previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

stan na sobotę: Michigan

Nazwa stanu wywodzi się bezpośrednio ze słowa pochodzącego z języka jednego z plemion indiańskich misshikama, czyli wielkie jezioro. Terytorium tego stanu składa się z dwóch półwyspów położonych nad jeziorem Michigan.

No dobrze, nie ma sensu przedłużać, bo niektóre informacje mogą zanudzić niektórych czytelników. Przejdźmy może do ciekawszych rzeczy 😛
Stan Michigan jest najczęściej kojarzony z Wielkimi Jeziorami i nie jest to oczywiście mylne. Gospodarka jest właśnie napędzana dzięki turystyce na tychże akwenach, ale nie można upatrywać atrakcyjności tej okolicy tylko ze względu na jeziora.

No ale na początku o jeziorach i turystyce. Można wynająć małą łódkę, kuter, czy nawet popłynąć w rejs z z przewodnikiem, który będzie opowiadał o historii tak jeziora jak i malowniczej okolicy i innych akwenach wchodzących w skład Wielkich Jezior. Nad wybrzeżem znajduje się wiele malowniczo położonych hoteli, a także restauracji i pubów serwujących miejscowe przysmaki takie jak pikantne paszteciki z mięsem, albo na wiele różnych sposobów przygotowane ryby. Dla lubiących sprawdzać lokalną kuchnię polecam pojechać na festyn Pasty Fest, który odbywa się w miejscowości Calumet.

Przejdźmy może do innych atrakcji turystycznych. Warto odwiedzić muzeum-ogród zaprojektowany przez Frederika Meijera. Wraz ze swoją żoną Leną na powierzchni około 50 hektarów zgromadzili wiele rzeźb i instalacji, a także posadzili wiele gatunków rzadkich roślin. Znajduje się tam też wiele zbiorników wodnych, wodospady, palmiarnie. Z uwagi na rośliny najchętniej odwiedzane to miejsce jest latem.

Warto jeszcze odwiedzić muzeum powstałe na cześć Henry’ego Forda w miejscu jego urodzenia. Starano się zachować miejsce takie jakie było w trakcie życia genialnego inżyniera, przedstawienie jego pierwszych projektów tak w formie papierowej jak i już zbudowanych.

Z różnych względów warto odwiedzić Detroit. Jednak jest to specyficzne miasto. Po ogłoszeniu bankructwa, spowodowane kryzysem gospodarczym. Z miasta dwumilionowego zostało około 800 tys. mieszkańców. Z jednej strony warto zobaczyć to miasto właśnie z tego powodu. Są jednak i inne. Będąc w Detroit warto odwiedzić miejskie muzeum sztuki. W zbiorach Detroit Institute of Arts znajduje się obecnie 60.000 eksponatów z różnych stron świata, poczynając od czasów starożytnego Egiptu, aż do lat współczesnych i modernart. Obiekt mieści się zaledwie 5 km od centrum miasta. Ostatnim polecanym w tym regionie obiektem jest Colonial Michilimackinac – wioska zbudowana na wzór osady brytyjskiej z XVIII wieku. Jej architekturę odtworzono z pięćdziesięciu oryginalnych ówczesnych map. Znajdziesz tam nie tylko rekonstrukcję broni i maszyn oblężniczych, ale także spróbujesz dawnej kuchni, przepłyniesz łodzią po rzece i podpatrzysz jak pracował kowal.

Atrakcji jest o wiele więcej, jednakże polecam znalezienie ich samemu 😉

Fusek

Zapraszamy do gry w The-West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *