previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Kanion Antylopy

Kanion Antylopy jest to niezwykłe miejsce położone w USA w stanie Arizona na terenie rezerwatu Indian Nawaho. Miejsce to, dzięki charakterystycznej rzeźbie piaskowca, nazywane jest Kanionem Korkociągu.

Dzieli się on na dwie części: górną znajdującą się nad ziemią i dolną położoną pod jej powierzchnią.

Kanion jest miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów, zarówno przez fanów fotografii, jak i osoby chcące zobaczyć ten twór natury. Ze względu na umiejscowienie na terenie rezerwatu, wstęp jest możliwy jedynie za zgodną Indian. Zwykle kosztuje to kilkanaście dolarów. Jednak jest to na pewno miejsce warte zobaczenia. Zwiedzanie odbywa się tylko z przewodnikiem pełniącym rolę opiekuna, którym jest zwykle przedstawiciel plemienia Nawaho, a jest to spowodowane przez tzw. błyskawiczne powodzie. Podczas opadów deszczu woda nie wchłania się w kanionie, tworzy się w jego wnętrzu koryto prowadzące deszczówkę do jeziora. W przypadku opadów konieczne jest szybkie wydostanie się z wąwozu za pomocą drabinek przymocowanych do jego ścian.

Jednak gdyby nie deszcz, nie mielibyśmy okazji zwiedzać tak pięknego miejsca, gdyż to właśnie płynąca woda wymodelowała jego piękne kształty. Rzeźbienie trwało miliony lat i było możliwe dzięki miękkiej strukturze piaskowca. Każde opady, powodujące powstawanie w kanionie rzeki, powoli tworzyły żłobienia w skale, które z biegiem czasu nabrały pięknego i niepowtarzalnego wyglądu. Mimo zdjęć, które ukazują wąwóz jako ogromne miejsce, w rzeczywistości ma on około 300 metrów długości.

Podczas zwiedzania można zobaczyć słupy światła wpadające do środka, jest to jeden z głównych celi turystów – fotografów podczas zwiedzania.

Na koniec zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z tego pięknego i niestety bardzo odległego miejsca.

slot-canyon-1170217_1280

antelope-canyon-543590_1280

antelope-canyon-1356880_1280

 

 

 


Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *