previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Stan na sobotę: Rhode Island

Rhode Island jest pierwszym stanem, który zrzekł się kontroli brytyjskiej, ale dopiero ostatnim z 13 pierwotnych stanów ratyfikującym konstytucję niepodległości (miało to miejsce 29 maja 1790 roku). Zawołanie tego stanu brzmi: “The Ocean State” przypominające o tym, że 14% powierzchni stanu to zatoki.

Rhode Island zostało założone przez dysydentów religijnych, którzy zmuszeni byli opuścić swoje miejsce zamieszkania i zaczęli osiedlać się na terenie Zatoki Narragansett, którą dostali albo odkupili. Obszar powiększał się w kolejnych latach, gdyż nowych osadników przybywało w bardzo szybkim tempie. Powodem była wolność religijna, co nie było możliwe na innych terenach pod kontrolą brytyjską. W trakcie wojny domowej Rhode Island zwerbowało i wysłało do boju ponad 25 tys. żołnierzy, z których zginęło nieco ponad tysiąc. W trakcie wojny przeniesiono właśnie na teren tegoż stanu akademię morską.

Jeśli chodzi o ciekawe miejsca to warto odwiedzić stolicę tego stanu Providence, która utrzymana jest w stylu XVIII wieku. Poprzecinana wieloma kanałami, dzięki czemu można pływać po części miasta gondolami, taka Wenecja w Stanach 😉 Bardzo ładnie prezentuje się Kapitol w Rhode Island, uznawany za najpiękniejszy w całym kraju. Piękne są również stare latarnie na wybrzeżu, których część można zwiedzać. Dla przykładu w Newport otwarte dla turystów są cztery: Rose Island, Castle Hill, Beavertail oraz Sakonnet.

W Providence znajduje się również pierwszy kościół Baptystów w Stanach Zjednoczonych. Można się również spotkać z nazwą Pierwszy Dom Spotkań dla Baptystów. Został on ufundoway w 1638 roku przez Rogera Williamsa. Obecny wygląd kościoła zawdzięczany jest jego przebudowie w latach 1774-75. Warto odwiedzić, miejsce to wygląda wspaniale jak całe miasto Providence.

Jako, że Rhode Island leży na wybrzeżu i znaczna cześć to po prostu zatoki, warto wybrać sie na spacer nad brzegiem morza, szczególnie w Newport, które leżą nad klifami i można obejrzeć z nich malownicze widoki. Dla fanów dwukołowych pojazdów również przewidziano wiele atrakcji. Zbudowano wiele dróg rowerowych, a wynajęcie roweru nie powinno nastręczać problemów. Polecane przez miejscowych są przejażdżki po obrzeżach miast i wybrzeżach. Dla fanatyków wędki również znajdą się dla nich atrakcje. Wiele jezior i bliskość morza, bezproblemowe wynajęcie łódki czy specjalne dla wędkarzy wycieczki kutrami zapewniają wiele możliwości dla wędkarzy, którym na pewno nie będzie się nudzić.

 

Zapraszamy do gry w The West

Fusek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *