previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Kaktusy

Kaktusy pewnie większości ludzi kojarzą się z pustyniami czy też prerią. W bajkach, które oglądałam jako dziecko, często powtarzał się motyw kowboja lub szeryfa wpadającego na tą roślinę podczas pogodni za przestępcą czy też bydłem. Uważam je za nieodłączny element Dzikiego Zachodu.
W grze możemy je spotkać zarówno pod postacią roślinek na mapie, jak i w rzemiośle gdzie kucharz polowy może wytworzyć sok z kaktusa.

Kaktusy naturalnie występują w obu Amerykach, jednak obecnie możemy je spotkać zarówno w ,,katusiarniach” jak i w domach pod postacią dużo mniejszych niż rosnące na wolności roślin.
Kaktusowate są bardzo różnorodną rodziną, jednak wszystkie posiadają pewne wspólne cechy. Najbardziej znana jest sucholubność, woda w dużych ilościach im szkodzi. Może powodować śmierć rośliny. Dlatego hodowane w domu powinny być podlewane z rozwagą, alby nie dopuścić to przewodnienia. Większość z kaktusowatych wymaga dużej ilości światła. Powinny mieć też, poza kilkoma wyjątkami, zapewnioną temperaturę powyżej 20st dlatego zdecydowana ich większość nie może rosnąć w klimacie umiarkowanym. Ciekawostką jest również zimowanie kaktusowatych, które w okresie od późnej jesieni do wczesnej wiosny nie wymagają podlewania. Jest to okres kiedy przygotowują się do kolejnego lata, aby zakwitnąć pięknymi kwiatami.

Rośliny te mają obecnie wiele zastosowań od hodowli w domach, przez pożywnie aż do lecznictwa.

Rodzina kaktusowatych zawiera obecnie 101 rodzajów, które to możemy spotkać na całym świecie. Do najpopularniejszych i najbardziej znanych należą:
-Opuncje
-Stenocereus
-Pachycereus
-Neobuxbaumia
-Copiapoa
-Borzicatus

 

Lenka

Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *