previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Stan na sobotę: Waszyngton

Stan Waszyngton to prawdziwa kraina drwali, rolników, hodowców, kowboi, rybaków i żeglarzy, ale także i ambitnych przedsiębiorców i wizjonerów nowej technologii. To właśnie tutaj technologia komputerowa przekształciła się z abstrakcji i weszła w rzeczywistość, która towarzyszy Amerykanom po dzisiejszy dzień. Stan często mylony jest ze stolicą USA Waszyngton D.C., który w rzeczywistości jest położony na przeciwległym krańcu kraju, a nazwę otrzymał jako jedyny na cześć pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Stan Waszyngton znajduje się w zachodnich Stanach Zjednoczonych na północ od stanu Oregon, na zachód od Idaho i południowej części kanadyjskiej prowincji w Kolumbii Brytyjskiej na wybrzeżu Oceanu Spokojnego.  Symbolami tego stanu jest: jabłko, kwiat rododendronów, square dance, a także „Washington, My Home” – piosenka, którą uznano za symbol 19 marca 1959 roku, która zgodnie z prawem stanowym odprowadzała wszelki zysk ze sprzedaży na poczet ogólnego funduszu stanu.

Waszyngton jest rówież znany jako wielki producent wina. Na terenie tego stanu znajduje się około 650 winnic,  a w tym bardzo atrakcyjnych szlaków winnych godnych odwiedzenia. Doskonałe warunki terenu sprzyjają także produkcji piwa, które uznawane są jako jedne z najlepszych butelkowych i beczkowych browarów dostępnych w okolicznych stanach.

Choć stolicą jest miasto Olympia, to najbarzdziej znanym miastem, a także najludniejszym jest Seattle. Miasto nieustannie tętni życiem i wyznacza nowe trendy. To właśnie tutaj założono największą sieć kawy na świecie – Starbucks. Jednym z najbardziej znanych budynków jest Spece Needle. Słynna iglica została wybudowana na pamiątkę targów światowych z lat 60-tych. W spodku znajduje się elegancka restauracja, z której roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę, a za jej przykładem poszły inne światowe lokale gastronomiczne tworząc tak wyjątkowe miejsce, na jej podobieństwo.

Z innych atrakcji możemy polecić:

Olympic National Park – to imponujący park narodowy, znajdujący się w północno-zachodniej części stanu Washington. W 1976 roku park został wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO, a w 1981 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obszar oferuje niesamowite krajobrazy, a także możliwość podziwiania wielu unikalnych ekosystemów. Park nadaje się idealne na wycieczkę kilkudniową, podczas której warto zatrzymać się w jednym z obozowisk. Jest to bardzo popularny region wśród turystów, a przede wszystkim miłośników bajecznej natury.

Jezioro Crescent – polodowcowe jezioro, zaliczane do jednych z najgłębszych w całym stanie. Zbiornik ten należy do obszaru parku narodowego, co świadczy o majestatycznych okolicznościach. Jezioro słynie z krystalicznie błękitnych wód oraz pobliskich terenów rekreacyjnych. Umożliwia to bowiem dłuższy pobyt w magicznej krainie, pozwalając na obcowanie z naturą. Wokół jeziora przebiegają liczne trasy pisze i rowerowe, a przy samym zbiorniku istnieje wiele ośrodków z wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz wędkarskiego.

 

Fusek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *