previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Tombstone

Z nazwą Tombstone spotkał się każdy gracz The West podczas gry w przygody. Było to również jedno z najsłynniejszych miast Dzikiego Zachodu.

Tombstone jest położone w USA w stanie Arizona niedaleko granicy z Meksykiem. Miasto powstało w XIX wieku, a dokładniej w roku 1879 za sprawą rozwijającej się kopalni srebra. Rozrost osady nastąpił bardzo szybko, już po dwóch latach można tam było znaleźć 110 saloonów, 14 kasyn, 4 kościoły, 2 banki, 3 redakcje gazet, operę i szkołę.

Ze względu na szybki rozwój, do miasta przybywało wiele osób, nie wszyscy mieli pokojowe zmiary. Odbywało się tam wiele strzelanin, w tym najsłynniejsza w O.K. Corral. Z tego powodu mottem Tombstone stało się “The Town too Tough to Die”.

Miasto zaczęło podupadać, gdy powoli wyczerpywały się kopalnie będące głównym źródłem utrzymania jego mieszkańców. Miało to miejsce w latach 80 XX wieku.

Obecnie możemy odwiedzić Tomstone, które stało się atrakcją turystyczną. W mieście zobaczymy budynki z czasów jego świetności i dzięki temu poczujemy się na chwilę, jak 120 lat temu.
Dodatkowymi atrakcjami w mieście są największy krzew różany na świecie (zasadzony w roku 1885) oraz najstarsza gazeta stanu Arizona – ,,Tombstone Epitaph”.


Zapraszamy do gry w The West

1 komentarz do “Tombstone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *