previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

O punktach doświadczenia kilka słów.

Cześć wszystkim!

Dziś chciałbym zaprezentować Wam poradnik dotyczący PD (Punktów Doświadczenia). Znajdziecie tutaj ogół informacji na temat expienia, odpowiem na kilka standardowych pytań (po co? gdzie? jak?), a na koniec krótkie podsumowanie. Dlatego zachęcam gorąco do poświęcenia kilku minut swojego cennego czasu, aby zapoznać się z treścią. Starzy wyjadacze może i nie dowiedzą się niczego nowego, ale dla nowych graczy będą to informacje jak najbardziej pomocne przy rozwijaniu swojej postaci.

  1. Po co?

Zanim dojdziemy do sposobów zdobywania doświadczenia, warto się zastanowić nad sensem całego tego wbijania poziomów. Ameryki nie odkryję mówiąc, że po to, aby być silniejszym. No ale co tak naprawdę zyskujemy? Korzyści, jakie czerpiemy z awansowania, to m.in. cechy, umiejętności, punkty życia, odblokowywanie prac, możliwość założenia przedmiotów wymagających odpowiednich poziomów. Myślę, że nie trzeba tłumaczyć zbytnio, że im więcej cech i umiejętności, tym dla nas lepiej i daje nam to kolosalną przewagę nad graczami, którzy mają chociażby 5-10 poziomów mniej. Reszta jest jeszcze bardziej oczywista. Żeby tego wszystkiego było mało, to obecnie gramy w erze przedmiotów skalowanych na poziom, tzn. im wyższy jest Wasz poziom, tym większy bonus uzyskujecie z poszczególnych ubrań z zestawów. Ubrania ubraniami, ale także obrażenia poszczególnych broni zależą od Waszego poziomu, także jak sami widzicie – naprawdę warto poświęcić trochę czasu na “wykokszenie” swojej postaci.

  1. Gdzie?

The West daje nam dosyć szerokie pole do popisu w tym miejscu. Macie wiele możliwości na zdobywanie punktów doświadczenia, jedne są bardziej opłacalne, drugie mniej, ale zawsze to krok do przodu w byciu prawdziwym dominatorem świata. Postaram się tutaj wymienić wszelkie możliwe sposoby, z których możemy otrzymać upragnione punkty: pojedynki, zadania, prace, bitwy o fort, dzienny bonus, dzienne zadania, osiągnięcia, napoje mądrości, budowanie kościoła. Tutaj dodam, że niektóre z tych sposobów powinny być raczej dodatkiem do Waszego głównego stylu expienia.

  1. Jak?

Tutaj wymienię trzy drogi, które według mnie są najbardziej opłacalne, aby nabijać kolejne poziomy, a także wspomnę o przedmiotach i wzmocnieniach, które nam pomogą we wbijaniu expa.

a) Pojedynkiprzez jednych uwielbiany, przez innych znienawidzony sposób na expienie.

Pojedynki dzielą się na te z graczami i te z NPC. Te drugie raczej tylko i wyłącznie pod zadania lub dla szybkiego zmarnowania energii, ponieważ zbyt dużo expa za to nie ma, no ale jak to mówią “grosz do grosza, a będzie kokosza”. Te z graczami natomiast, to wiadomo – kopalnia expa, pieniędzy i doskonały sposób na zdobycie potencjalnych wrogów. Ten rodzaj pojedynków jest już bardziej wymagający, więc potrzeba też odpowiedniego buildu (rozłożenia umiejętności i cech), a także odpowiedniego ekwipunku. Nie będę się na ten temat rozpisywał, bo nie o tym jest poradnik, ale podpowiem, że więcej na ten temat można znaleźć zarówno na forum jak i na dzienniku. To, co chciałem zaznaczyć to fakt, że naprawdę potężne ilości doświadczenia można zdobyć, może nie takie jak przed aktualizacja pojków, ale zawsze. Ze średnim poziomem pojedynków atakując osoby, które posiadają najwyższy możliwy poziom pojedynkowy, który jest w naszym zasięgu można bez większego wysiłku zdobyć około 15k expa w mniej niż godzinę. Oczywiście jest to założenie optymistyczne, że cele znajdują się blisko siebie, posiadamy już w miarę wysoki poziom. Na niskich poziomach nie są to tak spektakularne liczby, jednak nadal są to duże ilości. Osobiście polecam zacząć pojedynkować się około 100+, a jeśli wcześniej, to trzeba się pilnować, żeby nie wbijać za szybko poziomu pojedynkowego.

b) Budowanie kościołaDroga święta jest drogą expa.

Niektórych może zdziwić, że nie wziąłem tego pod uwagę przy zwykłych pracach, ale kościół nigdy do końca nie był traktowany jako zwyczajna praca. Tutaj bez rewelacji, oczywiście build: 100% siła 100% budowanie, ekwipunek dający najwięcej budowania (najlepiej ustawić ten, który daje najwięcej punktów przy budowie kasyna, bo wymagają tych samych umiejętności). Jak to wygląda w praktyce? Znajdujemy miasto, które posiada kościół będący w naszym zasięgu i daje już w miarę expa. Odpalamy Ratusz, Kościół i jedziemy z koksem. Jest to sposób, który chyba zabiera najmniej czasu, a daje naprawdę dużo doświadczenia. Na początku może mało, koło 1k, ale jak znajdziemy dobre miasto, to można zdobywać po 4k expa z godziny! Krótko mówiąc: budujmy świątynie.

c) PraceTo prace po 15s wyrzeźbiły Schwarzeneggera.

Pracować możemy w trybach 15s, 10min, 1h. Prace 1h są okej jak nie mamy czasu, a chcielibyśmy coś zdobyć, są najlepszym wybór. Zapytacie co z 10 min? Jak dla mnie są one dobre do zbierania aksamitek/fajerwerk/serduszek/hamburgerów czy innej eventowej waluty. Tak na co dzień, to raczej zapychacz przy pracach po 15s. No właśnie, prace po 15s – to w nich tkwi prawdziwa moc, destrukcja, potęga, chwała czy siła. Dzięki nim Luke stał się tak potężnym rycerzem, to dzięki nim Peter Parker był tym kim był i także one ukształtowały Clarka Kenta! Prace 15s to prawdziwa kopalnia expa i pieniędzy, tak naprawdę chyba nie ma szybszego sposobu na wbijanie poziomów niż ten. Jak to robić? Szukamy pracy, która daje największy exp i klikamy do bólu! Warto tutaj trzymać poziom motywacji 75%+ dla jak największych korzyści. To jest sposób, który możemy praktykować od początku, polecam zrobić się full budowanie jak przy kościele, bo wtedy odblokujemy szybko prace dające nam duże ilości expa. W późniejszym czasie można się przereskilować pod prace na środku mapy. Rekomendowane sposoby: znajdujemy srebrną pracę, jeśli jest tylko jedna, a w okolicy nie ma innych to klikamy 20x 15s i x10. Dlaczego tak? A no dlatego, że po 25 zwykłych pracach nie minie czas na zażycie wzmocnienia. Jeśli mamy więcej prac, to klikamy po 25x dwie lub trzy i dopiero wtedy prymkę. To chyba tyle, polecam wypróbować w praktyce! PROTIP: Jeśli mamy zakolejkowane prace, to przebieramy się w ubrania posiadające +% expa !!

d) PrzedmiotyBez swojej zbroi i Iron Man jest nikim.

No i tutaj oczywiście zakładamy wszelkie przedmioty, mające bonus +%. Są to np: ubrania Rowea, bronie Rowea, sety: Flinta Eastwooda, Franka Jamesa, Kinga Fishera, itd. Więcej zestawów znajdziecie na naszej Wiki. 🙂

Wzmocnienia, których używamy to: prymki, herbaty, śpiwory, papierosy z filtrem, herbaty mate, czyli ogólnie każde, które daje energię i/lub motywację. Przy pojedynkach będą pomocne: fasola z bekonem, kamienie polerskie czy też dżemy. Przydatne, ale nie obowiązkowe będzie wykupienie premium automatyzacji i szybszej regeneracji, pomoże to nam w pewnym stopniu, ale nie jest to wymagane.

 

To by było na tyle, mam nadzieję, że nowi gracze dowiedzieli się czegoś pożytecznego, a Ci co już grają przypomnieli sobie co nieco, a jak nie to chociaż się nie zanudzili. Od siebie dodam jeszcze, że według mnie najlepszym sposobem jest bycie 100% budo 100% siła, w ciągu dnia robienie pracek po 15s, bitwy fortowej, a na noc odpalanie budowy kościoła. Serdecznie dziękuję za przeczytanie!

 

Veinzord


Zapraszamy do gry w The West

1 komentarz do “O punktach doświadczenia kilka słów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *