previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Legendy indiańskie: wiatr i burza

Witajcie! Dziś zapraszam Was do przeczytania krótkiej legendy o… zresztą… sami zobaczcie o czym! 🙂

WDF_1958554

Na rozległych terenach, gdzie żyli ludzie w powietrzu dało się wyczuć kłótnię dwóch żywiołów panujących nad naturalnym środowiskiem. Były to Wiatr oraz Burza. Każdy z nich uważał, że jest najważniejszy i nie chciał współpracować z drugim. Wiatr był jednak trochę mocniej zapatrzony w siebie. Mówił, że to dzięki niemu rośliny są zielone, to od niego wszystko zależy. Burza nie chciała jednak pozostawać dłużna i również się przekrzykiwała. Dochodziło do tego, że Wiatr swoimi potężnymi gniewnymi podmuchami łamał drzewa na pół, a Burza podpalała wszystko, co znalazło się na jej drodze. W końcu jako mądrzejsza, ustąpiła. Rzuciła jedynie oschłe “udowodnij”, a następnie oddaliła się najdalej jak mogła, zostawiając rywala samemu sobie.
Oczywiście Wiatr podjął wyzwanie i zaczął dmuchać. Dmuchał i dmuchał. Jednak po dłuższym czasie dojrzał, że nie urosła ani jedna roślina, a trawa, która wcześniej była zielona, przybrała kolor żółtobrązowy. Wszystko było spieczone od wiatru.
Kiedy Wiatr to w końcu zauważył, niechętnie przyznał, że ziemia potrzebuje również Burzy. Odszukał więc ją i rzekł: “Nie mogę działać samemu. Ziemia potrzebuje nas obojga. Na równi ciebie i mnie. Chcę, byś znów pracowała ze mną.” Oczywiście ta się zgodziła i zaczęła grzmieć coraz to głośniej i głośniej w odpowiedzi na pytanie. Niedługo później na ziemię spadł deszcz, dzięki któremu drzewa się zazieleniły i ponownie zaczęły rosnąć. Wiatr był w końcu szczęśliwy i radośnie szumiał w łodygach wysokich traw.
Od tamtej pory Wiatr i Burza ściśle współpracują ze sobą i razem troszczą się o ziemię.

Red. Sunka Wakan


Zapraszamy do gry w The West

1 komentarz do “Legendy indiańskie: wiatr i burza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *