previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Pomidor

Dziękuję, że zgodziliście udzielić wywiadu do Dziennika The West. Dlaczego zdecydowaliście się wziąć udział w story event? Czy wcześniej graliście razem?
 
Whyder: Hm, ja w sumie miałam nie brać udziału w tym evencie. Zdecydowałam się ze względu na mojego ulubieńca (chciałam utrzeć mu trochę nosa). Z ekipą gram już jakiś czas na Huronie.
 
Młody: Poprzedni event, w którym brałem udział nie był zbyt udany dla mnie, więc pomyślałem, że czas się zrehabilitować i powalczyć o wygraną. Razem w evencie nie braliśmy udziału, gramy natomiast w jednym sojuszu fortowym na Huronie :)
 
DZO: W sumie na ostatnia chwile. Gramy razem cały czas w jednym sojuszu. To był mój pierwszy taki event nie licząc mistrzostw fortowych chciałem spróbować.
 
Smoker: Razem należymy do sojuszu Drużyna Fortowa na świecie Huron. Chciałem wziąć udział odkąd zobaczyłem ogłoszenie, ale jakoś 2 dni później DzoHKS pisał, że zbiera ekipę. Jakoś się zgadaliśmy i złożyliśmy skład Pomidorka takim, jaki był.
 

Jak oceniacie event? Może macie jakieś wskazówki dla organizatorów na przyszłość?

Whyder: Event sam w sobie był ciekawy. Jedyne zastrzeżenia mam do regulaminu, który jak zwykle przysporzył nam wielu wg mnie niepotrzebnych kłótni, więc z pewnością przed kolejnym eventem skupiłabym się na tym.

Młody: Event oceniam na duży + w końcu go wygraliśmy.

DZO: Wskazówki trzeba było by trochę dopracować regulamin. Może jeden błąd był z osiągnięciem “Najemnik”, nie wiadomo było które należało zdobyć.
 
Smoker: Event był całkiem w porządku, aczkolwiek na przyszłość wolałbym, żeby regulamin był bardziej “przejrzyście” napisany i… przestrzegany (często musieliśmy się dopytywać o różne rzeczy związane z zadaniami konkursowymi – co możemy, a czego nie możemy zrobić w ramach eventu).
 

Planujecie wziąć udział w nadchodzącym evencie fortowym?

Whyder: Nie wiem jak koledzy ale ja postanowiłam wziąć udział. Mam nadzieję, że organizacja całej tej zabawy będzie dużo lepsza niż poprzednia 

Młody: Tak, planuję wziąć udział i powalczyć z innymi graczami z różnych światów.

DZO: Możliwe ze będę brał udział, niestety nie wiem jak z czasem to wyjdzie. Ale dlaczego by nie sprobować? 

Smoker: Wiem, że ekipa Pomidora bierze udział, ja sam raczej nie planuję brać udziału (brak czasu).

Macie jakiś przepis na sukces?

Whyder: Przepis na sukces? A taki w ogóle istnieje ? W “Story event” najważniejsze było zgranie całej drużyny i jak widać udało się wygrać bez wydania masy bryłek.

Młody: Przepis na sukces? Współpraca i zaangażowanie wszystkich osób.

DZO: Przepis na sukces praca zespołowa, trzeba umieć się dogadać. .

Smoker: Współpraca. Zawsze na początku rundy dzieliliśmy się zadaniami do zrobienia, każdy robił swoje i jak zdążył to pomagał pozostałym. Wygraliśmy, więc chyba takie podejście zdało egzamin.

Macie może jakieś śmieszna sytuacje/ historie z Gonzalesa, którymi chcecie się z nami podzielić?

Whyder: Ojjj przeważnie się kłóciliśmy także nie ma o czym opowiadać. 

DZO: Przy kupowaniu osłów na osiągniecie “Bo mogę”, wtedy ledwo co je zrobiłem. Nawiedziła mnie burza wywaliło mi wtedy internet, ale  na ostatnią chwile udało się zaliczyć.

Smoker: Kradzież wideł z targu (do jednego z zadań były potrzebne) – nie pamiętam kto i z której drużyny, ale ktoś przez pomyłkę wystawił widły na targu ogólnoświatowym zamiast na miastowym. Były ponoć podpisane, ale inna drużyna mu podkupiła te widły. Była przez to mała kłótnia na forum i postulat, żeby dodać do menu wystawiania listów gończych powód: “Kradzież wideł”.

Jak czułaś się jako jedyna kobieta w swojej drużynie?

Whyder: Większość ludzi myli mnie z facetem także nie było tak źle. Pytanie powinnaś skierować do panów “Jak im się grało z kobietą w drużynie”.

Jak czuliście się mając kobietę w drużynie? Czy jej obecność coś zmieniała?

Młody: Mając taką kobietę w drużynie jak Wydra to prawdziwy skarb. Zawsze trzymała rękę na pulsie.

DZO: Nasza kobieta bardziej doświadczona w eventach niż my, bo wiem ze brała już udział w innych edycjach. Fajne mieć kobietę w drużynie niż tylko samych facetów.

Smoker: Pewnie, że zmieniało. Wszystkich ustawiała! Tak naprawdę to dobra sprawa – w końcu my, faceci, nie mamy intuicji, na której można polegać. Plus większość stałych bywalców sojuszowego TS’a miała dość słuchania o Gonzalesie.

Które zadanie podobało Wam się najbardziej?

Whyder: mmm szczerze mówiąc najbardziej podobało mi się zadanie finałowe. Tak jak Cieniu obiecywał było trudne i trzeba było się na prawdę namęczyć by wymyślić co tam wam w głowie siedziało podczas układania tego. Straciłam masę nerwów i nie tylko ja, bo trułam tyłek prawie każdemu. Najbardziej przepraszam fuska i Cienia bo musieli się dłuuugo ze mną męczyć. 

DZO: najbardziej podobały mi się zadania z przygód i oczywiście te wszystkie łatwe.

Smoker: Zdecydowanie ostatnie! Było najciekawsze pod tym względem, że trzeba było się wszystkiego samemu domyślić, ale też napisane bardzo dobrze – przy dobrej znajomości gry z łatwością można było odszyfrować większość ukrytych zadań. Ponadto  trzeba było z niego napisać historyjkę, a nie tylko wysłać zwykły raport – pisząc tę historyjkę na podsumowanie nieźle się ubawiłem.

Dlaczego Pomidor? Mamy tyle innych wspaniałych warzyw 😛

DZO: Miało być dla zabawy. Już kiedyś chciałem mieć miasto o nazwie Pomidor nareszcie mi się udało. Wiem wiem jest bardzo dużo warzyw, ale tylko jedno można było wybrać.

Jak czułeś się jako szef ekipy? Miałeś z tego powodu jakieś specjalne zadania?

DZO: Mając taka drużynę to bardzo dobrze. Dzieliliśmy się obowiązkami żeby zadania wykonać  jak najszybciej, choć przy paru zadaniach drużyna musiała czekać na mnie.

Możecie wymyślić dowolny event na Gonzales. Na czym by on polegał?

Whyder: Przez Gonzales bardzo polubiłam przygody i chyba właśnie taki event bym chciała.

Młody: Nie mam żadnego pomysłu co do eventu.

DZO: Na pewno coś z przygodami. Zrobiłbym go na takich zasadach by liczyły się tylko przygody np start z 150 lvl, jakiś dodatkowy czas na zdobycie zestawu  wsp, potem etap pucharowy.

Smoker: Na rozwiązywaniu zagadek związanych z czytaniem treści zadań. Ktoś, oprócz mnie i twórców, w końcu poczytałby ich treść… A warto!

Kto podejmował najważniejsze decyzje?

Whyder: Jak już wspominałam wyżej w naszej drużynie nie było podziałów. Każdy podejmował decyzje i chyba dlatego nasza współpraca przebiegała bez zarzutu.

Młody: Większość decyzji podejmowaliśmy wspólnie razem ale zdarzyły się takie że decyzja należała do jednego z nas mając pełne zaufanie drużyny.

DZO: Niby bylem liderem na papierach, ale decyzja należała do całej drużyny .

Smoker: Zależy o którym etapie eventu mówimy. Ogólnie to raczej DzoHKS jako nasz lider. Aczkolwiek przy ostatnim zadaniu “przestraszył się” odpowiedzialności i decyzję zostawił nam (miało być 12 ukrytych zadań, a nam wychodziło 13-14 i trzeba było któreś wywalić).

Wiemy, że w niektórych zadaniach spieraliście się co do słuszności rozwiązań. Kto wtedy miał władzę? Czy może dawaliście pierwszeństwo kobiecie?

Młody: Nie było czegoś takiego jak władza każdy miał takie same prawa.

DZO: Mieliśmy tez jedna wpadkę nie doczytaliśmy. potem przy ukrytych zadania trzeba było uważać. Przy zadaniach ukrytych z wędrownym handlarzem zadania wydawały się zbyt łatwe, dobrze że zostawiliśmy pierwszy wersje. Na pewno zadanie finałowe było bardzo trudne, ale tu właśnie Whyder i Smoker odwalili niezłą robotę.

Smoker: Może nie były to jakieś ostre kłótnie, ale coś tam by się znalazło. Raczej nie było kogoś, kto wszystko wiedział i decydował. Razem staraliśmy się sprawę przemyśleć i wymyślić najlepsze możliwe wyjście.

Whyder: W każdym zadaniu staraliśmy się współpracować, nie było podziałów. Każdy miał jakieś pomysły ( czasem lepsze czasem gorsze) . Choć przyznam, że w ostatnim zadaniu delikatnie władzę przejęłam ja.

Kto był dobrym policjantem u Was? Etriel czy Szeryf?

Młody: Etriel.

DZO: Etriel byla u nas od samego poczatku. wychodzi na to ze Etriel.

Smoker: Zdecydowanie Etriel.

Whyder: Ojjj oboje bardzo nam pomagali ale chyba jednak wybiorę Cienia.

Dziękuję Wam bardzo za udzielenie wywiadu.

Lenka

Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *