previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Propozycje zmian [Recenzja]

Witajcie serdecznie 😉

W naszym pierwszym artykule recenzującym złożone przez Was, naszych Graczy propozycji zmian w grze, skupiłem się głównie na wpisach z listopada i grudnia.

 1. Bonusowe bronie za pojedynki.

Dobre strony

 • Bonus dla pojedynkowiczów – gracze zajmujący się pojedynkami nie mogą cieszyć się zbytnim zainteresowaniem jak było dawniej, ani również wieloma przywilejami – mają zazwyczaj mniej obligacji niż fortowcy [ze względu na niewystępowanie obligacji za pojedynki].
 • Rozwój pojedynków – większa rywalizacja rozkręciłaby pojedynki, które czekają na zmiany już dość długi czas.
 • Panteon – dla graczy którzy w danym miesiącu zdobyli najwięcej punktów doświadczenia pojedynkowego na świecie, można by przygotować panteon w których w glorii chwały prezentowałyby się najlepsi pojedynkowicze [względem zdobytego doświadczenia].
 1. Wysyłanie prezentów do znajomych.

Dobre strony

 • Ułatwienie konkursów w sojuszach – sam przeprowadzając konkursy bardzo potrzebowałem takiej opcji. Zmiana pozwoliłaby na szybkie nagradzanie aktywnych członków sojuszu.
 • Szybkie odbieranie nagród – nie każdy pamięta aby kupić nagrodę, czasem ktoś się pomyli i zakupi niewłaściwą – i robią się niepotrzebne problemy czy nieporozumienia.

Minusy rozwiązania

 • Możliwość stosowania rozwiązania jako bezpiecznego sposobu na wymianę rzeczy między multikontami – dlatego przekazywane przedmioty musiałby dotyczyć jedynie rzemiosła. Wszelkie inne rzeczy można przekazać przez targ.
 1. Zmiana przycisków pomocy (wiki i supportu).

Dobre strony

 • Ułatwienie dla graczy – zgodnie z analizami psychologii marketingu – maksymalnie trzy kroki do znalezienia informacji –  prosta zmiana nazwy przycisków pomocy na wiki i support jako ułatwienie szukania odpowiedzi na nurtujące nas pytanie.
 1. Dodatkowe komunikaty o urlopie itd. na pasku znajomych.

Dobre strony

 • Ułatwienie dla gracza – po zmianie szukanie osób z urlopami czy nieaktywnych nie byłoby problemem, ułatwiając wysyłanie prezentów dla znajomych podczas eventów.

Minusy rozwiązania

 • Możliwe nadużycia – posiadanie w pasku znajomych osób, które chcemy zaatakować w pojedynkach mogłoby być wykorzystane przeciw nim, gdybyśmy widzieli, że nie logowali się do gry od 2 lub 7 dni.
 1. Serca i inne eventowe atrakcje raz na 24 godziny.

Dobre strony

 • Zachęcenie graczy do pomocy innym – nie jesteśmy zmuszeni sprawdzać kto otrzymał serca, a później pilnować by przypadkiem nikogo nie pominąć i wszystkim rozdać. Osoby które nie zawsze mają czas czy chęci sprawdzać listy mogliby łatwiej pomagać znajomym podczas eventów.
 • Skrypty – zdaję sobie sprawę, że są skrypty które umożliwiają rozsyłanie serc i pokazują ile zostało jeszcze czasu aby to wykonać – lecz prosta zmiana w grze nikomu by nie zaszkodziła.

Minusy rozwiązania

 • Pomysł może nie zostać zaakceptowany przez Biuro InnoGames – zmiana mogłaby skutkować mniejszymi zyskami dla Firmy z tytułu kupowanych bryłek podczas eventów (choć nie sądzę, aby coś takiego miało miejsca ze względu na bardzo małą ilość serc i innych).

 


Od autora

Mam nadzieję, że przygotowane przeze mnie propozycje, które zasługują na szczególne zainteresowanie Wasze, jak i Biura InnoGames się Wam spodobały. W kolejnym zestawieniu postaram się omówić jeden z projektów zmian w Przygodach.

Lecz o tym mowa w już w kolejnych artykułach na naszym Dzienniku The-West.

Trzymajcie się!

Bartosz86

PS. Nie zapomnijcie zostawić komentarza i propozycji kolejnych artykułów.

Zapraszamy do gry w The West

 1. Zwłaszcza propozycja z wysyłaniem serc raz dziennie, nie co 24h tylko tak jak z nagrodami z cyrku. Tak samo otwieranie wszelkiej maści produktów, które dają nam np. kwiatki, jak to było podczas eventu halloweenowego. Ułatwiłoby nam to grę.

 2. Według mnie powinny tutaj trafiac wszystkie propozycje które mają zdecydowanie więcej głosów na tak (jakieś 65%) niż tych na nie.

 3. Jeszcze jedno aby dziennik był takim pełną gębą to powinny się tutaj ukazywać artykuły codziennie tak żeby każdy widział kto tu wejdzie że zawsze jest coś nowego do poczytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *