previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Jimmy Hope

James Hope urodził się w 1836 r. w biednej irlandzkiej rodzinie imigrantów w Filadelfii, w Pensylwanii. Kiedy dorósł, pracował jako mechanik, ostatecznie ożenił się i założył rodzinę. Ale dla niego to nie wystarczyło, ponieważ w 1869 r. zwrócił się ku życiu przestępczemu.

6 kwietnia 1869 roku dobrze ubrany mężczyzna udał się do Kensington Savings Bank w Filadelfii i poprosił o prywatny wywiad z prezesem banku, który natychmiast został udzielony. Nieznajomy następnie poinformował prezydenta, że ​​jest detektywem i został wysłany przez szefa policji, aby poinformować prezydenta, że ​​otrzymano wiarygodną informację, iż gang podejmie próbę obrabowania banku tej nocy i najlepiej by było gdyby trzech lub czterech policjantów w mundurze byłoby ukrytych w pokojach bankowych, zanim bank się zamknie. Po zobowiązaniu prezydenta do zachowania tajemnicy „detektyw” odszedł.

Około 14:50 pojawili się umundurowani „policjanci”. Wczesnym wieczorem „policjanci”, którzy w rzeczywistości byli bandą złodziei Jimmy’ego Hope’a w przebraniu, obezwładnili i zakneblowali samotnego portiera. Kiedy drugi portier wrócił, otrzymał takie samo traktowanie, a rabusie zaczęli otwierać sejf. Zabezpieczyli od 80 000 do 100 000 dolarów i uciekli.

W tym gangu byli Jimmy Hope, Jim Casey, Tom McCormick, George Howard i trzej inni. Casey został zabity przez McCormicka w Nowym Jorku, a 4 czerwca 1878 r. Ciało Howarda znaleziono w pobliżu Yonkers w Nowym Jorku nad rzeką Hudson.

Zaledwie kilka miesięcy później, w sierpniu 1869 roku, Hope, Ned Lyons i dwaj inni wynajęli pokój pod Ocean Bank, położony przy ulicach Fulton i Greenwich w Nowym Jorku. Wzniesiono przegrodę, aby utrudnić widok z ulicy, a następnie przeszli przez kamienną podłogę bezpośrednio pod sklepieniem. Wejście do skarbca zostało wykonane w sobotnią noc. Z skarbca usunięto ponad 1.000.000 dolarów w postaci pieniędzy i obligacji, ale obligacje zostały wyrzucone i zabrali ze sobą złoto i srebro, które mogli zabrać, nie przyciągając uwagi.

W 1870 roku grupa Hope’a uczestniczyła w włamaniu do sejfu płatnika w Filadelfijskim Stoczni Marynarki Wojennej, ale dopuszczalny dowód nie był wystarczająco silny.

Następnie pomagał w napadzie na Smith’s Bank w Perry w Nowym Jorku. Za tę zbrodnię został aresztowany i skazany 28 listopada 1870 r., Aby służyć pięć lat w Auburn Prison w Nowym Jorku. Jednak 3 stycznia 1873 roku uciekł z trzema innymi więźniami – „Big” Jimem Brady, Dan Noble i Charles McCann.

W listopadzie 1873 r. Hope wraz z Jimem Brady, Frankiem McCoyem, Tomem McCormackiem i George’em Blissem wynajęli dom obok First National Bank w Wilmington, Delaware. Rankiem 7 listopada gang wszedł do domu kasjera banku i jego rodziny, która mieszkała w pobliżu. Plan polegał na zmuszeniu kasjera banku do otwarcia sejfu, podczas gdy jego rodzina była zakładnikami. Jednak służąca uciekła i zaalarmowała władze. Skazano ich na 40 batów i dziesięć lat więzienia. Zostali również zmuszeni do stanięcia na godzinę w pręgierzu i zapłacenia grzywny w wysokości 5000 dolarów każdy. Wszyscy zaproponowali zapłacenie 25 000 $ zamiast biczowania, ale sąd odmówił. Minęło ponad 30 lat, zanim podjęto próbę napadu na bank w stanie Delaware.

W 1878 roku Dan Kelley został zatrudniony jako stróż nocny w banku, który był uważany za jeden z najsilniejszych banków w Ameryce. O 6 rano w niedzielę, 27 października 1878 roku, Kelley, zgodnie ze zwyczajem, obudził woźnego Wertela, który mieszkał z rodziną w budynku banku. Kelley poszedł do domu, a Wertel zaczął zakładać ubranie. Podczas ubierania się kilku mężczyzn rzuciło się na niego i natychmiast go obezwładniło i zakuli w kajdanki. Żona Wertela i teściowa zaczęły krzyczeć, ale rabusie pokazywali rewolwery i grozili, że ich zabiją, jeśli nie przestaną. Podczas gdy niektórzy rabusie strzegli kobiet, inni doprowadzili Wertela do banku i zagrozili, że go zabiją, jeśli nie ujawni im kombinacji sejfów. Spełnił ich prośbę i po otwarciu drzwi zewnętrznych rabusie otworzyli pozostałe za pomocą narzędzi. Następnie ukradli papiery wartościowe i pieniądze do kwoty 2 757 700 USD. Z tej kwoty 73 000 USD stanowiły obligacje kuponowe i 11 000 USD w gotówce.

Następnie rabusie cicho odeszli, zostawiając za sobą wszystkie swoje narzędzia. Ponieważ na drzwiach i oknach nie było żadnych śladów, stwierdzono, że uzyskali wejście do banku za pomocą klucza. Uważano zatem, że ktoś związany z bankiem był zamieszany w kradzież, a kilka osób zostało poddanych inwigilacji przez kapitana Thomasa Byrnesa, który później zyskał międzynarodową renomę jako inspektor Byrnes.

26 czerwca 1881 roku, woźny banku Sather, w południowo-wschodnim rogu ulic handlowych i Montgomery w San Francisco , Kalifornia zauważył brud w pobliżu skarbca, który najwyraźniej spadł ze szczytu sklepienia. Podejrzenie zostało natychmiast wzbudzone, a kapitan detektywów Lees został powiadomiony.

Podczas dochodzenia znalazł na drugim piętrze, w ciemnym kącie, w którym dozorca trzymał swoje miotły, otwór wystarczająco duży, by przyznać, że mężczyzna mógł się przez niego dostać do banku, a także z niego wyjść. Następnej nocy Lees, z oddziałem detektywów, pilnował, a w nocy ich czujność została nagrodzona, gdy zauważyli, że dwóch mężczyzn wchodzi na korytarz prowadzący na górę. Po tym, jak złodziejom udało się wznowić operacje, Lees i jego ludzie weszli do budynku i natychmiast udali się do dziury w podłodze, gdzie obserwowali jednego z włamywaczy w trakcie opuszczania się na następne piętro. Został on zatrzymany przez władze.

Aresztowanym mężczyzną okazał się Jimmy Hope. Został uznany winnym próby włamania do Sather Bank, a 15 października 1881 r. Został skazany na siedem lat więzienia. 

Po jego zwolnieniu Hope osiadła na Manhattanie z żoną i córką w skromnym mieszkaniu. Zmarł na atak serca 2 czerwca 1905 roku.

Fusek

Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *