previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

“Jajka wszędzie, co to będzie?” [ZAKOŃCZONY]

“Jajka wszędzie, co to będzie?”

W piękny słoneczny poranek, jak co dzień przemierzam na swym rumaku szlak do Dawson City. Dzisiaj jednak nie jest to spokojna podróż, gdyż zabrałem ze sobą dwóch żółtodziobów – Dawodiego i Jimmiego Kane, którym nie zamykają się buzie.
“Na kule do Deringer, jeszcze długa droga przed nami a ja… już mam ich dość!?!” – pomyślałem. Nasza wspólna wędrówka upływała powoli. Kiedy chciałem poinformować towarzyszy, że zaraz zrobimy przerwę, usłyszałem wołanie zza moich pleców.
-PSSST, Harlion!!! Widziałeś??!! Zając!! Tam po prawej, przy skałach – jednym tchem wyrzucił z siebie Dawodi.
Wraz z Jimmim spojrzeliśmy na niego jak na wariata.
-Znów wypiłeś za dużo paradnego koktajlu Christophera? – zapytałem.
-Harlion, Harlion!!! Patrz, on ma rację! Rzeczywiście kica do nas coś, co wygląda jak jakiś wielki zajączek wielkanocny. – Krzyknął Jimmy.
-No świetnie! Wybrałem się na wyprawę z dwoma wariatami. – stwierdziłem.
Zatrzymaliśmy się, by rozprostować kości i dać odpocząć naszym wierzchowcom, i gdy zszedłem z konia nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Przecierałem je raz po raz – tak dla pewności, ale wzrok nas nie mylił: przed nami stał ogromny zając, w ręce… a raczej łapce trzymał coś co wyglądało jak list gończy. Kiedy zbliżył się do nas, przekonaliśmy się, że nie był to prawdziwy zając a stary poczciwy Jack Barton w przebraniu, które można było kupić kilka lat temu w luksusowym sklepie Union Pacific.
Wręczył nam list i zanim zdążyłem do niego zagadać, uciekł w pośpiechu.
– Znacie Jacka? To on był przebrany za tego zajączka. – Zapytałem towarzyszy.
Odpowiedź była negatywna, a dodatkowo moi towarzysze poprosili, żebym opowiedział im trochę o tym starym nieco dziwnym mężczyźnie (no bo któż normalny biega ot tak sobie przebrany za wielkiego zająca?).
-Więc… – zacząłem opowiadanie.
Stary Jack Barton to były poszukiwacz złota, który mieszka w małej chacie w pobliskim lesie. Od tej samotności już mu trochę na łeb wali, ale nie ma się co dziwić po tym wszystkim co przeszedł w swoim życiu. Był on pierwszym poszukiwaczem złota na tym terenie, to on znalazł rekordowej wielkości samorodki złota. Początkowo powodziło mu się bardzo dobrze, aż pewnego dnia facet nam oszalał. Krzyczał i opowiadał, że widział jakiegoś Wodza Wogonów, czy jakoś tak – sam już nie pamiętam jak to było. Przez pewien czas nikt go nie widział, ale pojawił się znów w ostatnim czasie i robi właśnie takie bardzo dziwne rzeczy. Ogólnie miły człowiek. Wiele osób mówi, że wydaje swój dorobek życia na losy w różnych loteriach żeby zdobyć różne przebrania i obligacje Union Pacific.
– Chcesz powiedzieć, że te wszystkie bryłki złota wydaje na przebrania, które dla wszystkich są bezwartościowe? – zapytał Dawodi.
– Tak, tak… Przypomniałem sobie właśnie, że jeszcze przed zniknięciem zapowiadał, że powróci i sprawi przyjemność innym. Może to jest właśnie ten jego plan.
– Fajna historyjka Harry, ale pokaż co jest na tym liście gończym. Przydałoby się złapać jakiego złoczyńcę. – poganiał Jimmy.
Przerwałem opowiadanie i spojrzeliśmy na list gończy. Po spojrzeniu na kartkę, wszyscy byliśmy nieco zdezorientowani, żeby nie powiedzieć, że wręcz zszokowani. Na liście widniał taki tekst: “POSZUKIWANE JAJKA! Zajączek zgubił 20 jajek, które należy jak najszybciej znaleźć. Jajka zostały ukryte w takich miejscach jak Wiki, Dziennik i Forum.”
Staliśmy chwilę, spoglądając na siebie z niedowierzaniem…

Przygotowaliśmy dla Was konkurs Wielkanocy, w którym zwariowany zajączek schował jajka w różnych miejscach na Wiki, Forum i Dzienniku.
Jajka będą pojawiały się stopniowo przez trzy kolejne dni, zaczynając od 02.04.2015.

NAGRODY
I MIEJSCE – 150 bryłek + Skromny dodatek
II MIEJSCE – 100 bryłek + Skromny dodatek
III MIEJSCE – 50 bryłek + Skromny dodatek

REGULAMIN

1. Celem konkursu jest odnalezienie 20 jajek ukrytych na Wiki, Forum oraz Dzienniku.
2. Jajka będą pojawiały się stopniowo przez 3 dni [czwartek(6) , piątek(6) i sobotę(8)]                                           3. Konkurs trwa od 02.04.2015 do 06.04.2015.
4. Na jajkach będą umieszczone literki, z których należy ułożyć zdanie.
5. Do organizatora konkursu należy wysłać (PW na Forum gry):
5.1. lokalizację każdego jajka
5.2.ułożone zdanie z literek
6.Każdy uczestnik może przysłać tylko 1 zgłoszenie na rundę.
7.Każdy z graczy może wziąć udział w konkursie, nie trzeba się zapisywać.
8.Do konkursu można przystąpić w każdym momencie.
9.Zwycięzcą w konkursie jest osoba, która jako pierwsze wyśle pełne poprawne rozwiązanie.
10.Nagrody otrzymują trzy pierwsze osoby z poprawnym rozwiązaniem.
11.Nagrody:
11.1.I MIEJSCE – 150 Bryłek + Skromny dodatek
11.2.II MIEJSCE – 100 Bryłek + Skromny dodatek
11.3.III Miejsce – 50 Bryłek + Skromny dodatek
12.W konkursie nie mogą brać udziału członkowie Teamu The West.
13.Organizatorem konkursu jest Harlion, dodatkowe wsparcie to Dawodi oraz Jimmy Kane.
14.Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu w każdym momencie, bez wcześniejszych uprzedzeń.
15.Biorąc udział w konkursie akceptujesz jego zasady.


Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *