previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Gotowanie po indiańsku

W pewnym tipi zawsze się coś gotowało, smażyło, pachniało przyprawami. Ten kucharz potrafił wyczarować ze zwykłego dania zawsze to co najlepsze. To czego mu brakowało, to miejsca na spiżarnię więc przynajmniej wszystkie składniki były świeże. Miał za to sporą suszarnię na zioła, przyprawy i odtrutki. Dużo eksperymentował, więc to wyposażenie przed domem bardzo dobrze mu codziennie służyło. Przyszedł czas na wymianę wysłużonego mebla, więc poszedł do lasu po odpowiednie gałęzie do budowy. Były większe
i wygodniejsze. Gdy już wszystko skompletował i miał zanieść do budowy zaskoczyły go białe twarze zbierające maliny. Szybko się okazało, że w pojedynkę nie ma szans z całym oddziałem popasającym w cieniu lasu. Ci go bez ostrzeżenia spętali i wrzucili na wolnego konia, jak bagaż.
W podróży dał radę dogadać się z tłumaczem, który przekazał reszcie, że złapano kucharza.
Na postoju Indianin starał się, jak mógł by wypatrzeć wszystkie składniki jakie znał. Ostrzeżono go jednak, że kapitan nie toleruje obcej kuchni. Zasmucony wymienił wszystkie krzaki, których owoce są jadalne i nadają się na sałatkę owocową. Nie wypuszczono go ale przyniesiono składniki. Po zjedzeniu przez kilku żołnierzy nic nie zostało. Kapitan zdążył usłyszeć jedynie skrobanie łyżek o dno naczynia.
Zapewniono go po drodze, że danie było smaczne. Po dotarciu do fortu zamknięto czerwonoskórego razem
z kucharzem fortowym.
Ten gdy się zorientował gdzie jest, natychmiast otworzył okno by wszystkie zapachy wywietrzyć.
Gdy złapał oddech rozejrzał się po swoim nowym wiezieniu bowiem kapitan był zdania, że więzień umieszczony w miejscu gdzie może robić co potrafi najlepiej nie będzie chciał uciekać.
Teraz dwaj kucharze musieli się dogadać… Jeden od drugiego musiał i chciał się czegoś dowiedzieć.
Warunkiem wypuszczenia Indianina było nauczenie ich kucharza by dania były jadalne.
Indianin nie miał wyboru. Zabrał się za porządki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *