recenzja-wpis-obrazek

Recenzja filmu “Złamana strzała”

Drodzy Czytelnicy!

W dzisiejszym wpisie przedstawię recenzję filmu, który na początku lat 50-tych był trzykrotnie nominowany do Oscara, oraz który zdobył Złoty Glob w kategorii “najlepszy film promujący międzynarodowe zrozumienie”. Mowa tu oczywiście o westernie pod tytułem “Złamana Strzała”.

Produkcja ta została wyreżyserowana przez Delmera Davisa i miała swoją premierę 20 lipca 1950 roku. W rolach głównych występują tacy aktorzy jak np: James Stewart, Jeff Chandler, Debra Paget, Basil Ruysdael, czy też Will Gear.

Fabuła filmu przedstawia okres połowy XIX wieku, kiedy to na Dzikim Zachodzie trwają krwawe konflikty pomiędzy Indianami a białymi osadnikami. Kapitan Tom Jeffords jest odpowiedzialny za szlak pocztowy biegnący przez Arizonę, który jest narażony na ataki Apaczów. Po śmierci kurierów od strzał Apaczów Jeffords decyduje się przeprowadzić rozmowy z Indianami na temat wstrzymania wzajemnych ataków. Co prawda dochodzi do porozumienia, jednakże nie wszyscy są chętni do przestrzegania go.

Film ten idealnie wpisuje się wpisuje się w konwencję klasycznego westernu, jednocześnie wybijając się ponad nią. Możemy dostrzec zarówno osadników, którzy potrafią stanąć w obronie Indian, jak i buntowników z plemienia Apaczów, którzy chcą zakłócić panujący pokój.

Olimpus

Zapraszamy do gry w The-West

0 razy komentowano: “Recenzja filmu “Złamana strzała”Dodaj swój →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *