380historia swiata 2

Historia świata 2

Świat 2 powstał 16 października 2008, dokładnie 22 dni po starcie świata 1. Zapraszamy do przeczytania jego historii.

Tak samo jak na świecie 1, na początku mało było wiadomo o mechanice gry i gracze skupiali się na pojedynkach. Pierwsze miasta takie jak Winiarnia Dagmarci, Albion Town, Los Donneleyos powstały po tygodniu gry. Pierwszym sojuszem na świecie 2 była Unia Miast założona przez gracza Plushack.  W jego skład weszły 3 miasta – West Town, Albion Town i Chihuahua. Głównym przeciwnikiem było miasto Sailor Town, które nękało bobów miasta West Town.

Po zorganizowaniu regularnych najazdów na Sailor Town miasto się rozpadło. Sojusz wszedł w stan stagnacji, aż do wprowadzenia fortów. Po aktualizacji z fortami Unia Miast zaczęła rosnąć w siłę. Do sojuszu doszły miasta Vendetty i miasto Orli Fort, a ponadto miasto West Town zmieniło nazwę na Plushack Camp. Dnia 22.07.2009 powstał pierwszy fort na świecie 2 o nazwie Fort Unii Miast. W odpowiedzi na działania Unii Miast powstał sojusz Federacja Red. W jego skład wchodziły – Los Donneleyos, Morphological Echo, Atvastic Ruins, OFFLAND ALKOHOLLAND, Cold Oak, Enigma of Desire, Mroźna Okolica. Pierwsza bitwa odbyła się między Unią Miast, a małym sojuszem Zjednoczonych Miast. Po wygranej Unii sojusz się rozpadł.

Powstawały kolejne forty. Federacja Red zajęła zachodnią część mapy, a Unia Miast wschodnią. Po paru miesiącach przewagę zdobyła Federacja Red, a Unia zaczęła się rozpadać. Najpierw Plushack zrezygnował z funkcji przywódcy UM. Dowodzenie objęli Jakotaki i Ventador z Plushack Campu, Keon Orcas z Orlego Fortu i Kelek z Depredadores.

Nowi dowódcy postanowili zreorganizować sojusz, nazwa została zmieniona z Unii na The Sigma Union. Nieaktywne miasta zostały wyrzucone, powstało nowe forum. Jednak z planów nic nie wyszło. W tym czasie sojusz opuściło kilka miast, a wśród nich Pluschack Camp. Federacja RED razem z swoimi sojusznikami czyli  Moon Shine i Winiarnią Dagmarci byli wtedy u szczytu potęgi. Zdobyli flagowy fort Unii, a później wszystkie duże forty. Unia bez dowódców przestała istnieć.

Na początku lutego 2010 Federacja RED w skutek wewnętrznych podziałów została rozwiązana. Część miast przeszła na stronę Unii, część się rozpadła i utraciła dawną potęgę, część postanowiła zostać neutralnym, a reszta dalej pozostała w nieformalnym sojuszu przeciwko Unii. W tym samym czasie Plushack z graczem plomba112 reaktywowali UM i zaczęli odbijać duże forty przez fejki. Po zdobyciu kilkunastu fortów Plushack wycofał się zostawiając dowodzenie plombie. Niestety, żadnemu z sojuszy nie udało się odzyskać dawnej świetności.

W marcu 2010 powstała 3 siła na świecie 2 SLH-Szacunek Ludzi Honoru, główne miasta tej koalicji to Landsberg i Freedom fighters. Na początku zostali zlekceważeni  ale gdy przejęli pierwsze małe forty, to Unia wspólnie z byłymi miastami RED atakowała ich tak długo, aż sojusz się rozpadł. Jakiś czas później zmienili nazwę na XP i opowiedzieli się po stronie UM. We wrześniu 2010 z inicjatywy Plushacka powstała nowa koalicja RESURRECTION (-R-), która ponownie zrzeszyła miasta dawnej Unii, obecnej Unii i XP pod jednym sztandarem.

Po wycofaniu się Plushacka władzę objął Ventador który umiał dowodzić ludźmi, lecz nagle z dnia na dzień zrzekł się posady głównodowodzącego na rzecz Plomby, a on z braku czasu również opuścił tę posadę. Sojusz bez dowódcy miał poważne kłopoty.
Po pewnym czasie odbyły się wybory w których głównodowodzącym został Maxim3 właśnie z Mroźnej Okolicy. Sojusz już podupadał. Było za późno na jakiekolwiek zmiany. Wiele spraw i ludzi starało się aby ten sojusz upadł.
Po rozpadzie sojuszu RESURECTION powstał nowy sojusz -KNM- -Koalicja Niezależnych Miast pod dowództwem Pancera33. Zanim dowódca zdecydował się przyłączyć do byłego RESURECTION trwały długie rozmowy. W końcu nadszedł czas aby Pancer33 zawitał do rozpadającego się RESURECTION. Gdy już Pancer33 wraz ze swoim miastem -Winiarnia Dagmarci 2- obecnie Nowa Nadzieja Świata dołączył do już nieistniejącego RESURECTION zaczęli działać. Już po drugim dniu istnienia sojuszu zdobyli fort.

Po pewnym czasie dołączyła Ugachadziuga, którego Plushack Camp nie tolerowało i nie chcieli aby to miasto wstąpiło do -KNM-. Pancer33 zadecydował aby Ugachadziuga dołączyła do -KNM-. Plushack z niechęcią zaprosił ich do sojuszu. Po pewnym czasie Plushack Camp zdecydowało opuścić progi -KNM- ze względu na Ugachadziugę. Byli sprzymierzeńcy przeszli do sojuszu BOW (Best On The World) pod przywództwem Maćka Omg1, aby zemścić się na Ugachadziudze. Po odejściu Plushack Camp nastąpiły kłótnie na forum. Pancer33 oraz inni oczerniał Plushack Camp i ich założycieli m.in. od zdrajców. Po pewnym czasie Pancer33 opuścił własne miasto oraz sojusz -KNM-. Po jego odejściu gracz Grox321 wziął sojusz -KNM- we własne ręce jako tymczasowy dowódca. Po dołączeniu Plushacków do sojuszu BOW bitwy zostały wyrównane na korzyść sojuszu BOW. -KNM- nie dawało sobie rady ze względu na dużą liczbę graczy off-line. Do sojuszu dołączył gracz Peter1717, który od kilku dni dowodzi na bitwach fortowych.

Po klęskach -KNM- wszystkie miasta z tego sojuszu przeszły do nowego sojuszu Bojowych Biedronek. Głównodowodzącym został Madness z Los Donlleyos. W końcu siły na świcie się wyrównały. Dowodem były pierwsze wygrane bitwy. Po dłuższej walce doszło do poróżnienia się stron co doprowadziło do powstania nowej koalicji BOW, która miała obrany za cel wykończenie BB.

Po krótkim czasie bitwy były słabe więc doszło do spotkania trzech sojuszów, na którym ustalono fuzję Niezależnych Miast z Bojowymi Biedronkami. Połączenie tych sojuszy dało lepszych dowódców oraz pomoc militarną od BB i sprawiło, że szanse się wyrównały.

W połowie 2011 gracz Skw4ra92 zmęczony fortami założył miasto Norka najlepsze miasto pojedynkowe na świecie 2.

W 2012, gdzieś dwa tygodnie przed migracją, Skw4ra92 po wkurzeniu się na Plushacków odszedł z sojuszu i założył Gold Team do którego przyszło parę miast. Większość świata 2 poszła głównie na świat 1 i świat 10.

Dziękujemy za pomoc i udostępnienie własnych materiałów dla Plushack. Oprócz tego podziękowania dla Skw4ra92, Dawidol*** i Silverado

blazej3


Zapraszamy do gry w The West

0 razy komentowano: “Historia świata 2Dodaj swój →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *