previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Historia świata 3

Świat 3 wystartował dnia 12 listopada 2008 roku, chciałbym Was zaprosić do przeczytania historii jednego z najlepszych światów polskiego The West.

Od samego początku na tym świecie zaczęły grać osoby, które miały konta na innych światach, a także nowi gracze chcący spróbować sił w raczkującej jeszcze grze. Pierwszym miastami, jakie powstały na tym serwerze były np. Tombstone (pierwsze miasto na świecie 3), El Dorado czy też Salem, na czele którego stał panas. To właśnie z tego miasta pochodziły takie legendy świata 3 jak Imperium Kozackie czy też Kail. W tamtym, początkowym okresie nie istniały jeszcze forty, więc żeby pokazać swą dominację na świecie, trzeba było być najlepszym w walkach pojedynkowych. Dlatego miasta często rywalizowały między sobą w pojedynkach. Ostatecznie miastem, które zostało pierwsze rozbudowane było Atavastic Ruins. Na jego czele stała pierwsza zdobywczyni 99 lvl w historii polskiej wersji The West czyli Czarnulka. W późniejszym okresie władzę przejęła po niej Sairisa.

Gdy już później miasta zostały rozbudowane oraz coraz bliżej było do wprowadzenia legendarnej aktualizacji z fortami zaczęły powstawać pierwsze sojusze. Głównymi sojuszami, jakie wtedy istniały były: EL, do którego należało m.in. Atavastic Ruins czy Imperium Kozackie, miasto założone przez gracza o nicku Imperium Kozackie. Drugim liczącym się sojuszem było FM (Federacja Miast), do którego zaliczało się np. miasto Fort Knox. W końcu, kiedy wystartowały forty, walki zaczęły początkowo odbywać się na dużych fortach. Pierwszy fort zbudowało miasto Poznań- jedno z miast założycielskich sojuszu GTW(Grupa Trzymająca Władzę). Kilkakrotnie wybronili fort przed Atavastic Ruins. Z biegiem czasu na skutek walk fortowych zaczęło dochodzić do reorganizacji sojuszów, w wyniku czego sojusze FM i GTW połączyły się i przybrały nazwę FM-GTW. Wśród liczących się miast z tego sojuszu można wyróżnić zdecydowanie River Valley. Miasto to zostało założone zaledwie 5 dni po starcie świata 3 przez gracza ILoveSex. Szefem miasta jak i później całego sojuszu był NETER, któremu w rządzeniu miastem pomagali np. Wennus czy też Alx98. Miasto było też znane z tego, że kilkakrotnie zajmowało 1 miejsce w rankingu miast. Z kolei jeśli chodzi o sojusz EL, ich głównym sprzymierzeńcem był sojusz ZM, do którego zaliczało się np. prowadzone przez panasa Salem. Sojusze te połączyły się i od tej pory dominującymi siłami na świecie 3 stały się FM-GTW oraz KFT (którym rządził Imperium Kozackie). Warto przypomnieć, ze dnia 11 października 2009 roku gracz Imperium Kozackie jako pierwszy na tym serwerze osiągnął 99 poziom postaci.

Na przełomie 2009/2010 roku w sojuszu KFT doszło do rozłamu i w ten sposób powstały 2 nowe sojusze: Łowcy, który zrzeszał takie miasta jak np. Łowcy Salem, Łowcy Katon czy Łowcy Tsuchi oraz Imperium, w skład którego wchodziły m.in. Imperium Kozackie, SPRINGFIELD, Imperium Bezprawia czy też później Sulejówek. Właśnie to ostatnie miasto zanotowało prawdopodobnie największy progres w historii świata 3. Powstało ono, gdyż wówczas FM-GTW posiadało zdecydowaną większość fortów na tym serwerze. Jak wiadomo Imperium przechodziło wtedy okres zgrzytów. Wtedy też gracz Bambarylo założył Sulejówek (wcześniej miasto miało nazwę Bambarylski Raj). Od samego początku miasto zaczęło skupiać się wyłącznie na zdobywaniu małych fortów i co trzeba przyznać, plan ten się udawał. W między czasie wprowadzono też aktualizację z podniesieniem poziomu do 120. Jako pierwszy 120 lvl osiągnął gracz o nicku Ruhabuz, było to dnia 9 kwietnia 2011 roku. Co ciekawe Ruhabuz troszkę przypadkowo wygrał walkę o 120 lvl, bowiem w tym samym czasie grę zakończył Imperium Kozackie, który wyraźnie prowadził w walce o 120 poziom. W tym okresie do historii przeszły “nocne bitwy”, które wyzywał właśnie Sulejówek. Później doszło do powstania kolejnego sojuszu. Na skutek konfliktów w Imperium powstał nowy sojusz o nazwie Pakt Wschodu, znany jako PW. Do tego sojuszu zaliczały się takie miasta np. Sulejówek, TONTORONTO, Salem czy też Atavastic Ruins. Sojusz ten także upadł, czego efektem był powrót do sojuszu Imperium. Po zakończeniu gry przez Imperium Kozackie władzę w sojuszu przejęły takie osoby jak np. Cherry1991, Vallkir, Bambarylo czy Gawronbar. Bardzo często bywało tak, że np. FM-GTW posiadało wszystkie forty na serwerze, by po miesiącu przerwy utracić je na rzecz Imperium itd.

Jednak w 2012 roku na świecie 3 zaczęło grać coraz mniej osób, co spowodowało, że tak samo jak na światach 2-9 wprowadzono migracje. Pod koniec istnienia tego świata zrobiono konkurs, w którym można było wygrać bryłki. Chodziło o zajęcie 1 miejsca na koniec istnienia świata w rankingu ogólnym i pojedynkowym. W rankingu głównym wygrał panas, natomiast w rankingu pojedynkowym esibmf. Warto wspomnieć, że osoby z sojuszu FM-GTW wyemigrowały głównie na świat 10, z kolei osoby z Imperium na świat 11. Świat 3 został oficjalnie zamknięty dnia 24 września 2012 roku. W rankingu fortowców west forts najlepszy został NETER, a wśród miast Sulejówek.

 

 

Szczególne podziękowania dla gracza Olimpus35 za udostępnienie materiałów własnych do spisania artykułu.

Blazej3

 


Zapraszamy do gry w The West

1 komentarz do “Historia świata 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *