previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Obligacje

Pierwszy poradnik na temat obligacji pojawił się już jakiś czas temu. W tym poradniku przedstawię ten temat w łatwiejszy i przystępniejszy sposób, tak by mogli zrozumieć go początkujący gracze, a starzy wyjadacze mogli przypomnieć sobie kilka faktów.

Czym są obligacje Union Pacifik?

Obligacje – w skrócie OUP (Obligacje Union Pacific) – to jedna z czterech walut dostępnych w grze.

Jak zdobyć Obligacje Union Pacific?

Zdobycie obligacji może być bardzo proste lub bardzo trudne, zależnie od profesji jaką mamy zajmować w grze. Zdecydowanie najszybciej obligacje zbierają fortowcy. Zdobycie 60 obligacji to poświęcenie czasu na 3-4 bitwy fortowe. Teoretycznie za jedną bitwę można otrzymać maksymalnie 27 obligacji, w praktyce ich ilość waha się pomiędzy 18-20 za bitwę (dokładne wzory związane z dropem obligacji w bitwach możecie znaleźć tu: KLIK). W wielkim skrócie, obligacje za bitwę fortową otrzymuje się w kilku kategoriach:

obigacje_warunki-Za osiągnięcia (trafienia, uniki, obrażenia, omdlenia) – max 10

-Za udział w bitwie – max 1

-Odznaczenia – max 9

– Bonus online – max 6

– Bonus zwycięstwa – max 1

Dzienna aktywność:

Dzienną aktywność można podzielić na 6 zadań, z których dostaniemy za wykonanie wszystkich 6 obligacji dziennie.

-Dzienne zadania: Należy wykonać 4 zadania dziennie. Mogą to być zadania powtarzalne, z głównej serii oraz zadania poboczne.

-Pojedynki z graczami: Należy wykonać 2 pojedynki z graczami, rola – atakujący, atakowany – nie jest tu ważna, zadanie będzie zaliczone zarówno po 2 pojedynkach w  roli atakującego, jak i obrońcy.

-Pojedynki z NPC: Należy wykonać 3 pojedynki z postaciami NPC. Podobnie jak w przypadku pojedynków z NPC, nie musimy wygrać, ważne by pojedynek się odbył.

-Wytworzone produkty: Należy wykonać 3 produkty z rzemiosła. Warto podzielić pracę, np. przy wytwarzali na własne potrzeby herbat przez znachora, gdy potrzebne są nam 1-2 sztuki, nie robić “na zapas” tylko dziennie zrobić 3.

-Całkowity czas pracy: Należy przepracować godzinę w jakiejkolwiek pracy.

-Wygrana przygoda: Należy wygrać jedną przygodę.

Aby zaliczy dzienny cel, należy wykonać 3 z 6 możliwych zleceń. Jak łatwo policzyć, dziennie można zyskać 6 obligacji.

Dodatkowo za tygodniową aktywność – czyli wykonywanie minimum 3 zleceń przez 5 z 7 dni tygodnia – można otrzymać 5 obligacji. Jak łatwo policzyć w ciągu tygodnia, wykonując zlecenia przez 7 dni, można otrzymać od 26 do 47 obligacji.

Koperty/listy:

Prawdopodobnie najprzyjemniejszym sposobem na zdobycie obligacji są koperty. Dzielą się one na kilka rodzajów:

yellow_letter red_letter blue_letter golden_letter black_letter unusual_letter

 

 

Są to kolejno:

Zielony list (25 obligacji) – Czerwony list (50 obligacji) – Niebieski list (100 obligacji) – Złoty list (250 obligacji) – Czarny list (500 obligacji) – Nadzwyczajny list (1000 obligacji).

Można zdobyć je na kilka sposobów, między innymi:

-Loterie;

-Cyrk;

-Nagrody za konkursy ( o których można przeczytać w tym artykule: KLIK).

Prace:

Na początek warto zaznaczyć, że szansa na otrzymanie obligacji z prac  jest bardzo niska. Maksymalnie za pracę można otrzymać 1 obligację.

oupzpracy

Zadania:

Kolejnym sposobem na zdobycie obligacji są zadania, za wykonanie których można otrzymać obligacje, jest ich całkiem sporo, więc każdy na pewno już na jakieś trafił.

obli z zada

Osiągnięcia:

Obligacje można również zdobyć za osiągnięcia, co przy aktywnej grze nie jest trudne.

ouposiagniecia

Budowa cyrku:

Raz na jakiś czas Dziki Zachód odwiedza cyrk. W zamian za pomoc przy jego budowie, czyli dostarczaniu niezbędnych produktów oraz w samym budowaniu, można otrzymać obligacje. Warto wrzucić chociaż kilka produktów. Czym rzadszy produkt, tym większa nagroda.

Warto wrzucić choć jeden produkt danego rodzaju, w takim przypadku otrzyma się tyle obligacji, ile podarowało się różnych produktów (1 sztukę produktu). Jeśli ma się dużo przedmiotów rzadkich, warto wrzucić ich jak najwięcej.

Przykładowy raport:

Screenshot_5 Screenshot_6

Ogólne informacje:

Do aktualizacji 2.33 limit obligacji wynosił 2000, aktualizacja ta podniosła ten limit do 3000.

Jeśli chcesz w szybki i łatwy sposób sprawdzić na co i ile wydałeś lub ile otrzymałeś obligacji, możesz to zrobić wchodząc w Dzienne zadania  > Obligacje, gdzie znajduje się ich protokół.

protokolOPU

 

Daj znać czy poradnik się przydał. Jeśli masz jakieś uwagi, zostaw komentarz.

Dawodi


Zapraszamy do gry w The West

2 komentarzy do “Obligacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *