previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

James Averell

James Averell urodził się 20 marca 1851 roku w John and Sarah Ann Averell w hrabstwie Renfrew, Ontario w Kanadzie. Najmłodszy z siedmiorga dzieci, jego ojciec zmarł wkrótce po urodzeniu. W wieku 20 lat Averell dołączył do wojska i początkowo został przydzielony do Fort Douglas w stanie Utah, a następnie przeniesiony do Fort Fred Steele w Wyoming , 15 mil na wschód od Rawlins. W 1876 roku został zwolniony, ale wkrótce ponownie się zaciągnął, tym razem przydzielony do Fort McKinley, Wyoming, niedaleko Buffalo.

W Buffalo zastrzelił mężczyznę o imieniu Charlie Johnson.. Averell twierdził, że Johnson wielokrotnie groził mu nożem i przy tej szczególnej okazji James strzelił do mężczyzny w nogę i ponownie w plecy, gdy strzał w nogę obrócił ogromnego mężczyznę dookoła. James był przetrzymywany w więzieniu w Rawlins przez pewien czas, kiedy zwołano dwie wielkie ławy przysięgłych, ale nigdy nie został skazany i ostatecznie został zwolniony.

Averell założył zagrody na Cherry Creek w północnej bazie Ferris Mountain i poślubił młodą kobietę Sophię Jaeger 23 lutego 1882 roku. 23 sierpnia 1882 roku Sophia urodził przedwcześnie urodzonego chłopca, który niedługo zmarł. Wkrótce potem Sophia zachorowałai również umarła. Zagrody przynosiły zbyt wiele smutnych wspomnień dla Averell, więc sprzedał nieruchomość.

W 1886 r. Założył kolejną farmę w pobliżu Independence Rock w Wyoming w 1886 r. Wkrótce zaczął hodować zwierzęta i założył sklep i salon na swojej ziemi. Później został lokalnym naczelnikiem poczty, a około 80 mieszkańców Sweetwater wybrało go na sędziego pokoju.

Wierząc, że jego „władza” polityczna dała mu prawo do przeciwstawienia się wielkim baronom bydlęcym, którym przewodził Albert J. Bothwell. Averell sprzeciwił się również ustawie Mavericka, przyjętej w 1884 r., która stanowiła, że ​​niemarkowe cielęta znalezione na otwartym terenie stały się wyłączną własnością Stowarzyszenia Plantatorów Wyoming. Te skargi oczywiście stawiają go w bezpośredniej sprzeczności z Albertem J. Bothwellem.

W międzyczasie Averell stał się bliskim przyjacielem Ellen „Kate” Watson, sąsiedniej gospodyni, która pomagała mu w salonie. Wkrótce stali się tak blisko, że zamierzali wziąć ślub.  Władza ustawodawcza z 1888 r. uchyliła ustawę Maverick’a pod silną presją ze strony właścicieli ziemskich.

Zgodnie z prawem Averell zaczął zaokrąglać pasma, oznaczając je jako własne. W międzyczasie zaczął pisać serię listów do kilku lokalnych gazet, wyrzucając swoje uczucia na baronów bydlęcych, nazywając ich złodziejami i zabójcami, zwłaszcza po tym, jak oskarżyli Watsona o prowadzenie „Wieprzowego Rancza”.

W ciągu kolejnych kilku miesięcy spór w dalszym ciągu narastał, Bothwell przekonał innych ranczerów o winie Averella i Watson, a 20 lipca 1889 roku wraz z pięcioma innymi ludźmi powiesił parę w małym kanionie nad rzeką Sweetwater.

Chociaż mężczyźni zostali oskarżeni o morderstwo, kluczowi świadkowie zaczęli tajemniczo umierać lub znikać, a wszyscy zostali uniewinnieni. Późniejsze dochodzenia dotyczące całej sprawy wykazały, że najprawdopodobniej ani James Averell, ani jego dziewczyna Ellen „Cattle Kate” Watson nie byli winni żadnego przestępstwa.

 

Fusek

Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *