previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Edward D. Cope

Od kilku dni na naszych serwerach gości zadanie, którego tematyka związana jest z dinozaurami. Dzięki niemu sami możecie na moment stać się paleontologami i wykopać swojego własnego dinozaura, a właściwie to co z niego przez te miliony lat pozostało – skamieniałości. O National Fossil Day (Narodowe Święto Skamieniałości) mówiliśmy w TYM TEMACIE. Teraz jednak skupmy się na jednym z bohaterów nowego zadania, a mianowicie wyżej wspomnianym Edwardzie D. Cope, a właściwie Edward Drinker Cope.

Był on paleontologiem, zoologiem i ewolucjonistą. W młodości wyróżniał się, był nazywany “cudownym dzieckiem” – interesował się szeroko pojętą nauką. Jego zamiłowanie do nauki i zainteresowanie światem zaowocowało, już w wieku 19 lat opublikował swoją pierwsza pracę naukową. W późniejszym okresie swojego życia napisał jeszcze ponad 1400 prac i artykułów (głównie na tematy paleontologiczne, opisując swoje odkrycia).

Młody Edward D. Cope od zawsze interesował się nauką, choć jego ojciec początkowo był temu przeciwny i on z czasem dostrzegł potencjał syna i wspierał go w kreowaniu swoich zainteresowań. Jako młody chłopak w raz z ojcem często odwiedzał muzea i  ogrody zoologiczne w całej Nowej Anglii.

Kiedy podczas letniej przerwie w 1854 Edward wrócił na farmę prowadzoną przez jego ojca, ten znalazł dla niego odpowiednie miejsce, chciał zrobić z syna farmera. Wizja ta nie podobała się Edwardowi i nie raz wyrażał swoją niechęć do przyszłości jaką stworzył dla niego ojciec oraz dla pracy, którą często podsumowywał słowem “nudna”. Nawet wtedy, podczas pracy na farmie, Edward kontynuował naukę, nie chciał porzucić tego, co sprawiało mu przyjemność – uczył się na własną rękę. Wkrótce potem jego ojciec uległ i zapłacił za dalszą naukę syna.

Podczas wojny secesyjnej Edward D. Cope podróżował po Europie odwiedzając najsławniejsze muzea i goszcząc w przeróżnych środowiskach naukowych.

Największy wkład pracy poświęcił na zachodzie Ameryki między rokiem 1870 -1880, gdzie często dokonywał odkryć nowych gatunków ryb, ssaków i dinozaurów. W sumie odkrył i sklasyfikował ich ponad 1000. Najbardziej intensywne poszukiwania prowadzone przez niego były podczas tak zwanej “Wojny kości”, o której napisaliśmy w innym artykule.

Edward D. Cope zmarł 12 kwietnia, 1897.

 


Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *