previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Kickapoo

Drodzy Czytelnicy!

W dzisiejszym wpisie opowiem trochę o jednym z plemion indiańskich, które zamieszkuje w rezerwatach na terenie Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Mowa tutaj o plemieniu Kikapów, znanym też jako Kickapoo.

Plemię te w okolicach XVII wieku zamieszkiwało tereny stanu Michigan. W wojnach Kikapowie zaczęli brać udział od roku 1712, kiedy wspólnie z plemieniem Lisów zaatakowali Fort w Detroit. W późniejszym czasie angażowali się m.in: w Powstaniu Tecumseha lub w wojnie Czarnego Jastrzębia.

Plemię składało się z mniejszych szczepów (klanów), gdzie młode dziewczyny uczyły się jak postępować przy byciu kobietą, natomiast do zadań chłopców należała gra w piłkę czy też strzelanie z łuku. Nieodłącznym elementem tego plemienia była manitu czyli dusza, z którą miał być kontakt poprzez spalony tytoń.

Kikapowie w chwili obecnej zajmują tereny Stanów Zjednoczonych i Meksyku. Najbardziej zasiedlane przez nich tereny to Oklahoma, hrabstwo Pottawatomie a także hrabstwo Lincoln. Liczebność plemienia od zawsze była niewielka i tak jak około 200 lat, tak teraz liczba członków Kickapoo oscyluje w granicach od dwóch do trzech tysięcy osób.

Olimpus

Zapraszamy do gry w The-West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *