previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Hoodoo Brown

Hyman G. Neill, lepiej znany jako Hoodoo Brown, pochodził z dobrej rodziny w Lexington w stanie Missouri . Tradycyjna południowa rodzina, ojciec Neilla pochodził z Lee County w Wirginii. W Lexington praktykował prawo i wstąpił do konfederacji w momencie wybuchu wojny domowej; Powiedział jednak, że nie może zaprzeczyć swojej przysiędze poparcia Konstytucji i walczyć z Unią, stając się w końcu majorem. Z powodu tego wyboru i śmierci żony po wojnie przeniósł swoją rodzinę do Warrensburg w Missouri.

Jako nastolatek, Hoodoo pracował w gazecie w Warrensburgu, aż pewnego dnia, po wysłaniu mu materiaów potrzebnych do drukowania, wskoczył do pociągu towarowego, gdyż nienawidził swojej roboty.

W 1872 polował na bawoły i ciągnął drewno z Russell w Kansas do Dodge City . Opisywany jako wysoki, chudy, o jasnych włosach, małym wąsiku i zawadiackim wyglądzie, znany był również jako drobny hazardzista i człowiek zaufania. Niedługo potem udał się do Kolorado, gdzie pracował w kopalni srebra z przyjacielem, a następnie wyruszył do Meksyku. 

Zanim Hoodoo przybył do Las Vegas w Nowym Meksyku, miasto szybko zyskało reputację miejsca bezprawia, pełnego banitów, morderców i złodziei. W 1879 roku, wspierany przez innych niedawnych imigrantów do miasta, został wybrany na Sędziego Pokoju dla Wschodniego Las Vegas. Służył także jako koroner i burmistrz, wkrótce zebrał kilku byłych strzelców z Kansas, którzy utworzyli policję. Ci nowi „oficerowie pokoju”, zwani gangiem miasta Dodge , zaczęli polować na nowo przybyłych. Jednakże członkowie byli tak samo bezprawni jak ci, których „nadzorowali”. Gang miasta Dodge obejmował JJ Webba jako marszałka miasta, „Tajemniczy Dave Mather”, Joe Carson i między innymi „ Dirty Dave ”Rudebaugh .

Od 1879 r. Do 1880 r. Hoodoo prowadził „gang” w napadach dyliżansów i pociągów, morderstw, kradzieży i korupcji w mieście. Jako koroner Hoodoo zainstalował członków swojego gangu na stanowiska. które decydowały, czy zabójstwo było zabójstwem czy samoobroną, co stało się wygodnym narzędziem do ukrywania swoich zbrodni.

W marcu 1880 roku artykuł w Chicago Times opisał Browna jako „jedną z najgorszych klas niskich graczy”.

Latem 1880 roku Las Vegas miało już dość, zebrało grupę strażników i ostatecznie wypędziło Browna i resztę jego gangu ze stanu. Podobno Hoodoo ukradł pieniądze martwemu mężczyźnie, zanim przeniósł się do Houston w Teksasie . Jednak wkrótce po jego przybyciu został aresztowany i uwięziony. Podczas gdy był tam, odwiedził go wdowa po byłym zastępcy Las Vegas, który został zabity dwa miesiące wcześniej.

The Parsons Sun donosi: „Mówi się, że spotkanie między nimi miało ogromny wpływ i było bardziej czułe niż można by się spodziewać w danych okolicznościach”.

Kolejna gazeta, Parsons Eclipse, dodała: „Przestępstwem popełnionym w Las Vegas, tak blisko, jak możemy zebrać fakty dotyczące tego, było morderstwo i rozbój, a okoliczności związane z aresztowaniem tutaj wskazywałyby, że mniejsze przestępstwo uwodzenia i z tym związane było cudzołóstwo ”.

W międzyczasie Hoodoo zatrudnił dwóch lokalnych adwokatów i został zwolniony, gdy władze Teksasu nie były w stanie postawić mu zarzutów.

Według doniesień z potomka Hoodoo, Hyman G. Neill zmarł w Torreon w Meksyku, gdzie zostawił żonę i syna. Dwaj jego bracia pojechali do Meksyku i przywieźli zwłoki Hoodoo, a także jego syna, który wychował się w Lexington w stanie Missouri . Hoodoo został pochowany na rodzinnej działce w Lexington pod nazwą Henry G Neill.

 

Fusek

Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *