0121

Pręgi i pręgowce

Jak wszystkie gryzonie, pręgowiec był bardzo pewnym siebie stworzonkiem – wraz ze swoją zgrają lubił dokuczać zwierzętom, najbardziej podobało mu się niepokojenie tych o długich pazurach. Twierdził, że nawet takie szpony nic mu nie zrobią. Nikt nie mógł go przekonać, że może być inaczej.
Pewnego dnia spotkał młodą niedźwiedzicę, zwierzątko podpuściło ją na tropy rzeczy, które są niezmienne – takie jak wschód i zachód słońca oraz księżyca. Po oszukaniu jej, że nie da się zatrzymać pewnych procesów pomimo jej starań niedźwiedzica starała się łapą złapać psotnika z pośród kilku innych uciekających gryzoni. Norki były sprytnie – chowały się wykopane nory. Przez jakiś czas była to jedna z lepszych zabaw na wydeptanej prerii, a niedźwiedzica zyskała kondycje. Pewnego dnia wyzwała na zawody wszystkie gryzonie na bieg przełajowy po okolicy. Zwierzątka się zgodziły ciesząc się, że zamęczą tak dużą zdobycz.
Po przejściu przez zagajnik, przepłynięciu rzeki i skoku z wodospadu ich niedoszła ofiara w susach popędziła
z powrotem do norek. Potem cierpliwie czekała na całą zgraję. To co dla niej było normalnym biegiem dla gryzoni było sportem ekstremalnym lub otarciem się o nie wrócenie do domu.
Gryzonie przyznały się w końcu, że nie są lepsze od niedźwiedzicy.
Na pamiątkę zaryczała tak głośno, że wszystkie wpadły w popłoch, a ona dla zabawy trącała je łapą po grzbietach. Następnego dnia każde było poobijane, a na grzbiecie widniały pręgi. Tak oto nijakiej sierści ssaki zostały pręgowcami amerykańskimi.

* Opowieść wzorowana na podstawie oryginału – “Pręgowiec Amerykański i Niedźwiedzica” według plemienia Irokezów

Norrtia

Zapraszamy do gry w The-West

0 razy komentowano: “Pręgi i pręgowceDodaj swój →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *