IFBC

Międzynarodowe Mistrzostwa Bitew Fortowych 2017

Już dziś ruszają drugie Międzynarodowe Mistrzostwa Bitew Fortowych. W pierwszej edycji pokonaliśmy wszystkich przeciwników, aby zdobyć złoty medal. W tym roku Polska będzie broniła tytułu mistrza z ubiegłego roku. Nie będzie to łatwe zdanie, jednak wszyscy oczekujemy niecierpliwie na rozpoczęcie bitew. Polacy dostali się do grupy C wraz z reprezentacją Rosji, Turcji oraz Szwecji i Danii. Pierwsza bitwa z udziałem naszych graczy odbędzie się już 28 września, będzie to atak przeciwko reprezentacji Rosji. Na pewno podczas bitew będą towarzyszyły nam ogromne emocje. A jak było rok temu? Zebraliśmy relacje od kilku graczy.

Ubiegłoroczne mistrzostwa fortowe były pierwszą edycją turnieju zapalonych fortowców. Najbardziej pamiętam nasze wyjście z grupy, które oczywiście się udało, mimo pewnych obaw o zakończeniu przez nas dalszej przygody. Co do organizacji mistrzostw,przez ZabójcaMuminka i MariuszBie, to była na bardzo wysokim poziomie, jak i samo dowodzenie przez Dzizesa, co oczywiście przełożyło się na wygranie przez nas mistrzostw. Oczywiście nie obyło się bez ciężkiej pracy, bo nie tylko braliśmy udział w samych walkach a musieliśmy zbierać kasę, robić żmudne questy na umiejętności, ale ważny był efekt. Udział w takiej rywalizacji pokazał nam, że dzięki zgraniu i wspólnej pracy udało się nam zostać Mistrzem Świata w bitwach fortowych. Tak na koniec dodam, że dla mnie ciekawym aspektem była również możliwość gry w przygody z graczami z różnych narodowości oraz poznanie sporo fajnych osób z którymi nadal utrzymuję kontakty. A teraz czeka nas kolejna edycja takiej rozgrywki ale niestety już nie ze swoim ekwipunkiem :-( Czy obronimy tytuł mistrza? Tego dowiemy się niebawem, więc trzymajmy kciuki za naszą drużynę.

AndiSZ

Inny gracz wspomina mistrzostwa w taki sposób:

Jesienią 2015 roku zapanował istny szał na mistrzostwa fortowe, o których informacja pojawiła się na forum. Zawierucha na temat tego eventu można porównać z tą, którą mamy przed tymi mistrzostwami, wiele pytań i zarzutów wobec osób, które wybierały reprezentację(jednym z głównych zarzutów był fakt nie zabrania żadnego boba na mistrzostwa). Suma sumarum nasi dowódcy wybrali najlepszą na tamten moment reprezentację. Chyba mogę mówić o szczęściu, ponieważ się w niej znalazłem :D
Po uruchomieniu serwera do mistrzostw na wszystkie reprezentacje czekał już pierwszy problem, a mianowicie: na naszym forum ukazała się informacja, iż miasta mają być już gotowe na przyjęcie graczy, tak się nie stało i wszystkie reprezentacje musiały w bardzo szybkim tempie wybudować miasta dla swoich graczy. Tutaj znów wykazali się nasi dowódcy, którzy bardzo szybko ogarnęli ten problem i przydzielili osoby do budowy naszych miast. Po zebraniu wszystkich reprezentantów do kupy zaczęło się wielkie zbieranie pieniędzy, produktów do rzemiosła i poszukiwania potrzebnych przepisów. Uważam, że pomimo kilku osób, które olały całkowicie temat zbierania i robienia zadań poszło to nam bardzo dobrze, a może i najlepiej ze wszystkich reprezentacji.
Niedługo po uruchomieniu serwera i rozegraniu kilku bitew sparingowych rozpoczęła się faza grupowa, gdzie stanęliśmy naprzeciwko reprezentacjom z Anglii, Turcji, Portugalii i Holandii. Przez fazę grupową przebrnęliśmy szybko i całkiem łatwo, jedyną reprezentacją, która stawiła nam jakiś opór była reprezentacja Anglii.
Koniec końców wyszliśmy z grupy i trafiliśmy na kolejną reprezentację z półwyspu Iberyjskiego – Hiszpanię. Walki z tą reprezentacją już nie były takie łatwe.
Na koniec przyszło zmierzyć się nam z reprezentacją Węgier, moim zdaniem najlepszy scenariusz na finał. W końcu mierzyliśmy się z reprezentacją z zaprzyjaźnionego kraju za którą ja osobiście trzymałem kciuki w pojedynku półfinałowym z Niemcami. Finałowe bitwy były nader ciekawe, obie bitwy zostały wygrane przez atakujących ale nam krócej zajęło wybicie przeciwnika i zostaliśmy pierwszymi Mistrzami Fortowymi.
Na tych mistrzostwach mierzyliśmy się nie tylko z przeciwnymi reprezentacjami ale też nie zabrakło też przepychanek w naszej reprezentacji ale to chyba już kwestia mentalności Polaków. Często gryziemy się miedzy sobą ale na koniec potrafimy się pogodzić i świetnie zgrać by skopać dupska innym :DChyba właśnie to nasze zgranie i zaangażowanie we wszelkiego rodzaju zbieractwo dało nam zwycięstwo. Oczywiście trzeba pamiętać o ogromnej roli dowódców, którzy potrafili uspokoić graczy i świetnie zorganizowali naszą reprezentację. A moim skromnym zdaniem największą rolę w naszym zwycięstwie odegrało świetne dowodzenie Dzizesa, oczywiście tym samym nie umniejszam roli żadnego z naszych dowódców, ponieważ każdy spisał się znakomicie.

jakisktos1997

 

Pozytywnie wspominam pierwszą edycje mistrzostw fortowych. Nie obyło się bez zgrzytów, ale było to spowodowane naszą determinacją i dążeniem do celu, który ostatecznie udało się spełnić. Członkowie naszej reprezentacji starali sobie nawzajem pomagać, co było miłym zaskoczeniem, gdyż w naszym składzie znajdowało się wiele indywidualności, nie zawsze lubiące słuchać się poleceń ze strony dowództwa reprezentacji. Szczególnie zapadła mi w pamięć relacja pomiędzy Polakami a Węgrami, jak widać przysłowie “Polak Węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki” jest prawdziwe. Po finale Węgrzy nam gratulowali, zabrakło hejtu z ich strony, można powiedzieć profesjonalne zachowanie, ale niezwykle mile wspominam. Bitwy były trudne i bez odpowiedniego zarządzania ze strony dowództwa sojuszu i świetnego dowodzenia Dzizesa nie udałoby się zostać mistrzem świata. W tym roku o obronę tytułu na pewno będzie trudniej, z pewnością wielu graczy będzie lepiej przygotowanych do zawodów, więc nie możemy osiąść na laurach i tak samo, a może nawet i ciężej pracować, bo na pewno inne reprezentacje będą chciały pokonać obrońców tytułu. Jako, że znów zostałem wybrany na członka reprezentacji mam nadzieję, że uda się ponownie sięgnąć po tytuł, a atmosfera na zawodach będzie taka sama, albo nawet lepsza niż poprzednim razem.

fusek77

 

Lenka

Zapraszamy do gry w The-West

0 razy komentowano: “Międzynarodowe Mistrzostwa Bitew Fortowych 2017Dodaj swój →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *