previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Dzień Caps Locka

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Caps Locka. Został on ustanowiony, aby pokazać wszystkim KRZYCZĄCYM na codzień w Internecie, że takie zachowanie wcale nie jest potrzebne. Ba! Jest nawet nie mile widziane. Czy lubisz aby do ciebie cały czas krzyczano? Nie? Właśnie, mało kto lubi.

Postanowiłam rozwinąć temat krzyczenia i przypomnieć wam kilka zasad panujących w sieci czyli tak zwaną netykietę.

Zasady, zarówno te pisane jak i niepisane, występują wszędzie. Zawsze trzeba się podporządkować jakimś regułom, tak jest również w sieci. Dzięki temu wszyscy możemy żyć razem w zgodzie 😛

W Internecie pisanie WIELKIMI LITERAMI oznacza krzyk. Cóż, często jest to nadużywane. Pamiętajcie więc aby w komunikacji z innymi użytkownikami krzyczeć tylko w uzasadnionych przypadkach. Krzyk nie pomaga zrozumieć waszych intencji, nie rozwiążecie też szybciej swojego problemu. Możecie zaś zdobyć wrogów i przestać być lubiani wśród współtowarzyszy gry.
Skoro jesteśmy w temacie pisowni to pisanie ,,KrZaCzAsTą CzCiOnKą” również nie jest mile widziane. Ciężko się to czyta i nie sprzyja rozmowie w miłej atmosferze.
Używaj polskich znaków! Widzisz różnice pomiędzy słowami łaska i laska? Sama widzę ogromną. Nie wprowadzaj współrozmówców w błąd.
Staraj się używać jednej czcionki, jej wielkości i koloru. Tak dla lepszego odbioru.
Stosuj zrozumiałe słownictwo, bez wulgaryzmów i słów uznanych za obraźliwe.
Tu w wielkim skrócie przebrnęliśmy przez zasady podczas pisania tekstów.

Jeśli chcesz zadać jakieś pytanie np. na forum użyj najpierw opcji szukaj oraz przeczytaj FAQ. Gdy nie odnalazłeś odpowiedzi zadaj pytanie konkretne,  dodając jak najwięcej szczegółów. Dzięki temu szybciej uzyskasz odpowiedź.

Unikaj:
-trollowania czyli prowokowania kłótni, obrażania, równocześnie sam nie daj się trollom
-spamu czyli masowego rozsyłania niechcianych wiadomości

Zapoznaj się z regulaminem. Często ujęte są tam dodatkowe zasady panujące w danym miejscu. Pamiętaj, zakładając konto zobowiązujesz się do ich przestrzegania.

Lenka

Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *