previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Stan na sobotę: Indiana

Witajcie 🙂

Dzisiaj chcielibyśmy Wam przedstawić parę ciekawostek na temat stanu Indiana. Zapraszamy do czytania.

Przed przybyciem Europejczyków na teren tegoż stanu obszar ten zamieszkiwany był przez Indian z plemion Delawarów i Potawatomi. Byli oni jednymi z najpotężniejszych plemion i najbardziej wojowniczych, jednakże pod naporem Europejczyków ciężko było pozostać na swoich terenach.

Europejska kolonizacja rozpoczęła się w II połowie XVII wieku za sprawą francuskiego odkrywcy René-Robert Cavelier de La Salle i rozpoczyna tym samym kontakty handlowe pomiędzy Europejczykami, a rdzennymi mieszkańcami. W wiek później na mocy traktatu pomiędzy Anglią a Francją tereny te przechodzą pod zwierzchnictwo Anglików.

Indiana znajduje się na obszarze tzw. Wielkich Jezior. Na jego obszarze odnotowano około  900 zbiorników wodnych, w tym najgłębszego Tippecanoe Lake, o głębokości 37m. Za to najwyższym puntem w Indiana jest Hoosier Hill o wysokości 383 metrów nad poziomem morza. Te dwie wartości oznaczają jedno: Indiana jest stanem nizinnym. Najdłuższą rzeką jest Ohio o długości 1572 kilometrów. Powoduje ona niestety ogromne powodzie.

Przejdźmy może do atrakcji stanu Indiana:

Każdy turysta powinien wybrać się na zwiedzanie jezior znajdujących się w północnej części stanu, a przede wszystkim na rejs po jeziorze Michigan. Jest to trzecie pod względem wielkości jeziorem z kompleksu tzw. pięciu wielkich jezior na terenie Ameryki Północnej i jedyne z nich w całości leżące na terytorium USA.

Warto również odwiedzić White River State Park. Bogactwo fauny i flory, duża ilość zielonych ścieżek, a także dróg wodnych sprawia, że jest to najczęściej uczęszczany teren w stanie Indiana. W tym miejscu można zorganizować również przyjęcia urodzinowe, wesele i inne.

Dużą atrakcją są również wyścigi NASCAR w tym ten który ma miejsce na torze Brickycard 400, podczas którego kierowcy pokonują 400 mil w trakcie 160 okrążeń. Zawodnicy walczą o nagrodę główną w wysokości 32mln złotych, a także próbują pokonać rekord prędkości ustanowiony w 2000 roku przez Bobby;ego Labonta jak dotąd nie został pobity.

Ciekawostką o stanie Indiana jest to, że jest on podzielony na więcej niż jedną strefę czasową. Ciekawym jest również to, że ponad 80% mieszkańców mieszka w miastach i ta tendencja wzrasta, pomimo tego, że w innych stanach tendencja jest odwrotna.

Fusek

Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *