recenzja-wpis-obrazek

Recenzja filmu “Dzika Banda”

Drodzy Czytelnicy!

W dzisiejszym wpisie chciałbym przedstawić Wam recenzję filmu, który jest co prawda uznany jako western, jednakże zalicza się on do kategorii tzw.: antywesternów. Mowa tutaj oczywiście o filmie pod tytułem “Dzika Banda”.

Film ten miał swoją premierę w Stanach Zjednoczonych 18 lipca 1969 roku, jego reżyserem jest Sam Peckinpah. W rolach głównych wystąpili tacy aktorzy jak: William Holden, Ernest Borgnine, Robert Ryan, Edmond O’Brien oraz Warren Oates. Produkcja ta, mimo że jest uznawana za western, to zalicza się do kategorii antywesternów, różnicą między nimi jest to, że nie ma w nich ukazanej wyraźnej walki dobra ze złem.

Fabuła filmu przedstawia losy Pike’a Bishopa, który wraz ze swoimi kompanami regularnie okrada pociągi oraz budynki, które należą do kolei. Pewnego dnia dochodzi do strzelaniny między rabusiami a łowcami nagród, na czele których stoi Deke Thornton, który był kiedyś przyjacielem Bishopa. Oczywiście po walce Pike ucieka, natomiast Thornton ma 30 dni na złapanie bandy, po czym w razie niepowodzenia wróci do więzienia.

Film ten jest uznawany za jeden z najpiękniejszych, ale też i najstraszniejszych westernów. Można dostrzec
w nim morał, którym jest siła męskiej przyjaźni, mogąca trwać nawet długie lata. Oprócz tego można dostrzec brak podziału na protagonistów i antagonistów.

Olimpus

Zapraszamy do gry w The-West

0 razy komentowano: “Recenzja filmu “Dzika Banda”Dodaj swój →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *