previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Stan na sobotę-Nevada

Drodzy Czytelnicy!

W dzisiejszym wpisie opowiem trochę o stanie, który jest kojarzony w głównej mierze z Las Vegas oraz znajdującymi się tam kasynami. Mowa tutaj oczywiście o stanie Nevada.

Nevada jest położona w zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Od północy graniczy z Oregonem i Idaho, od wschodu z Utah, od południowego wschodu z Arizoną oraz od zachodu i południowego zachodu z Kalifornią. Stolicą stanu jest co prawda Carson City, jednak do największych miast zalicza się m.in: Las Vegas, Reno i Henderson.

Historia Nevady sięga połowy XVIII wieku, kiedy dotarli tutaj misjonarze z Hiszpanii. Początkowo stan należał do Meksyku, jednak po wojnie amerykańsko-meksykańskiej w 1848 roku Nevadę zajęły Stany Zjednoczone. Mimo to przyszłość stanu nie była zbyt pewna, ponieważ jego istnienie kwestionował Kongres Stanów Zjednoczonych. Sytuacja ta została opanowana dopiero w roku 1910.

Nevada pod względem gospodarczym jest bardzo dobrze rozwinięta. Gospodarka opiera się w głównej mierze na wydobyciu np: złota, srebra lub miedzi. W przemyśle rolniczym z kolei główną rolę odgrywa uprawa kukurydzy, bawełny oraz pszenicy.

Wśród ciekawych miejsc i zabytków w Nevadzie, zdecydowanie warto jest odwiedzić miasto Las Vegas. Tak jak już wspominałem we wstępie, miasto te słynie z licznej ilości restauracji, sklepów oraz kasyn. Nic dziwnego, że Las Vegas jest przez większość ludzi uznawane mianem “światowej stolicy rozrywki”. Oprócz tego można tam zwiedzić chociażby: Muzeum Historii Naturalnej, Neon Museum lub Old Las Vegas Mormon State History Park. Innym ciekawym zabytkiem w Nevadzie jest Strefa 51, która została utworzona w 1951 roku. Jest to amerykańska baza wojskowa, znana z różnorodnych teorii spiskowych.

Olimpus

Zapraszamy do gry w The-West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *