kompletnie inne plany.

Wychodząc z domu zobaczyłam pod drzwiami kartkę z zaproszeniem na dzień poszukiwania wartościowych dyń. Co to może być? Przecież dynie to bardzo popularne warzywo, które nie może być wiele warte. Zaciekawiona zabawą postanowiłam to sprawdzić. Raz gospodarstwo może zaczekać. Na miejscy było już wielu poszukiwaczy ciekawych zadań, jakie nas czekają. Po chwili pojawił się mężczyzna w kapeluszu i objaśnił zasady:

W polu dyń ukryłem niezwykłe okazy. Wyglądają podobnie do zwykłych, jednak w środku kryją wartościowe nagrody. Każdy może zebrać tyle dyń, ile tylko chce. Pamiętajcie, że liczy się czas. Inni mogą być szybsi!

Zabawa brzmiała fenomenalnie, musiałam wziąć w niej udział. Szybko zapisałam się na listę uczestników i po chwili byłam na dyniowym polu. Pierwsza, druga, trzecia dynia…wszystkie prawdziwe. Aż w końcu czwarta okazała się oszukaną, a w środku znalazłam buteleczkę z pewnym napojem. Powiem wam w tajemnicy, że go uwielbiam. Szybko zaczęłam szukać kolejnych dyniek z nagrodami. Były naprawdę dobrze ukryte, zakopane pod ziemią, przyczepione obok prawdziwych roślin. Mistrzostwo świata! Nie spodziewałam się, że można tak ukryć nagrody i zorganizować zabawę dla wszystkich mieszkańców mojego miasteczka. Po kilku godzinach gra dobiegła końca i wszyscy rozeszli się do swoich domów, a w okolicy znowu zapanowała rutyna. Nakarmić krowy, naprawić zepsuty płot, posprzątać w stajni, popilnować bydła, zebrać rośliny i tak codziennie. Chociaż…może kiedyś uda się znowu zorganizować jakąś zabawę dla nas. Liczę na to!

 

Lenka

Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *