previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Ranking setów fortowych (v1) Pierwszy Nos

Ehh… czy wy też macie tak, że otwieracie szafę i nie wiecie w co się ubrać? Tyle strojów do wyboru…

Publikujemy poradnik gracza Pierwszy Nos, na temat setów fortowych.

Wersja z dnia: 27.10.2018

Hejka fortowe świry,
Chciałbym Wam przedstawić mój „poradnik” w którym pokazuje co jest nam w stanie zaoferować każdy set oraz w miarę doradzić w co powinniście się zaopatrzyć bądź ulepszać aby być jeszcze bardziej efektywnym na fortach.

Uprzedzając w każdej tabelce ubrania oraz jazda była przeliczana na poziom 150 ,a cały zestaw był +0.

Zaznaczam jedynie ,że nie u każdego ewentualna zmiana setu może wyjść na dobre ,ponieważ praktycznie każdy z nas ma je ulepszone i najzwyczajniej w świecie starszy secik ulepszony porządnie może być gorszy od najnowszego setu ,która nie jest jeszcze ulepszony. Ponadto nasz build powinien być dostosowany do setu fortowego! Abyśmy mieli zarówno porządne hp jak i bonusy czy też obrażenia.

Jeśli obrazki są za małe to kliknijcie na nie prawym przyciskiem myszy i pokaż obraz.

Ubrania

Zacznijmy od ubrań ,które są głównym źródłem bonusów i od nich zależy najczęściej jak często trafiamy oraz unikamy i ile jesteśmy w stanie przyjąć.

Przedstawię Wam aktualnie topowe sety fortowe ,a następnie napiszę co jest lepsze dla kogo oraz spróbuję to pokrótce wyjaśnić.

 1. Emiliano – nowy set ,który zawita do nas na dniach i na pewno będzie rozchwytywany ze względu na swoją siłę. W porównaniu do starszych setów jest on po prostu świetny pod względem bonusów oraz absorpcji. Oferuje on nam znacznie większe bonusy przede wszystkim na ataku. Zarekomendowałbym ten set wszystkim przede wszystkim wszystkim bobom oraz wojakom ,którzy nie chcą koniecznie iść full hp oraz tym ,którzy lubią pounikać 😉

 2. Murrrieta – kolejny nowy set, tym razem pod obrażenia jest to połączenie garreta z amiszem. Doskonale będzie on komponował się ze złotą jazdą oraz nożami szefami kuchni dając potężny bonus obrażeń do sektora! Ponadto set oferuje nam podobnie jak emiliano znacznie większe bonusy niż pozostałe sety(oprócz amisza o którym potem). Secik ten będzie cechował się przede wszystkim celnością oraz stosunkowo sporymi obrażeniami ,lecz mniejszymi niż w amiszu.

 3. Amisz – można go już nazwać starym setem  ,ponieważ większość z nas na pewno już przekonała się o jego mocnych jak i słabych stronach. Jest to tylko i wyłącznie set pod zadawanie obrażeń i po wyjściu takiego setu jak murrieta zalecałbym jego używanie tylko i wyłącznie osobom full dowodzenie, ponieważ oferuje to on podniesie nasze obrażenia najbardziej ze wszystkich dostępnych setów. Jednakże nie skreślałbym go tak do końca ,ponieważ różnica pomiędzy amiszem ,a przykładowo murrietą pod względem bonusów nie jest tak ogromna jakby to mogło się wydawać na 1 rzut oka.

 4. Pizarro – secik uwielbiany chyba przez większość graczy ze względu na swoją uniwersalność – spore bonusy zarówno pod atak jak i obronę oraz sporo absorpcji uczyniła go moim zdaniem setem top 1 przed wyjściem Emiliano. Jednakże set ten będzie powoli odchodził do lamusa ,ponieważ Emiliano Zapata nokautuje go pod każdym względem 😦
  Umieszczam go tylko dlatego ,ponieważ chcę abyście zobaczyli o ile Emiliano jest od niego lepszy oraz dlatego ,że sety z loterii Dia de los Muertos nie są jeszcze zdatne do handlu.
 • Adams&Hombre – typowe sety pod hp, jeden towarzyszy nam już od ponad 2 lat ,a drugi poznaliśmy tego lata ,a jednak oba się praktycznie identyczne ,dlatego postanowiłem je opisać jako 1 set. Są to sety ,które raczej odradzałbym nosić ,ponieważ dają znacznie mniej bonusów niż nowe sety ,a punkty hp nam tego nie wynagradzają. Niestety w dzisiejszych czasach mało kto jest full hp przez co lepiej ubrać set pod absorpcję i dać więcej umek w HP niżeli nosić przestarzały set pod hp. Zalecałbym te sety jedynie wojakom ,ponieważ każde HP z ubrań liczymy wtedy x2 oraz osobom ,które niekoniecznie mają build fortowy ,a chcą jednak być użyteczni na bitwie no i oczywiście ludziom ,którzy w dzisiejszych czasach nadal są full hp!

 

Jazda Konna

 1. Złota jazda – jakiś czas temu była to najlepsza jazda pod każdym względem, dzisiaj jakbym miałbym ją opisać 1 słowem to użyłbym słowa – uniwersalna. Oferuje ona nam najwięcej absorpcji oraz obrażeń do sektora ze wszystkich dostępnych jazd co utrzymują ją przy życiu ,ponieważ pod względem bonusów ciężko jej będzie rywalizować z 3 następnymi. Jest ona idealnym dopełnienie do każdej kombinacji pod absorpcje, uniki czy też bonusy sektorowe.

 2. Lucille – jazda typowo pod bonusy, pomimo tego ,że daje nam ona najwięcej hp odradzałbym noszenia jej właśnie z tego powodu – lepiej zainwestować w złotą jazdą ,która ma absorpcję. Jak już wspomniałem wcześniej jest to komplet typowo pod bonusy i żerowanie na innej „sektorówce”, fajna jeśli ktoś chce sobie celniej postrzelać, nic więcej.

 3. Murrieta – kolejna jazda pod bonusy (przede wszystkim atak) ,lecz idealnie skrojona dla osób full dowodzenie. Można rzecz ,że jest ona tak zwanym „must have” jeśli chcemy zmaksymalizować nasze obrażenia. Jednakże stanowi ona alternatywę dla złotej jazdy jeśli chcemy ubrać się pod obrażenia sektorowe.

 4. Emiliano – podobnie jak ubrania tego meksykańskiego rewolucjonisty – secik typowo pod bonusy oraz absorpcję. Wyprze on pizarro i poniekąd będzie stanowił konkurencję dla złotej jazdy przede wszystkim pod względem bonusów.

 5. Pizarro – analogicznie jak przy ciuszkach.  Jest ten będzie jeszcze sensownym rozwiązaniem pod względem bonusów oraz absropcji przez pewien czas ,lecz w perspektywie zbliżającej się wyprzedaży grudniowej Emiliano Zapata swoją siła wyprze go całkowicie ze świata fortów.

 6. Hombre&Adams – ponownie dwa sety pod hp połączone w 1 ze względu na swoje zbliżone statystki. Tym razem jednak set Adamsa wygląda nieco korzystniej od jego starszego kolegi. Taką jazdę zalecałbym jedynie wojakom ,którzy jak wiadomo otrzymują x2 więcej HP za każdy punkt życia oraz osobom ,którym z jakiś powodów brakuje hp ,a nie mają funduszy na np. Złotą jazdę lub Lucillę.

 7. Amisz –  wstawiam ją ze względu na jej popularność aby pokazać Wam ,że już dawno przejść do lamusa! To ostatni gwizdek aby zainwestować w coś bardziej sensownego.

 

Bronie Fortowe

A teraz najgorsza dla mnie zakładka mianowicie bronie fortowe. Ilu graczy tyle kombinacji. Z racji tego ,że każdą broń możemy ulepszyć i zrobić z niej prawdziwą kosę na forty to postanowiłem porównać większość używanych i ulepszanych przez Was strzelb oraz przedstawić aktualną moim zdaniem topkę. Każdy opisany zestaw składa się z rewolweru oraz strzelby.

Podzieliłem bronie na 2 kategorie:
-bronie ze stałymi obrażeniami
-bronie typowo pod forty z obrażeniami na poziom

1.Bronie ze stałymi obrażeniami

 1. Precyzyjny Jednostrzałowiec – niegdyś najlepsza broń fortowa pod względem dmg’u ,który mocno przeważał nad siłą innych broni ,które dawały bonusy. Aktualnie stanowi on konkurencje dla złotka,noży czy też innych fortówek ulepszonych na +3/4. Jeśli ktoś zdecyduje się na jego ulepszenie to pamiętajcie ,że jedynie ulepszenie go na +4 lub 5 będzie się opłacało. Jednakże na dzisiejsze standardy odradzam go ulepszać – lepiej poczekać na fortówki z przelicznikiem 2,2 na poziom o którym rozpiszę się później

 2. Precyzyjny przerobiony muszkiet(PPM) jest to tańsza alternatywa dla ulepszonych broni bumppo, chinga czy też allan’a. Zalecam to jedynie dla osób poniżej poziom ~130 ,ponieważ później złotko o niebo lepsze. Mega opcja na tymczasową fortówke ,ponieważ jest to stosunkowo tania inwestycja na już na +3 daję całkiem fajne obrażenia jak na ten lvl.

 3. Zimowa Strzelba – fajna alternatywa dla broni powyżej, jej cena nie jest wygórowana. Jeśli możemy ją kupić w sporej ilości to będzie fajną przejściówką aż do wspomnianego wyżej 120-130 poziomu gdzie bronie z obrażeniami na poziom zyskują na wartości.

 4. Zestaw NB– fajne bronie na 80lvl i bardzo chętnie ulepszane. Stosunkowo tania cena do obrażeń. Aktualnie cena oscyluje w okolicach 100k za sztukę. Jest to nieco droższa opcja niż PPM’a ,ale oferuje lepsze obrażenia oraz bonusy!

 5. Zestaw Allan’a oraz Chinga- bronie ,których nikt nie ulepsza ,ponieważ każdy woli zakupić bronie NB aczkolwiek dla mnie są one tak samo dobre jak NB tylko ponad 2 razy tańsze. Najdroższe sztuki aktualnie stoją w okolicach 50k. Przy takiej cenie mały lvl może zrobić fajną kosę na forty z którą będzie chodził aż do 130 lvl’a kiedy np. ulepszone złotko będzie już miało fajne obrażenia.

 

2. Bronie z obrażeniami na poziom

 1. Noże Zast. Szefa Kuch. – aktualne top 1-2 jeśli chodzi o bronie fortowe. Z ulepszonymi nożami nic nie może aktualnie konkurować  oprócz setu lucille ,ponieważ dają one więcej umiejętności niż złotko ,a obrażenia pod względem średnich są wyższe niżeli w precyzyjnym jednostrzałowcu +5.  Ponadto w kompozycji razem z ubraniami murriete oraz złotą jazdą stanowią bardzo śmiercionośną broń ,która może przesądzić o losach niejednej bitwy(mam tutaj na myśli bonus obrażeń,który bardzo zwiększa obrażenia każdego sojusznik znajdującego się z nami w sektorze).

 2. Zestaw Lucille – nowy zestaw ,który cieszy się ogromną popularnością za sprawą m.in. misji na lasso oraz możliwości handlu. Podobnie jak noże z ulepszonym lassem żadne inna fortówka nie ma po prostu podjazdu. Obrażenia z tej ,że broni są na tyle wysokie ,że deklasuje ona aktualne bronie z loterii. Zalecałbym ulepszoną wersje tejże broni praktycznie każdemu oprócz osobom ,które chcą osiągnąć jak największą liczbę punktów życia.

 3. Lśniący złoty zestaw – łatwo dostępny zestaw broni o ogromnej sile, poprzez swoją wysoką liczbę umiejętności oraz bonusów w połączeniu z niemałymi obrażeniami stanowi fajną alternatywę dla noży czy też lassa. Oczywiście zalecam tą broń osobom ,których nie stać na ulepszanie broni fortowych oraz osobom full hp.

 4. Zestaw Emiliano – nowiutki zestaw broni oferuje nam przelicznik 2,2 obrażeń na poziom przez co stanowi konkurencje dla złotka. Ponadto daje nam pokaźną liczbę umiejętności – aktualnie najwięcej – jak widzimy w tabeli. Taka broń idealnie nadaje się pod unikanie oraz przyjmowanie obrażeń ,a ulepszona już na +1 da nam większe obrażenia niż złotko!

 5. Zestaw Murrieta – kolejny nowy zestaw broni również z przeliczniki 2,2 obrażeń na poziom. Moim zdaniem stanowi on alternatywę dla noży w przypadku gdy chcemy ubrać się pod obrażenia sektorowe. Ponadto daje całkiem pokaźna ilość bonusów ,a przede wszystkim dowodzenia przez co ulepszona strzelba na +1 czy też +2 albo i wyżej może fajnie współgrać z full dowodzeniem 🙂

 6.  Zestaw Hombre – podobnie jak w przypadku ubrań i jazdy, jest to stary secik typowo pod hp. Aktualnie co jest on nam w stanie zaoferować to największą ilość hp ze wszystkich broni przez co zalecałbym używanie tejże broni osobom ,które nastawionę są pod posiadanie jak największej ilości punktów życia bądź są żołnierzami.

Pierwszy Nos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *