previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Thomas Ewing Jr.

Ewing urodził się w Lancaster, Ohio 7 sierpnia 1829 r. Ewing kształcił się w szkołach publicznych w wieku 19 lat  został mianowany sekretarzem Komisji w celu ustalenia granicy między Ohio i Wirginią. Pełnił także funkcję prywatnego sekretarza prezydenta Zachary’ego Taylora podczas jego kadencji. Po śmierci prezydenta wstąpił na Brown University, gdzie ukończył studia w 1854 roku. Rok później uzyskał dyplom w Cincinnati Law School i został przyjęty do palestry. W 1856 r. Ożenił się z Ellen E. Cox z Piqua w Ohio, a para miała pięcioro dzieci. W tym samym roku, w listopadzie, przeprowadził się do Leavenworth w Kansas, gdzie został członkiem kancelarii prawnej Sherman, Ewing & McCook.

Geodeta generalny, John Calhoun, próbował pokonać partię Wolnego Państwa, oświadczając, że wygrali zwolennicy niewolnictwa, i posunął się nawet do wystosowania do Waszyngtonu przyznania Kansas jako stanu niewolniczego. W wyborach na oficerów państwowych w dniu 6 grudnia 1859 r., Ewing został wybrany na Sędziego Głównego na okres sześciu lat.

Latem 1862 roku pomagał w rekrutacji Jedenastej Piechoty Kansas. Został mianowany pułkownikiem i wkrótce po tym zrezygnował ze stanowiska sędziego głównego, aby objąć dowództwo pułku. Brał udział w działaniach Cane’a Hilla, Van Burena i Prairie Grove, a 13 marca 1863 r. został mianowany przez prezydenta Abrahama Lincolna generałem brygady ochotników za „dzielne i zasłużone usługi”. Do czerwca 1863 r. Dowodził Pierwsza Dywizja Armii Granicy, pod dowództwem generała dywizji Herrona. Dywizję rozdzielono, a generała Ewinga przydzielono do dowództwa okręgu granicznego, obejmującego całe Kansas na północ od 38 równoleżnika i zachodniego poziomu powiatów w Missourii na północ od tej linii. Ewing odkrył, że tacy ludzie jak William Quantrill i Richard Yeager mieli niezdobytą bazę operacyjną w trzech granicznych hrabstwach Missouri, z szpiegami rozsianymi po całym kraju. Po nalocie Quantrill Lawrence w stanie Kansas w sierpniu 1863 roku wydał „Ogólny rozkaz nr 11”, który skutecznie wyczyszczono granicę z partyzantów.

Napaści dokonane na niego przez jego wrogów politycznych w Kansas i Missouri, spowodowały, że generał Ewing poprosił o sąd śledczy, ale prezydent odmówił jego rozkazu i jednocześnie powiększył okręg pod dowództwem generała. W lutym 1864 r., Jesienią 1864 roku był aktywnie zaangażowany przeciwko generałowi Price’owi, który dokonał inwazji na Missouri. 23 lutego 1865 r. Generał Ewing zrezygnował z dowództwa i 13 marca został mianowany generałem dywizji.

Pod koniec wojny domowej wznowił praktykę prawniczą w Waszyngtonie, ale w 1870 r. powrócił do swojego rodzinnego stanu Ohio. W 1873 r. był członkiem Konwentu Konstytucyjnego Ohio i służył w Kongresie w latach 1877-1881. W 1879r. był kandydatem Demokratów na gubernatora Ohio. Trzy lata później przeniósł się do Nowego Jorku i rozpoczął współpracę z Southard & Fairchild, po czym firma zmieniła nazwę na Whitman & Ewing. Był założycielem Ohio Society w Nowym Jorku i jego prezydentem przez trzy lata. Generał Ewing zmarł 21 stycznia 1896 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *