previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow
Slider

Dziennik The West

Znaczenie poszczególnych totemów #3

Chcecie dowiedzieć się więcej o kolejnych zwierzęcych totemach oraz pracy z nimi? Dziś zapraszam Was do lektury o koniu i wężu!

KOŃ

IMAG0257bKoń niesie ze sobą moc, piękno oraz dumę. Jest odzwierciedleniem zarówno siły ziemskiej, jak i boskiej. Jest też zwierzęciem niezmiernie szanowanym i poważanym. To dzięki niemu pierwsi ludzie mogli się przemieszczać w krótkim czasie na dłuższe odległości. Indianie widzieli w nim istotę połączoną z siłą szamanów. Wierzyli też, że może zajrzeć w ludzką duszę. Koń daje poczucie wolności, dzięki temu, że może nieść człowieka na swoich plecach oraz… sam jest, czy też pragnie poczucia wolności będąc przy tym niesamowicie oddanym swojemu panu. Osoby spod totemu Konia są więc również uosobieniem wolności, ale dodatkowo bardzo wierne. Mają silnego i dzikiego ducha, którego nie sposób złamać. Tak samo, jak koń niosący na swoim grzbiecie jeźdźca odczuwa niejako odpowiedzialność za tego człowieka, tak i praca z tym totemem uczy nas odpowiedzialności za swoje otoczenie. Uczy również nie powtarzać własnych błędów i rozumieć nauki płynące z własnych potknięć. Osoba Koń jest więc również bardzo mądra. Praca z totemem Konia uczy nas dodatkowo współpracy, a jest ona niezmiernie ważna, ponieważ pokazuje nam, że jeżeli zsynchronizujemy swoje potrzeby z potrzebami innych… staniemy się bardzo potężni. Osoby urodzeniowo przypisane do tego totemu posiadają duszę wojownika, a ona zabezpieczy każdą podróż (do których Koń jest bardzo chętny) oraz napełni siłą życiową.

 

WĄŻ

black-snake-1183582_960_720Ludzie Węże są spotykani niezwykle rzadko, ponieważ do ich podstawowych umiejętności dochodzi neutralizowanie trucizn. Zwierzę to symbolizuje moc odnowy, więc przychodzi ono do człowieka wtedy, gdy jest gotowy na zmiany, gotowy na badanie ukrytych misteriów i tajemnic, gotowy na podróż, w którą nigdy wcześniej by się nie wybrał – nie jest ważne, czy jest to daleka wyprawa, czy też podróż wgłąb samego siebie, swojego umysłu, duszy. Przemiana jest niemalże całkowita, po “zrzuceniu” skóry wychodzi z niej zupełnie inny człowiek. Ludzie Węże są bardzo twórczy, posiadają też bardzo silną, psychiczną intuicję. Zwierzę to jest również symbolem energii bogini i chroni przed prześladowaniami religijnymi. Wąż jest istotą spod żywiołu ognia – potrafi rozpalić namiętności i żądze cielesne, a duchowo tworzy relacje z Wielkim Duchem. Pojawiający się we śnie, zapowiada zmianę, przemianę, która prowadzi do doskonałości.

 

c.d.n.

Red. Sunka Wakan


Zapraszamy do gry w The West

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *